Örnek Resim

Anasayfa > HABER > İsrail Askerleri Filistinli Bakanı Katlettiler

İsrail Askerleri Filistinli Bakanı Katlettiler
Son Güncellenme : 21 Ara 2014 14:44

Batı Şeria’da Turmos Aya kentinde düzenlenen bir protesto gösterisi sırasında, İsrail askerlerinin saldırdığı Filistinli bakan Ziad Abu Ein hayatını kaybetti.

Filistinliler’in bölgede tarım yapmalarına izin verilmemesinin ve bölgeye İsrailliler’in yerleştirilmesinin protesto edildiği eylemde, kitlenin üzerine önce gaz bombaları atmış, ardından da tüfek dipçikleriyle saldırmıştı. Ölen Filistinli Bakan Ebu Ein, İsrailli askerlerle tartışırken bir asker boğazını sıkmış, bu görüntüler bütün dünyada izlenmişti. Bütün dünyanın gözü önünde İsrail askerleri tarafından Filistinli bakanın katledilmesinin ardından İsrail sadece “Üzgünüz” diye bir açıklama yaptı.

Bu İsrail’in yaptığı ilk katliam değil. Son da olmayacak. CIA yetiştirmesi İsrail, yıllardır Filistin halkını ve Ortadoğu halklarını katletmeye, Amerika’nın bölgedeki jandarmalığını yapmaya devam ediyor. İsrail açık açık katliamlarını savunuyor. İsrailli bakanın Filistinli anneler için söylediği şu sözler hala hafızalarda tazeliğini korumaktadır: “Onların hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri için de geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler.”

İsrail, Filistinli bakanın ölümü konusunda bütün dünyada teşhir olduğu için “üzgünüz” diye açıklama yaptı. İsrail’in üzgün olması, yaptığı katliamların hesabını vermeye yetmez. Bu “üzgün” olma tavrı, bugün CIA’nın işkencelerinin ortaya dökülmesi sonrası yapılan açıklamalardan farksızdır… Üzgünüz derler, özür dilerler ama yarın yine aynısını yaparlar… Çünkü onlar kendi sınıf çıkarlarının gereğini yapıyorlar, emperyalizmin çıkarlarını savunuyorlar… Bu nedenledir halklara düşmanlıkları… Yaptıklarının hesabını sormadan ve onları tüm güçleriyle birlikte yerin dibine gömmeden ne emekçilerin ne de halkların rahat yüzü görmeyeceğini bu son saldırganlık bir kez daha göstermiştir.

İsrail’in katliamlarının hesabını er veya geç halklar soracak, kazanan Filistin ve direnen halklar olacaktır. İsrail ve eğiticisi CIA yok olmaya mahkumdur.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.