Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Cephelilerden Eylemler

Cephelilerden Eylemler
Son Güncellenme : 18 Oca 2015 7:18

“Gülsuyu Cephedir, Mücadeledir”

Gülsuyu Halk Cephesi ise yaptığı çağrı ile bütün halkı, parkı ve devrimcileri sahiplenmeye çağırdı. Mahallede polis tacizinin devam etmesi üzerine akşam 19.00 civarında “Çeteler Vuruyor Polis Koruyor” sloganlarıyla akrepler taşlandı. Akreplerin gaz atmasıyla kısa süreli çatışmanın ardından Emek Caddesi’nden aşağı inerek akrepler caddeyi terk ettiler. Ardından barikatlarını kurarak mahalleyi ve parkı koruyan Cepheliler “Umudun Adı DHKP-C” sloganlarıyla Emek Caddesi’ni kontrol altına aldılar. Polislerin ardı ardına saldırıları devam etti. 18 akrep ve 2 TOMA ile gece 12’ye kadar 4 kere saldıran çetelerin koruyucusu polisler her defasında Mahir Hüseyin Ulaş Parkı’nı gaza boğdular. Cepheliler de molotoflarıyla silahlarıyla çapraz ateşe alarak akreplere karşılık verdi. Son saldırının ardından mahallede sabah saatlerinde başlayan abluka iyice arttı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç akşam geç saatlerde Cepheliler’in yanına gelerek çetelere karşı mücadele veren Cephe’nin yanında olmak gerektiğini belirtti. Sabah Cepheliler’le beraber kahvaltı yapmak isteyen Ali Kılıç, Engin Çeber Kütüphanesi ve Mahir Hüseyin Ulaş Park’ını yapmayı önerdi. Ardından parktan ayrıldı. Cephe Milisleri nöbetlerini tutmaya ve mahallelerini savunmaya devam ederken, gece 03.00’da çeteciler parka ateş açtılar. Cephe milisleri anında cevap verdiler. Çeteciler, Emek Caddesi’nden yukarı doğru kaçtılar. Cephe milisleri sabaha kadar nöbetlerine devam ettiler. Halk, Cepheliler’i sahiplenerek çaylar yemekler getirdi. Cephe milisleri, mahallelerini gece yağan yağmur ve karın altında savundular.

Gece boyunca “Çetelerden Hesabı DHKC Soracak”, “Umudun Adı DHKP-C”, “Yaşasın Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi”, “Önder Yoldaş Dursun Karataş”, “Gülsuyu Cephe’dir, Mücadeledir” sloganları Gülsuyu sokaklarında yankılandı.


Erzincan’da Cepheliler Halk Düşmanını Halka Teşhir Etti

19-22 Aralık Katliamı’nın Hesabını Soracağız!

Erzincan’da Cepheliler, 21 Aralık 2014 günü 19-22 Aralık Hapishaneler Katliamı’nın hesabını sormak için eylem yaptılar. Mahalle halkından gelen bilgi üzerine, bir çevik kuvvet polisinin evinin önüne gidip ajitasyon çekerek havaya 4-5 el ateş ettiler. Mehmet isimli çevik kuvvet polisinin evinin önünde halka yönelik konuşma yapıldı, sloganlar atıldı: “İşkencecilerden Hesap Sorduk Soracağız! 19-22 Aralık’ın Hesabını Soracağız! Katil Polisleri Mahallelerimizde Barındırmayacağız! Katil Polis Mahalleden Defol!” denilerek katil polis, halka teşhir edildi. Daha sonra Cepheliler katil polisin oturduğu apartmanın duvarına “DHKP-C” yazdı. Cepheliler güvenli bir şekilde geri çekildikten sonra mahalleye 2 ekip aracı gelerek inceleme yaptı ve mahalleyi sabaha kadar abluka altına aldı.


İş Cinayetlerine Sessiz Kalmayacağız!

Katilleri Teşhir Edeceğiz,  Hesap Soracağız!

İstanbul’da, Cepheli Mühendis Mimarlar 13 Ocak’ta Küçükarmutlu ve Karanfilköy mahallelerinde yazılama yaptı. “Katil Torunlar’dan Hesap Soracağız” yazılamaları ile AKP beslemesi Torunlar Holding teşhir edildi. Torunlar Holding’in Mecidiyeköy’deki Türkiye’nin en değerli arazisi olarak değerlendirilen Ali Sami Yen Stadı arazisinde yaptığı lüks binaların inşaatında 10 işçi katledilmişti.


Ya Berkin’in Katillerini Verirsiniz ya da Saraylarınızı Başınıza Yıkarız!

Dev-Genç ve Cephe milisleri yazılamalarla Dolmabahçe eylemini ve DHKC savaşçısı Fırat Özçelik’i selamladı.

İSTANBUL

Bağcılar: 4 Liseli Dev Genç’li 4 Ocak’ta Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi’nde ve Kirazlı Mahallesi’nde Dolmabahçe Sarayı’na yönelik yapılan eylemi selamlayan yazılama yaptılar.

“Fırat Özçelik Onurumuzdur/ DHKP-C” yazılamasının yanı sıra birçok yere DHKP-C, DEV-GENÇ imzalarını attılar. Toplamda 10 ayrı yere yazdılar. Umudun Liseli Dev- Genç’lilerle büyüyeceğini gösterdiler.

Esenyurt: Cepheliler, 5 Ocak’ta Yeşilkent ve Esenyurt merkezine yazılama yaptı. “Berkin Elvan Ölümsüzdür – Cephe!”, “Berkin’in Hesabını Soracağız – Cephe!”, “Fırat Özçelik Onurumuzdur – Cephe!”, “DHKP-C”, “DHKC-SPB”, “CEPHE” sloganları duvarlara nakşedildi.

Okmeydanı: Dev-Genç milisleri, 6 Ocak’ta Okmeydanı sokaklarında silahlarıyla “Ya Berkin’in Katillerini Verirsiniz ya da Saraylarınızı Başınıza Yıkarız! DHKC/DEV-GENÇ” yazan afişleri astı. Mahalle içerisinde halk tarafından alkışlarla karşılanan Dev-Genç milisleri DHKC’nin Dolmabahçe Sarayı’na yönelik gerçekleştirdiği eylemin açıklamasını halka okudu. Çalışmanın sonunda silahları ile havaya ateş açan Dev-Genç milisleri Berkin’in hesabının mahşere kalmayacağını açıkladı.

 

Ümraniye: Cepheliler Ümraniye, Kazım Karabekir Mahallesi’nde yazılamalar yaptı.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.