Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > DHKC, Açıklama 438, Tarih: 1 Ocak 2015

DHKC, Açıklama 438, Tarih: 1 Ocak 2015
Son Güncellenme : 11 Oca 2015 16:44

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ
Basın Bürosu

Tarih: 1 Ocak 2015 /Açıklama: 438

BERKİN ELVAN’IN KATİLLERİNİ İSTİYORUZ!

15 yaşındaki çocuklarımızı katleden, katilleri koruyan AKP’dir!

Saraylarınızı saltanatlarınızı başınıza yıkacağız.

Sizi o saraylara gömeceğiz!

AKP’NİN BAŞBAKANLIK ÇALIŞMA OFİSİ OLARAK KULLANDIĞI İSTANBUL DOLMABAHÇE SARAYI’NA, BERKİN ELVAN’IN KATİLLERİNİ KORUYAN AKP’DEN HESAP SORMAK İÇİN, SAAT 14.30’DA BİR SAVAŞÇIMIZ TARAFINDAN, SİLAHLI EYLEM GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

570 gün oldu Berkin Elvan’ın katilleri hala yok… Katillerin kim olduğu kamera görüntüleri ile tespit edildi, bilinmeyen hiçbir şey yok… Katillerin kim olduğunu biliyoruz.

Fakat, AKP katilleri koruyor. Çünkü katliam emrini veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

YA KATİLLERİ VERİRSİNİZ; YA DA SARAYLARINIZI BAŞINIZA YIKARIZ!

Ne saraylarınız, ne korumalarınız sizi koruyamaz.

BİR CEPHELİ… SADECE TEK BİR SAVAŞÇI GİTTİ; ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA SARAYLARINIZIN KAPISINA DAYANDI.

BİR SAVAŞÇIMIZ BİR DAMLADIR. DENİZDE BİR DAMLA. AMA O DAMLA DENİZİN TÜM ÖZELLİKLERİNİ TAŞIYAN BİR DAMLA. KORKUN O BİR DAMLADAN, ÇÜNKÜ O DAMLALARIN İÇİNDE BOĞULACAKSINIZ.

ÖZEL TASARIM ZIRHLI SARAYLARINIZ DA SİZİ KURTARAMAZ!

BERKİN’İN KATİLLERİNİ İSTİYORUZ!

VERECEKSİNİZ!

Savaşçımız, tüm halkımızın öfkesine tercüman olmuştur.

Düzene duyulan öfke dağları aşmıştır. Yoksulluk, açlık, adaletsizlik kor gibi halkımızın yüreğini yakmaktadır. Onlar çaldıkça biz yoksullaştık; onlar doydukça biz sofradan aç kalktık; onlar sarayları mesken tutarken biz evimizden olduk.

Adaletsizlik halkımızın canına tak etmiştir. Adalet, halkın ekmeğidir. Adalete açlığı biz gidereceğiz.

Düzenin yoksulluğu, açlığı, adaletsizliği daha yeni savaşçılar çıkartacaktır. Halkın içinden çıkan savaşçılarımız halk için hesap soruyor.

KATLİAM EMRİNİ VEREN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KATİLLERİ KORUYAN BÜTÜN OLARAK AKP’DİR!

TÜM AKP’LİLERİ UYARIYORUZ!

BERKİN’İN KATİLLERİNİ VERİN…

570 GÜNDÜR ADALET İSTİYORUZ.

TEK BİR AKP’LİNİN KILI DAHİ KIPIRDAMIYOR.

HEPİNİZ SUÇLUSUNUZ!

BU SARAYLAR NİYE?

NEDEN KORKUYORSUNUZ?

BERKİN’İN KATİLLERİ CEZALANDIRILMADIĞI SÜRECE O SARAYLARDAN ÇIKAMAYACAK HALE GETİRECEĞİZ SİZİ… SARAYLARINIZ, SIĞINAKLARINIZ SİZİ KORUYAMAYACAK…

BİR TEK SAVAŞÇIMIZ ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK BURNUNUZUN DİBİNE KADAR GİRDİ.

O SARAYLARDA; ÇOCUKLARIMIZIN KANI ÜZERİNDEN, SALTANAT SÜRMENİZE İZİN VERMEYECEĞİZ!

YA BERKİN ELVAN’IN KATİLLERİNİ AÇIKLARSINIZ; YA DA O SARAYLARINIZI BAŞINIZA YIKARIZ!

Bu savaşı asla, hiçbir zaman kazanamayacaklar. Ve biz asla, hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bizimki haklı bir savaş… Ve biz savaşmaya kararlıyız. İsterse 50-100 sene sürsün, biz kazanacağız. Çünkü zafer inancı, ele geçirilemez bir hakka dayalıdır: ADALET hakkına.

570 gündür katilleri bekliyoruz. Berkin’in hesabını sormak için bekliyoruz.

Silahlı mücadele kurtuluşa giden tek yoldur. Çünkü emperyalizm ve onun işbirlikçi uşakları her bir ülkede devrimin demokratik yollarla başarıya ulaşmasını engellemek için halkımızı zincirlerle bağlamıştır, bu zincirlerini kopartmanın tek yolu silahlı mücadeledir.

570 gündür yapılmayan tek şey varsa onu da yapmaya hazırız.

Adaleti sağlamak için başka bir seçeneğimiz yoktur.

İşbirlikçi oligarşi, devrimden duyduğu korkuyla halkı kördüğümle zincirler. Bu zincirler ancak silahlı mücadeleyle kırılabilir. Silahlı mücadele yolu devrimcilerin seçtiği bir yol değildir. Zalimler tarafından halka dayatılan bir yoldur.

Önümüzde iki seçenek vardır: Boyun eğmek ya da savaşmak.

Ve tek kurtuluş yolu savaşmak olanlar, düşmanları ne kadar ciddi ekonomik ve teknik kaynaklara sahip olursa olsun, onu yeneceklerdir.

Savaşçımız denizde bir damladır. Asıl bu deniz, bu okyanus yani halkımız hesap soracaktır bu düzenden. “Ayaklar baş olacak” korkusuyla yatıp kalkanlar bilmelidir ki, istihbarat ve silahı halkımızdan alacağız. Berkin’in katillerini er ya da geç bulacak ve hesap soracağız. Katilleri koruyup kollayan ağababalarından da hesap soracağız.

Tek yenilmez güç halktır.

Düşmanın tüm baskı ve saldırılarına karşı halkın gücü açık bir üstünlüğe sahiptir. Halka dayanmayan hiçbir güç iktidarını koruyamaz.

Zulmün saraylarını sarsan depremlerle geliyoruz. BEKLEYİN!

BAŞTA OSMANLI ARTIĞI SARAY SOYTARISI AKP yöneticileri olmak üzere; tüm AKP’liler, hepinizi uyarıyoruz. Berkin’in katillerini istiyoruz. Berkin’in katillerini verene kadar tüm saraylarınız, tüm AKP binalarınız hedefimiz olacak.

Tüm dünyaya çok açık ilan ediyoruz, halk çocuklarının katillerini koruduğunuz sürece, sizin çocuklarınızı da hedef alacağız. Sonra kimse bize babalarının, annelerinin suçunu oğlu kızı çekmemeli demesin. Çekecek! Değil mi ki, tüm acılarımızın sorumlusu katilleri koruyor, kolluyorsunuz, o zaman çekeceksiniz. İstifa edin. Aksi takdirde kendi çocuklarınızın katili siz olacaksınız.

AKP’LİLERİN OĞULLARI, KIZLARI; BABALARINIZI REDDEDİN, BU SUÇA ORTAK OLMAYIN! BABALARINIZIN KANLI ELLERİNİ ÖPMEYİN, AYNI SOFRAYA OTURMAYIN! BABANIZI, ANNENİNİZİ SEÇEREK DOĞMADINIZ. AMA ŞİMDİ BİLİYORSUNUZ; TÜM DÜNYA BİLİYOR BERKİN’İN KATİLİ AKP’DİR. BERKİN’İN KATİLİNİ BULMAK BİZİM KADAR, SİZİN DE SORUMLULUĞUNUZDUR.

Not: Gözaltına alınan savaşçımızın saçının teline vereceğiniz zararın bedelini ödersiniz.

BERKİN ELVAN’IN HESABINI SORDUK, SORACAĞIZ!

YAŞASIN HALKIN ADALETİ!

 

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ PARTİSİ-CEPHESİ

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.