Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Halk Düşmanı AKP

Halk Düşmanı AKP
Son Güncellenme : 18 Oca 2015 21:16

Bizlere Yaptıklarınızın Hesabını Misliyle Ödeteceğiz

İşbirlikçi AKP iktidarının 12 yıllık iktidarı süresince halka yaşattığı acı, yoksulluk, yokluk ve ölümdür. Hiçbir gün geçmedi ki ölüm haberleriyle uyanmayalım.

Ya iş kazalarında, ya açlıktan ya da soğuktan evine odun götüremediği için donarak ölüyoruz. Onlar saraylarında, villalarında keyif sürerken, bizler kış ortasında donmamak, açlıktan ölmemek için çöplerden topladıklarımızı satarak geçimimizi sağlamaya çalışıyor.

Onlar bizim kanımızın, terimizin üzerinde yatlar, katlar, arabalar alırken bizler barakalarda yaşıyoruz.

Ve utanmadan meydanlara çıkıp halka nasıl hizmet götürdüklerini, Türkiye’nin ekonomisini düze çıkardıklarını halkın gözüne baka baka yalan söylüyorlar.

Türkiye’nin ekonomisini düze çıkarmaktan anladıkları zenginliklerine zenginlik katmaları, ülkemizin her tarafını emperyalizme satmaları, pazarlamalarıdır.

Katil Erdoğan yaptığı sarayın halka ait olduğunu söyleyerek demagoji yapıyor. Kendine 1150 odalık saraylar yaptırırken halk bu kışı, soğuğu nasıl geçireceğini bilemiyor.

Evet, onlar saraylarında, villalarında keyif sürerken bizler barakalarda, soğukta donmamak için birbirimize sarılıp yatıyoruz.

Şimdi vereceğimiz örnek ülkemizde yaşanan örneklerden bir tanesi bunun gibi yüzlercesi binlercesi var.

Zeytinburnu’ndaki metro üst geçidinin altında ve Altınşehir Viyadüğü’nün altında barakalarda yaşayan Mihrekalı ailesi çöpten topladıkları geri dönüşüm malzemeleri ile geçimlerini sağlıyor. Dondurucu soğukta barakalarda yaşayan çocuklar bir yandan çıplak ayaklarla karlar üzerinde oyunlar oynarken, diğer yandan da sobanın etrafına toplanarak ısınmaya çalışıyorlar. Kara kışı derme çatma barakada geçiren Mihrekalı ailesi geceleri donmamak için birbirlerine sarılarak uyuduklarını belirtiyorlar. Konuşmalarında: “EKMEĞİMİZİ ÇÖPTEN ÇIKARTIYORUZ”, “Bizim bu çektiğimiz rezilliği görmenizi istiyorum” diyen Bahar Mihrekalı, “Evimiz yok, sıcak bir çatımız yok. Dışarıda barakaların içinde kalıyoruz. Soğuktan dışarıda donacağız, yiyecek ekmeğimiz yok. Yardım eden yok mu bu Türk vatandaşlarına. Suriyelileri hep kucakladılar, bizi de kucaklasınlar artık yeter. Kâğıt toplayıp geçimimizi sağlıyoruz. Belediye gelse bizi buradan kovar. Ekmeğimizi çöpten çıkartıyoruz, çoluk çocuk topluyor plastik, onu satıyoruz” dedi.

Saray halkın sarayıysa alın bakalım bu aileyi saraylarınıza. Ama bunu yapamazsınız. Siz ancak soğuk havalarda, göz boyamak amacıyla birkaç günlüğüne spor salonlarına doldurursunuz evsiz, yoksul halkımızı… Peki sonrası? Bunun cevabını veremezsiniz… Çünkü yine o sokaklara atılıyor halkımız. Halkı bu hale getirenin sizler olduğunu bildiğiniz için halktan korkarsınız. Çocukların gözlerine bakamazsınız. O gözlerde kendi sonunuzu görürsünüz.

Korkun bizlerden, halkın öfkesinden korkun. Bu yalın ayak kalan çocukların yeni Berkinler olmasından korkun. Çünkü bu zulüm saraylarınızı yerle bir edecek olanlar bunlar.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.