Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Saraylarınızı Başınıza Yıkacağız!

Saraylarınızı Başınıza Yıkacağız!
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 22:25

Bu Saraylar, Bu İhtişam, Katlettiğiniz Binlerce İşçinin Kanı Pahasınadır!

Saraylarınızı Başınıza Yıkacağız!

AKP’nin Osmanlı saltanatına olan öykünmesini hepimiz biliyoruz. Saraylara olan düşkünlük de yeni değil elbette. Dolmabahçe’de ki çalışma ofisini zimmetlerken demek hala biraz mahcubiyet taşıyormuş.

İktidar sahipleri ve sömürücüler tarihin her döneminde güçlerini göstermek için büyük ihtişamlı yapılar inşa etmiş ve bu yapılarda yaşamışlardır. Onlar için o binanın ihtiyacı karşılayıp karşılamadığı değil, insanların o binalara hayranlıkla bakmaları önemlidir. Ne kadar büyük ve güçlü olduğunu göstermek için büyük binaların içine saklanmak ancak bir aşağılık kompleksinin ürünü olsa gerektir.

Adliyeleri, alışveriş merkezlerini Avrupa’nın en büyük ya da dünyanın en büyük diye pazarlamalarının sebebi de aynı komplekstir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendinden önceki Cumhurbaşkanı’nın konutuna yerleşmedi. Ayrıca kendisi için Atatürk Orman Çiftliği’nde bir saray yaptırdı. Bununla da kalmadı yeni bir makam uçağı aldırdı. Bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, satın alma bedeli ile toplam maliyeti 185 milyon dolar olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makam uçağı Ana’yı Türk Hava Yollarının aldığını söyledi.

Bakan Şimşek, Ak Saray’ın maliyetinin ise 1 milyar 370 milyon lira olduğunu açıkladı. Şimşek, saray için başbakanlık bütçesinden 964 milyon harcandığını, 2015 yılı için 300 milyon lira ödenek ayrıldığını bildirdi

Kıyaslama yapmak için Hürriyet’ten Ahmet Can’ın haberine göre Soma madeninde çalışan 780 kişinin ihtiyacı için yaklaşık 20 adet kaçış odası bulunması gerekiyordu. Bunun işletmeye olan maliyeti ise 5 milyon dolar (10 milyon TL) civarında bulunuyor. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26420764.asp

29 Ekim tarihli Birgün gazetesi haberinde, “1 Ak Saray odasının 1000 yaşam odası” maliyetinde olduğunu söylüyordu. Maliyet hesabını biz iktidar gibi yapmayız elbette ama neresinden bakarsanız bakın yalnız cumhurbaşkanının makam masraflarıyla Türkiye’nin bütün madenlerine yaşam odası yapılabilir. Örneğin sadece Tayyip Erdoğan’ın makam uçağının maliyeti ile yaklaşık 280 yaşam odası yapılabilirdi.

Başka bir değişle ayakkabı kutularındaki milyon dolarlar maden patronlarının işçilerin emeklerini, yaşamlarını sömürerek daha çok kar elde edebilmeleri ile sağlanıyor.


 

Tayyip Erdoğan’a Osmanlı Sarayları Yetmedi, Ak Saray’a Taşındı!

SARAYLARININ ALTINDA KALACAKLAR!

Tayyip Erdoğan, AK SARAY’a taşındı. Amerikan başkanlarının oturduğu Beyaz Saray’a özenen Tayyip, BİN ODALI bir SARAY yaptırdı kendisine ve adını da AK SARAY koydu…

Bu saray bize bazı gerçekleri hatırlatıyor:

1- AKP hırsızdır, çünkü Ak Saray, Atatürk Orman Çiftliği arazisi talan edilerek yapılmıştır.

2- AKP din tüccarıdır; çünkü İslamiyet harama, gösterişe, müsrifliğe karşıyken, Ak Saray Osmanlı saraylarına özenerek şatafatlı bir şekilde yapılmıştır.

3- AKP katildir; çünkü Ak Saray yapımı sırasında iş güvenliği sağlanmadığı için Savaş Oğuz isimli bir işçi 3. kattan düşerek ölmüştür.

4- AKP sahtekardır; çünkü Ak Saray’ın iskan belgesi bile yoktur. “Devlet sırrı” yalanıyla gizliyorlar.

5- AKP hak yiyendir; çünkü Soma’daki, Karaman’daki madencilere bir yaşam odası bile yapılmazken, Ak Saray’da 1000 tane oda vardır.

6- AKP, talancıdır; çünkü Ak Saray kaçak bir binadır. Halktan çaldıklarıyla, 350 milyon dolara inşa etmişlerdir sarayı.

Tayyip, Osmanlı özentisi içindedir… Dolmabahçe Sarayı, Vahdettin Korusu derken, Osmanlı’nın müzelerdeki tahtlarını dahi kullanan AKP’liler, şimdi de kendi saraylarını yaptılar. Bizim emeğimizi çalarak yaptılar. Halkımızın evini kentsel dönüşümle başlarına yıkarken, kendileri Ankara’nın göbeğinde kaçak saray yapıp bir de reklam yaptılar.

Faşizm, gösterişle, şaşaa ile, şatafatla gücünü kanıtlamaya çalışıyor. Benden büyük yok havalarına giriyor.

Ayakkabı kutularındaki paralar işte saraylara gidiyor.

Havalarına güvenmesinler, er ya da geç saraylarının altında kalacaklar…

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.