Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Umudun Sesini Her Alana Ulaştıralım

Umudun Sesini Her Alana Ulaştıralım
Son Güncellenme : 21 Ara 2014 5:55

Daha Fazla Emek, Cüret ve Fedakârlıkla Umudun Sesini Her Alana Ulaştıralım!

Yürüyüş Dergisi’ni her gün daha fazla arttırma hedefiyle halka ulaştırdıkça, gerçekleri de yaymış olacağız. Yalanlarla, sansürle, yozlaşmayla beyinleri karartılmaya çalışılan halkımızı yürüyüşümüzle aydınlatalım.

İSTANBUL

Altınşehir: Halk Cepheliler 14 Aralık’ta Bayramtepe bölgesi (Meydan, Cuma Pazarı, Tokat Mahallesi) ve Şahintepe bölgesi’ne (Cumartesi Pazarı, Meydan, Sonevler) toplamda 100 adet Grup Yorum konseri, 100 adet Dev-Genç kurultayı ve 100 adet 19-22 Aralık afişi asılırken, halka 80 adet Yürüyüş dergisi ulaştırdılar.

Avcılar: Parseller Mahallesi’nde 14 Aralık’ta yapılan Yürüyüş Dergisi dağıtımında esnaflar dolaşıldı. 2 saat süren çalışmada 30 dergi halka ulaştırıldı.

Bağcılar: Halk Cepheliler Tavukçu Köprü Caddesi üzerinde 13 Aralık’ta kapı çalışması yaptı. AKP’nin baskı yasaları ve mahalledeki yozlaşmanın anlatıldığı çalışmada 32 dergi halka ulaştırıldı. Bir sonraki gün Kirazlı Mahallesi’nde bir sokakta kapı çalışması ve dergi dağıtımı yapıldı. Aynı gün Fatih Mahallesi’nde esnaf çalışması da yapıldı. Toplamda 75 dergi halka ulaştırıldı.

Gazi: Ovacık ve Karayolları mahallerinde 2 Aralık’ta iki grup şeklinde bir buçuk saat yapılan Yürüyüş Dergisi dağıtımında 65 adet dergi halka ulaştırıldı.

Esenyurt: Her hafta toplu dergi dağıtımına çıkan Halk Cepheliler, bu hafta Esenyurt’un yoksul mahallelerinden biri olan Yeşilkent Mahallesi’ndeydiler. 13 Aralık’ta Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen 46 Halk Cepheli ilk olarak and içip davul eşliğinde halaylar çektiler. Ellerindeki dergileri meydanda toplanan halka tanıtmaya başladılar. Daha sonra dağıtımın asıl yapılacağı mahalleye doğru yüründü. Mahalleye ulaşıldığında da ev ev, kapı kapı dolaşıp dergi tanıtımı yapıldı. Evlerden sepetlerini uzatıp alanlar oldu, toplam 420 dergi halka ulaştırıldı.

1 Mayıs:11 Aralık günü, 1 Mayıs Mahallesi’nde 8 Halk Cepheli Pazar Sokağı girişine stant açtı. Açılan stantta Yürüyüş Dergisi, Kurtuluş kitabı, Dev-Genç kartları, Grup Yorum atkıları konuldu. 3 Halk Cepheli pazarda komün satışı yaparken, 3 Halk Cepheli baskı yasalarıyla ilgili bildiri ve Yürüyüş Dergisi dağıttı. Çalışma boyunca baskı yasaları ile ilgili 100 kuşlama yapıldı, 200 tane baskı yasaları ile ilgili bildiri, 5 tane Yürüyüş Dergisi, 1 tane Grup Yorum atkısı halka ulaştırıldı.

ANKARA

Dev-Genç’liler 12-13-14 Aralık’ta Kızılay’da Yürüyüş Dergisi’nin dağıtımını yaptı. AKP’nin başta devrimci demokrat insanlar olmak üzere halkı sindirmek, terörünü arttırmak için çıkardığı yeni baskı yasasının anlatıldığı dergi dağıtımında 77 dergi halka ulaştırıldı.

ANTALYA

Yürüyüş Dergisi okurları 13 Aralık’ta Kışlahan Meydanı’nda, Yürüyüş Dergisi’nin 446. sayısının satış ve tanıtımını yaptı. Dergi tanıtımında yapılan konuşmalarda: “Burjuvazinin yalan haberlerine karşı halkın sesi Yürüyüş Dergisi okuyalım. Amerikan emperyalizmine karşı bağımsızlık mücadelesi veren devrimci-vatanseverlerin sesi Yürüyüş Dergisi’ni okuyalım. Baskı yasalarına karşı Yürüyüş Dergisi okuyalım.” denildi. Dergi tanıtımına 12 Yürüyüş okuru katıldı. Okurlar, ertesi gün Göksu ve Konuksever mahallelerinde yaptıkları dağıtımda 48 dergiyi halka ulaştırdı.

İZMİR

Kuruçeşme ve Naldöken mahallelerinde Dev-Genç’liler 9-10 Aralık’ta Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptı. Naldöken Mahallesi’ndeki dergi dağıtımı sırasında devrimcileri gören mahalle halkından amcalar, sohbet etmek istediklerini söyledi. Bir kahvede çay içip sohbet eden devrimciler, sohbet sırasında faşizmin her geçen gün daha da azgınlaştığı, halkın bu süreçte asla umutsuzluğa düşmemesi gerektiği, aksine her türlü yöntemle savaşma zamanı olduğu söylendi. Yapılan dağıtımda 25 dergi halka ulaştırıldı.

BURSA

Yürüyüş Dergisi’nin 446. sayısının dağıtımı, 11-13-14 Aralık’ta Teleferik, Panayır mahalleleri ile Kestel ve Gemlik ilçelerinde yapıldı. Bütün evlerin kapısı tek tek çalınarak halka Yürüyüş Dergisi anlatıldı. 4 Halk Cepheli’nin önlüklerle yaptığı çalışmada toplam 200 dergi halka ulaştırıldı.

ESKİŞEHİR

Yürüyüş okurları 13-14 Aralık’ta Yürüyüş Dergisi’nin 446. sayısının dağıtımını yaptı. Büyükdere, Gültepe ve Yıldıztepe mahallelerinde yapılan dağıtımlarda AKP’nin yeni güvenlik paketiyle halkı baskı altında tutmaya çalıştığı belirtildi. Halkla yapılan sohbetlerde 19-22 Aralık Katliamı anlatıldı ve halk katliamın yıldönümünde yapılacak olan film gösterimine davet edildi. Toplamda 72 dergi halka ulaştırıldı.

KOCAELİ

Dev-Genç’liler, 14 Aralık’ta Erzurum (Çınarlı), Tavşantepe, Esentepe mahallelerinde ve İzmit merkezde dergi dağıtımı yaptı. Çalışma sonunda toplamda 65 dergi halka ulaştırıldı. İzmit merkezde yapılan dağıtımda polis sürekli taciz etmeye çalıştı. Dev-Genç’liler, “Bunlar Berkin’in, Ali İsmail’in katili” diyerek polisi halka teşhir ettiler.

HATAY

Yürüyüş Dergisi ve Umut Veren ASİ Gazetesi halkla buluşmaya devam ediyor. 13-14-15 Aralık’ta Samandağ merkez ve çevre köylerinde yapılan dağıtımda 250 Yürüyüş ve 120 Umut Veren ASİ gazetesi halka ulaştırıldı. Aynı zamanda Antakya, Aşağı Okçular, Çekmece ve Armutlu’da yapılan dağıtımlarda 200 Yürüyüş ve 215 Umut Veren ASİ gazetesi halka ulaştırıldı. Gazetenin “Şehitlerimizin Hayatı” köşesinde Haziran Ayaklanması’nda şehit düşen Ahmet Atakan’ın hayatını ele alındığı sayı, halk tarafından sahiplenildi. Ahmet Atakan’ın hayatının, annesi Emsal Atakan tarafından yazılıp anlatılması insanlarda büyük etki yarattı. Aynı zamanda Atakan ailesi bu çalışmadan dolayı “Umut Veren ASİ” çalışanlarına teşekkürlerini iletip, gazetede sürekli yazı yazacaklarını belirttiler.

AMED

Halk Cepheliler 9-10 Aralık’ta Kaynartepe-Bağlar-Yeni Hal’de ve Şehitlik Mahallesi’nde toplam 80 Yürüyüş Dergisi’ni halka ulaştırdı.

ANTEP

Halk Cepheliler 11 Aralık’ta Antep’in Düztepe Mahallesi’nde esnafları ve kahveleri gezerek umudun sesi Yürüyüş Dergisi’ni halkla buluşturdular. Çalışmada 40 dergiyi halka ulaştırdılar. Bir sonraki gün ise Antep Dev-Genç’liler Maraş-Pazarcık ve Narlı’da Yürüyüş Dergisi’nin dağıtımını yaptı. Narlı’da 16, Pazarcık’ta 29 olmak üzere toplamda 45 dergi halka ulaştırıldı.

14 Aralık’ta ise Yürüyüş semineri ve seminerden sonra dergi dağıtımı yapıldı. Seminerde derginin önemine ve kitlelere ulaşmadaki en temel araç olduğuna, her Yürüyüş okurundan bir Yürüyüş Dergisi dağıtımcısı yaratılması, devrimci basının tarihi üzerine konuşuldu. 18 kişi katılırken yapılan dergi dağıtımında 53 dergi halka ulaştırıldı.

URFA

Her hafta pazar günü açılan masa bu hafta Grup Yorum’un Kürdistan programından kaynaklı 14 Aralık’ta açıldı. Masada “Hasta Tutsaklara Özgürlük” talebiyle başlatılan kampanyasının föyleri, Yürüyüş Dergisi ve kitaplar yer aldı. Grup Yorum türkülerinin çalındığı masada Yürüyüş dergilerinin tümü satılırken 1 adet “Mahir Hüseyin Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş” kitabı satıldı ve 105 imza toplandı.

DENİZLİ

Halk Cephesi ve Dev-Genç 14 Aralık’ta Pınarkent’te Yürüyüş Dergisi’nin 446. sayısının dağıtımını ve Grup Yorum’ un 19 Aralık’ta yapacağı 30. yıl söyleşisi için afiş çalışması yaptı. Evlerin kapısı tek tek çalınarak dergi tanıtımı, Grup Yorum’un yapacağı söyleşi ve 21 Aralık Pazar 19-22 Aralık Katliamı konulu panele çağrı yapıldı. Toplamda 48 dergi halka ulaştırıldı.

KARS

Kars’ta Dev-Genç’liler her hafta olduğu Yürüyüş Dergisi’ni 16 Aralık’ta halka ulaştırmaya devam etti. Bu hafta da Yürüyüş Dergisi’nin 447. sayısından 30 tane halka ulaştırıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.