Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Hayatın Öğrettikleri

Hayatın  Öğrettikleri
Son Güncellenme : 18 Oca 2015 19:40

ÖRGÜTLEMEK, EMEK VERMEK DEMEKTİR

Ben Adana’da liseliyken örgütlendim. Küçüklüğümden beri devrimcileri tanıyan, devrimcilere evini açan bir ailede büyüdüm. Evimize gelen devrimciler hep benimle ilgilendiler. Artık liseye başladığımda “ben de birşeyler yapmalıyım” diye düşünmeye başlamıştım. Eve gelen devrimcilerden hep kitap isterdim. Aslında benimle ilgilenmelerini istiyordum. Ama hiçbiri bana kitap getirmedi ya da beni örgütleme çabasına girmedi.

Ölüm orucu süreciydi. Adana da açlık grevleri vardı. Annem hapishaneye görüşe gidip tutsakların ihtiyaçlarını karşılamak için koşturuyordu. Ben bir şeyler yapmak istediğimde ise hep geride tutuyorlardı beni. Bir sabah okula gitmek için kalktığımda TV’yi açtım ve 19 Aralık Katliamı’nı gördüm. Fidan Kalşen’in alevler içinde zafer işareti yapan görüntüsü hala gözümün önündedir. Katliamdan sonra “artık ben de birşeyler yapmalıyım” dedim ve bizimkileri aramaya başladım. Birgün okuldan sonra açlık grevinin yapıldığı derneğe gittim. Orada öğrenci meclisleri çalışması yapan arkadaşları gördüm, tanıştım. Okulumu, bana nasıl ulaşacaklarını anlattım. “Biz seni buluruz” dediler ama gelmediler. O zaman öğrenci meclislerinin bizim çalışmamız olduğunu bilmiyordum. Sonra Vatan Dergisi’ni okurken öğrenci meclisi çalışmalarını gördüm ve doğru yerde olduğumu o zaman anladım. Bir gün okuldan bir kızla birlikte tekrar açlık grevinin yapıldığı yere gittik. Öğrenci meclisi çalışması yapan bizim arkadaşları bulduk. Onlarla neden bizimle ilgilenmediklerini tartıştık. O günden sonra her okul çıkışında gelmeye başladılar. Kısa bir süre sonra ben de üç günlük açlık grevine katıldım. Ve dergi dağıtımı gibi işleri yapmaya başladım. Sonra okuldan atıldım ve örgütlü bir devrimci olarak çalışmaya başladım. Benim şansım devrimcileri tanıyor olmaktı. Beni örgütleyen 19 Aralık şehitlerimiz oldu. 19 Aralık şehitlerimizi tanımayan, katliamı bilmeyen insanlar var. Benim kadar şanslı olmayan devrimcileri hiç tanımayan insanlar var. Biz insanlara örgütleme anlayışıyla yaklaşır ve emek verirsek insanlar devrimcileşirler. Etrafımızda örgütlenmeye aç bir sürü insan var. Asıl sorun bizim insanlara nasıl baktığımızda.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.