Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Toplu Haberler

Toplu Haberler
Son Güncellenme : 21 Haz 2015 21:50

ENTERNASYONALİST DEVRİMCİ STEPHEN KACZYNSKİ’DEN MEKTUP VAR!
23/04/2015
Merhaba,
Dün bir çok mektup geldi. İhtiyara bir mektup yazdım. Ve o arada yazdığım detayları burada tekrarlamıyorum. Ona yazdığım mektup içinde bu şeyleri okuyabilirsin.
Bazı arkadaşlar tutuklanmama şaşırıp üzüldü. Ama bu kalleş bir devlet ve tabi ben birinci tutuklanmış yabancı arkadaş değilim. Başka yerlerde de örnekler mevcuttur. 2-3 hafta önce bir Hollandalı beraat edildi. “Terör örgütü propagandası” için yargılanmıştı Amed’te. Muhtemelen PKK’den. Detayları bilmiyorum ama bu durumda yalnız değilim. Yabancılar özveri ve fedakarlık göstererek bedel ödedi, ödüyor, ödeyecek. Sadece Anadolu’da değil. Filistin’de Rachel Carrie’ye bak. O ABD’li kadın şehit düştü. Ona çok yakınlık duyuyorum. Çok değiliz ama biz varız. Norman Bethune’den bahsettin. O çok güzel bir örnek. Yıllar önce İngiliz bir “komünist” beni eleştirdi. “Devrimci turizm yapıyorsun” dedi. Ama açık gözlerle bu turizm değil. İlk olarak bu mücadeleye Londra’daki sokaklarda katıldım. Bütün ulus ve millet kardeştir. Anadolu’dan başka bir örnek hatırlarım: Barbara Kistler. Türkiye’de TKP/ML’den tutuklanıp yargılandı. Sonra serbest bırakıldı.Gerilla olup 1993’de şehit düştü. Ama Türkiyeli değil, İsviçreli. Şaşırtıcı değil, ki böylesi örnekler bana ilham verir.
Başka bir konu da – Steve (Telaffuz”Stiv”) Stephen’in normal bir kısaltmasıdır. Geçmişte küçük şeylerin hakkında kızdım ama yanıldım.
Kalpten çok çok selam…
STEPHEN  KACZYNSKI

*
Devrimci Kanı Dökmenin Hesabını Verecekler!
Çeteçiler, 16 Haziran’da Çayan Mahallesinde Halk Cepheli Barış Önal’ı vurdu. Bacağından 3 kurşunla yaralanan Önal, Okmeydanı SSK Hastanesine kaldırıldı. Açıklama yapan Çayan Halk Cephesi; “Mafya özentisi serseri çeteciler Çayan Mahallesi’nde devrimci kanı dökmenin hesabını verecekler. Kanımızla canımızla kurduğumuz mahallemizi korkak çetecilere bırakmayacağız. Önderimiz Dursun Karataş ve Dev-Genç’liler Çayan’ı kurarken arazi mafyasını da polisi de söküp attılar mahallemizden. Sizin gibi üç kuruşluk çapulcularla baş edemeyeceğimizi sanıyorsanız, hayatınızın hatasını yaptınız. Sizi Çayan’a sokmayacağız. Çayan’da nefes alacak yer, kaçacak delik bulamayacaksınız! Mehmet Salgınlara, Hüseyin Aksoylara, Dayımıza sözümüz olsun ki, sizi Çayan’dan defedeceğiz. Şehitlerimizin tertemiz kanını size çiğnetmeyeceğiz. Çayan halkını terörünüzle teslim alamayacaksınız. Biz olduğumuz sürece Çayan halkı güvende olacak. Vurduğunuz arkadaşlarımız sahipsiz değil. Biz sizin gibi korkak, satılmış, şerefsiz değiliz. Yoldaşlığımızı göreceksiniz… “ dediler.

*
Milyonlarca Hasan Ferit Olup Bu Bataklığı Kurutacağız!
Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu İle Savaş ve Kurtuluş Merkezi çalışanları karavanları ile Gazi Mahallesi’nde dolaşmaya devam ediyorlar. 11 Haziran’da Gazi Mahallesi’nde bulunan Perşembe Pazarı’nda ve Eski Karakol bölgesin de Grup Yorum şarkıları ve sesli çağrılarla el ilanları dağıtıldı. Dağıtım sırasında halkın desteğini alan tedavi merkezi çalışanları halka uyuşturucu ile mücadeleyi anlattılar ve tedavi merkezi ile ilgili bilgi verdiler. 5 kişinin katıldığı çalışmada 400 bildiri halka dağıtıldı.
Bildiri esnasında sohbet edilen ailelerin olumlu tepkileri oldu. Gazi Mahalle’sinin son dönemlerde en büyük sorunlarından bir tanesinin uyuşturucu olduğunu uyuşturucuya karşı yapılan çalışmadan dolayı teşekkür edenler oldu.
14 Haziran’da saat 15.00 ve 18.00 saatleri arasında Gazi Mahallesi’nde Cemevinin önüne park edilen karavanla birlikte Grup Yorum şarkıları çalındı ve tedavi olmak isteyen gençlerle tanışıldı.  300 el ilanı dağıtıldı. Çalışmada halkla sohbet edilerek uyuşturucu ile mücadele ve tedavi ile ilgili bilgiler veridi.
Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu İle Savaş ve Kurtuluş Merkezi
İletişim: Gazi Mahallesi Büyük Park (Eski Nikâh Salonu)
0506 064 65 33-bmucadele@gmail.com
*
Gün Birlik Olma Günüdür: İkitelli de Sağlık Taramasının Duyurusu Yapıldı
12 Haziran’da İkitelli Halk Meclisi çalışanları Ziya Gökalp Mahallesi’nde yapılacak olan sağlık taramasının duyurusunu yapan ozalitlerden astılar. Mahallenin değişik yerlerinde yapılan ozalitlerin asılması sırasında soru soran ilgilenen insanlarla sohbet edildi, çalışmalar anlatıldı. 5 adet ozalit yapıldı.
Aynı gün sağlık taramasının yapılacağı sokakta ve çevresindeki 2 sokakta kapı çalışması yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren kapı çalışmasında İkitelli Halk Meclisi’nden bahsedilerek sağlık taraması çalışması anlatıldı, davet edildi.
*
Abdullah Meral Mücadelemizde Yaşıyor
Liseli Dev-Genç’liler 14 Haziran’da Manyas’ın Kalebayır köyünde Abdullah Meral’i anma programı yaptılar. Mezar başında konuşma ile başlayan etkinlik şiirler ve marşlar ile son buldu. Ardından şehit ailesinin ikram ettiği yemekler yendi. Anma programına toplam 12 kişi katıldı.
*
Bilgimiz Silahımızdır!
10 Haziran’da, Sibel Yalçın Parkı’nda yapılan Halk Okulu çalışmasının konusu, seçimler ve sonuçları ile “Adalet İstiyoruz, Alacağız” kampanyası idi.
Saat 20.30’da başlayan çalışmaya ilk önce seçimler konusu ile başlandı. Seçimlerin ne demek olduğu, yapılan seçimlerin kimler için olduğu ve kime hizmet ettiği üzerinde tartışıldı. Tek tek söz alınarak tartışılan konu da esas olarak bizim gibi ülkelerde seçimlerin bir avuç zenginin çıkarlarını koruyacak hükümetlerin halka seçtirilmesi olduğu gerçeği ortaya konuldu. Çıkarılan yasaların tekellerin çıkarına hizmet edeceği seçilen hiçbir milletvekilinin halkın yararına bir yasal düzenleme yapamayacağı anlatıldı.
Elmas ve ekmekten alınan vergi oranı örnek olarak gösterildi.
Yurtdışından gelen elmasa yüzde 1 KDV uygulanırken ekmeğe uygunanan vergi oranı yüzde 8 dir denildi.
Seçimler sürecinde sol sosyalist diye parlatılan partilerin varlığına da dikkat çekildi.  Özellikle HDP eliyle sahte sol bir hava yaratıldığı ve halkın öfkesinin düzeniçine çekilmesinin mümkün olmadığı anlatıldı.
Çalışmanın ikinci bölümünde “Adalet İstiyoruz, Alacağız” kampanyası konuşuldu. Ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunların temelinde adalet sorunu olduğu ortaya konuldu. Adaletsizliğe karşı her alanda nasıl bir çalışma yapabiliriz sorusuyla devam eden çalışmada somut öneriler alındı.
Kampanya çerçevesinde işçi, memur, öğrenci, tutsaklar, mahalleler, kültür-sanat gibi her alanda bu kampanyanın sürdürüleceği, her alanın kendi yaşadıkları adaletsizlikler üzerine kampanyayı yaygınlaştıracağı anlatıldı. Var olan eylem programının duyurusu yapıldı. Salı günleri tencere-tava eylemleri ve açlık grevlerine destek çağrısı yapılarak 13 Haziran günü Galatasaray Lisesi önündeki açıklamaya ve 16 Haziran’da Berkin için yapılacak anmaya çağrı yapılarak çalışma 22.00’da bitirildi. 25 kişinin katıldığı çalışmada çok canlı tartışmalar yapıldı.
*
SORUN VARSA HALK MECLİSLERİ VAR
Armutlu Halk Meclisi haftalık toplantısını 12 Haziran’da yaptı.  Yıkımlara karşı başlatılan kampanyanın tartışıldığı toplantıda, 21 Haziran’da yapılacak büyük toplantının programı çıkarıldı. Buna göre, her komitenin kendi bölgesinde her gün kapı çalışması, caminin önünde bildiri dağıtımı, afiş, pankart asma ve sesli çağrı yapma kararı alındı. Daha sonra da mahallede yapılacak ücretsiz su arıtma tesisi projesi tartışıldı. Halkın Mühendis Mimarlarının da katılımıyla yapılacak olan arıtma sistemi ilk etapta halk bahçesine ve daha sonra da mahallenin 4 bölgesine yayılacak şekilde yapmakararı alındı. Mahalle sorunlarının da konuşulduğu toplantıda, halk meclislerinin görevleri üzerine tartışıldı. Halk meclislerinin görevi mahallenin bütün sorunlarıyla ilgilenmektir, denilerek toplantı sonlandırıldı.
Alınan kararlar:
1- Kahvaltı pazar saat: 09.00’da
2- 21 Haziranla ilgili pankart, afiş, bildiri, çağrı
3- Su arıtma yapımına yardım, halk bahçesinde olması, halk meclisinin biran önce bitirilmesi
4- 2 kişinin çatı yapımına izin verildi.
Armutlu’da büyük halk toplantısının çalışmaları 16 Haziran’da afişleme, pankartlar ve el ilanları dağıtımıyla devam etti.
21 Haziran günü Armutlu son durakta Halk Meclisi’nin çağrısıyla, kentsel dönüşüm adı altında yıkımlara ve mahallenin sorunlarına yönelik büyük halk toplantısı yapılacak. Halk Meclisi önlükleriyle çıkılan afişlemede, toplantının çağrı afişlerinden 100 tanesi 15 Haziran günü son durak ve mahalle içlerine yapıldı. Toplantının çağrı pankartlarından 2 tanesi de mahalleye asıldı. Toplantının çağrı el ilanlarından 110 tanesi de dağıtıldı.
*
Her Hafta Kahvaltılarımızda Buluşalım
Armutlu Halk Meclisi 14 Haziran’da, Cemevi’nin bahçesinde toplu kahvaltı yaptı. 23 kişinin katıldığı kahvaltı sabah 9.00’da hep birlikte hazırlıkların yapılmasıyla başlandı. Topluca kahvaltı yapılırken, gündemden, halka yönelik saldırıların arttığından ve mücadelenin yükseltilmesinin öneminden bahsedildi. Daha sonra mahalle ve adalet kampanyası üzerine kısa bir sohbet yapıldı. Kah-valtıların bundan sonra düzenli ve kalabalık yapılması gerektiği konuşuldu. 18 Haziran’da halk meclisinin Armutlu son durakta yapacağı büyük halk toplantısının çağrısının daha fazla yapılması gerektiği konuşularak saat 13.00’da adaletsizliğe karşı adalet çadırını ziyarete gitme kararı alınarak kah-valtı bitirildi.
*
Bir Hukukçu Yaşadığı Toplumdan Ayrı Düşünülemez!
Adalet Mücadelemizi Berkinlerle Sürdüreceğiz!
Halkın Hukuk Bürosu, 17 Haziran günü Berkin Elvan’ın vurulma yıldönümü nedeniyle yayınladığı açıklamada “yatıp kalkıp Berkin Elvan diyeceğiz” dedi.
Berkin’in nasıl katledildiğinin hatırlatıldığı açıklamaya şöyle devam edildi:
“En kıymetlilerimizin yoksulluk çekmediği, işkence görmediği ve katledilmediği günlerin gelmesi için adalet mücadelemizi sürdüreceğiz.  Bir hukukçu, yaşadığı toplumdan, o toplumdaki halkın mücadelesinden ayrı düşünülemez. Klişeler, ‘adalet mülkün temelidir’ diyen burjuvazinin hukuk düzeninin klişeleridir. Halk çocuklarını katleden bu ‘mülkü’ ortadan kaldırana kadar mücadelemizi büyüteceğiz…” denildi.
*
Bizden Daha Çok  Korkacaksınız, Polis Terörünüz Bizi Engelleyemeyecek!
14 Haziran günü Wan’daki Adalet Sarayı’nda hapishane savcısıyla görüşmek isteyen Harran Aydın ve Sibel Kırlangıç keyfi bir şekilde gözaltına alınmak istendi.
Adliye girişinde X-ray cihazından geçen Harran Aydın ve Sibel Kırlangıç savcının yanına giderken herhangi bir sorun olmamasına rağmen, adliye içerisinde keyfi bir şekilde durduruldular.  Harran ve Sibel X-ray’den geçtiklerini, çantalarının ötmediğini ve neden savcıyla görüştürülmediklerini sordular. Polisler ise “sizden şüphelendik çantanızı arayacağız. Hem siz tehlikelisiniz” dediler. Ancak uzun tartışmalar sonrası Harran Aydın çantasını aratmadan savcıyla görüştü. Bu kez de savcı korktuğu için polislerin nezaretinde görüşeceğini söyledi. Harran Aydın bu keyfi uygulamayı kabul etmeyerek savcıyla yalnız görüşmek istedi. Savcı bu konuda ikna oldu ve hatasının üzerini örtmek için “ben bu meslekten nefret ediyorum istifa edip avukatlık yapacağım sizin böyle mağdur olduğunuzu görmek istemiyorum” dese de, polisleri uzun süre odasından çıkartmayarak gerçek niyetini belli etti.
*
İkitelli Halk Meclisi Sağlık Taraması Yaptı
13 Haziran’da İkitelli Halk Meclisi tarafından Ziya Gökalp Mahallesi’nde sağlık taraması yapıldı. Tek tek kapıların çalındığı, kadınlarla sohbet edilerek çağrısının yapıldığı sağlık taramasında, İkitelli Halk Meclisi adına kısa bir konuşma yapıldı; “İkitelli Halk Meclisi olarak her yerde her türlü sorunumuza birlikte dayanışma ile çözüm bulmayı hedefliyoruz. Bu amaçla her kesimin bir araya gelebileceği sorunlarını tartışıp çözebileceği halk meclislerinin çalışmalarını yapıyoruz. Gönüllü doktorlarımızın da katkılarıyla bugün burada ücretsiz sağlık taraması ve bilgilendirme yapılacak. Sağlık sorunlarımız da dahil her sorunumuzu birlikte çözebiliriz” denildi.
Tek tek muayeneye gelen kadın hastaların şikayetleri dinlenildi… Muayeneleri yapıldı ve kadınlarla tanışılarak sohbet edildi.  Sağlık taraması çalışmasına yaklaşık 30 kişi katıldı.
*

Teoride ve Pratikte Devrimci Avukatlık Açık Oturumu Yapıldı
“MAHİR ÇAYAN’IN UYARDIĞI GİBİ HER MESELEYİ DEVRİM İÇİN TARTIŞIYORUZ”
Halkın Hukuk Bürosu, 16 Haziran’da “Teori ve Pratikte Devrimci Avukatlık” başlıklı açık oturum düzenledi. Oturuma, Av. Haluk İnanıcı, Av. Hasan Fehmi Demir, Av. Bülent Şimşek, HHB avukatı Betül Vangölü Kozağaçlı, ÇHD Başkanı Gökmen Yeşil katıldı. Oturumu ÇHD Genel Başkanı ve HHB avukatı Selçuk Kozağaçlı yönetti. Selçuk Kozağaçlı;
“Mahir Çayan’ın uyarısı gibi hiçbir meseleyi gevezelik için değil, devrim olsun diye tartışıyoruz. Devrimci Avukatlık mümkün müdür, devrimcilik halleri ile avukatlık mesleği örtüşür mü veya engel midir? Bugün bunları tartışacağız…” diyerek başladı.
Açık oturumda ilk sözü Avukat Haluk İnanıcı aldı. “Sosyalistler burjuva liberal hukuk argümanlarına dayalı temel hak ve özgürlüklere, insan hakları gibi liberal kavramlara nasıl yaklaşmalı, hak mücadelesi yürüterek devrimci olunmaz… Devrimci avukatı devrimci yapan hak mücadelesi yürütmeleri değil, hayata devrimci bir perspektifle bakmalarıdır… Devrimcilik bir siyasi bilinç işidir” dedi…
Ardından sözü alan Av. Betül Kozağaçlı “Her hak talebi, dönemin egemenine karşı bir mücadeledir. Devrimci avukat, hak mücadelesinde yasallık sınırından çıkıp meşruluk sınırında hareket eder. Devrimci avukat için hak mücadelesi bir yerde “zor” ile karşılaşır ve zor kullanmayı gerektirir. Bu zor iktidarı almaya yönelik bir zordur.
Avukat, hukuki yollar tükenmiştir, “artık direnmekten başka yol yoktur” dediği anda artık bu devrimci avukatlıktır.” dedi.
Av. Bülent Şimşek ise, “…Devrimci avukat, her şeyden önce devrimci bir örgüte siyasal bir aidiyet bağı içinde olmaktır. Devrim mücadelesine omuz vermek, katkı sunmaktır. Hukukla kazanılabileceklerin bir sınırı vardır. İnsanlığın bu sınırı aşmaya ihtiyacı vardır. Bu sınırı aşarken devrimcilik başlar” dedi.
ÇHD başkanı Gökmen Yeşil, “Devrimci avukatlık bir pratiğin adıdır, noktası konulmuş bir tanımlama değildir, her zaman geliştirilebilir. Bir durumu tanımlamaktan çekinmemeliyiz. Biz kendi faaliyetlerimizle dayanışmayı büyütüyoruz, maddi ve manevi mirasımız, hazinemiz budur.” dedi.
Teoride ve Pratikte devrimci avukatlığı değişik yönleri ile tartışmaya devam edileceği söylenerek oturum kapatıldı.
*
Halkın Ortak Kararı: Mahallemizde  Uyuşturucuya, Yozlaşmaya İzin Vermeyeceğiz!
Gazi Mahallesi’nde Halk Cepheliler 10 Haziran’da uyuşturucu şebekelerine yataklık eden, kendine aile görüntüsü veren iki kişiyi mahalleden kovdular.
Halk Cepheliler, daha önce uyuşturucu sattığı için mahalleden kovulan birini bir eve girerken fark ettiler. Durumu anlamak için eve yaklaştıklarında kişinin kaçması üzerine evdekilere, kaçan kişiyle ne ilişkileri olduğu soruldu. Uyuşturucu kullandıklarını, uyuşturucu satıcılarını eve aldıklarını itiraf etmeleri üzerine onlar hakkında kararı komşularıyla beraber vermek üzere evin sokağına inildi. Halk Cepheliler komşu binaların kapılarını tek tek çalarak, konuyu görüşmek üzere halkı sokağa çağırdılar. Komşular toplandığında yozlaşmaya, uyuşturucuya karşı mahallede verilen mücadele ve ödenen bedeller anlatıldı. Hasan Ferit Gedik hatırlatıldı. Uyuşturucu satıcılarının kapımızın dibine kadar girdiği, bu şebekelere karşı sonuç almanın tek yolunun Cephelilerle birlikte mücadele etmekten geçtiği anlatıldı. Sonra konuyla ilgili görüşleri soruldu. Halkın ortak kararı, uyuşturucu şebekelerine yataklık eden bu kişilerin mahalleyi terk etmesi yönünde oldu. Karar, uyuşturucu şebekelerine yataklık eden kişilere açıklandı. Buna göre bir hafta içinde mahalleyi terk etmeleri istendi.
*

Yıkımlara Karşı Barikat Olmak İçin Halk Meclislerinde Birleşelim
Okmeydanı’nda Beyoğlu Belediyesi’nin mahalle için yürüttüğü yıkım saldırısı devam ediyor. Kentsel dönüşüm adı altında yaptıkları plan-projeler halkın direnişi sonucunda mahkemenin iptal kararı vermesiyle ortadan kalkmıştı, ancak saldırı devam ediyor. Şimdi de Okmeydanı ve çevresini ‘Riskli Alan’ ilan etti. Bu saldırılara karşı Okmeydanı Halk Meclisi de çalışmalarına başladı. İlk etapta 21 Haziran’da düzenlenecek panel için 11 Haziran günü, Dikilitaş Parkı çevresinde kurulan semt pazarında masa açılarak, panelin çağrısı yapıldı. İki saat açık kalan masada 300 civarında bildiri dağıtıldı. Halkla sohbet edilerek yapılacak olan panele çağrı yapıldı.
*
Bugünkü Meşruluk Bilincimizi ve Direnişlerimizi Dört Karanfile Borçluyuz!
Eskişehir’de 1 Nisan sabahı, 5 Halk Cepheli’nin baskınlarla gözaltına alınmasını protesto etmek için, Emniyet Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan ve gözaltına alınan 6 kişinin mahkemesi, 11 Haziran günü Eskişehir Adliyesi’nde görüldü.  6 kişi arasında çadır direnişinde olan Hatice Yüksel de vardı. İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Bursa, Antalya’dan gelen Kamu Emekçileri Cepheliler, adliye önünde basın açıklaması yaptılar, Hatice Yüksel’e sahip çıktılar.
Basın açıklamasının ardından hep birlikte duruşmaya girildi. 12 Haziran’daki duruşmada, Halk Cepheliler basın açıklamasına katılmanın suç olmadığını ifade ettiler. Hatice Yüksel, katıldığı basın açıklamasından dolayı maruz kaldığı haksız uygulamayı anlattı. Avukatlar, bugün böyle bir duruşma yapılıyor olmasının sebebinin, Berkin Elvan’ın katillerinin yargılanmaması olduğunu ifade ettiler. Devletin kendi savcısını gözden çıkardığını, üç kişinin hayatını kaybettiği bir operasyon gerçekleştirdiğini ve bütün ölümlerden sorumlu olduğunu anlattılar. Herhangi bir basın açıklamasına katılmanın suç olamayacağını, 2911 sayılı yasanın, muhaliflerin, devrimcilerin seslerini bastırmanın, demokratik hakların kullanımını engellemenin bir aracı olarak kullanıldığını ifade ettiler.
Mahkeme, yapılan savunmaların ardından 3 Temmuz’a ertelendi. Duruşmanın bitmesinden sonra dışarıda tekrar açıklama yapıldı. Adliye önünde “Hatice Yüksel Yalnız Değildir!”, “Basın Açıklaması Suç Değildir!”, “Emekçiyiz Haklıyız Kazanacağız!”, “Adalet İstiyoruz!”, “Baskılar Bizi Yıldıramaz!” sloganları atıldı. Açıklamaya yaklaşık 50 kişi katıldı.
Duruşmanın ardından Hatice Yüksel’in direniş çadırına gelen Kamu Emekçileri Cepheliler, Hatice Yüksel ve Nuriye Gülmen’e 1984 ÖLÜM ORUCU ŞEHİTLERİNİ TEMSİL EDEN DÖRT KARANFİL hediye ettiler.
O süreçte mücadelenin önünü açan dörtler gibi, şimdi de Hatice Yüksel direnişinin, kamu emekçilerinin mücadelesinin önünü açacağını ifade ettiler.
*
Esenler’de Örgütlenme Konulu Çalışma
Esenler Haklar Derneği’nde 10 Haziran’da “Yönetici Yetiştirme ve Örgütlenme” üzerine toplantı yapıldı. Kolektif çalışma; mahalle, lise ve esnaf komitelerinin niçin kurulması gerektiği ve Yürüyüş dergisinin tanıtımı ve baskılara karşı okur sayısının ısrarla arttırılması için gerçeğin sesi olan Yürüyüş dergisinin herkesçe dağıtılması gerekliliği üzerinde duruldu. Toplantıya 4 kişi katıldı.
*
“BİZİM YOLDAŞLIĞIMIZI GÖRECEKSİNİZ!”
Kısa bir süre önce Çayan Mahallesi’nde çeteler tarafından vurulan Hüseyin Karaoğlan’ı, Armutlu Halk Cephesi 13 Haziran’da ziyaret etti. Ziyarette, Hüseyin Karaoğlan’ın yalnız olmadığı belirtilerek, bir kez daha geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu. Çetelere karşı birlik olunacağı ve mücadelenin daha güçlü sürdürüleceğinin belirtildiği ziyarette, son zamanlarda artan çete saldırılarından ve onlara karşı alınması gereken önlemlerden bahsedildi.
*
Atanana Kadar Mücadelemiz Sürecek!
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Meclisi 14 Haziran’da Taksim Galatasaray Lisesi önünde masa açtı.
Halktan pek çok insan “öğretmenler için tabiki imza veririz”, “bu sıcakta imza topluyorsunuz ben nasıl yardımcı olabilirim” diyerek destek verdi.
*
GRUP YORUM’UN ADANA KONSERİ ÖNCESİ,  AFİŞ ÇALIŞMASI SABAH SAAT 04.00’E KADAR SÜRDÜ!
Şakirpaşa, Mıdık, Hıdırlı, Kiremithane, Mutlu  Mahallesi, Kozan Yolu, Yüreğir, Narlıca… Adım adım, ev ev Adana’nın sokaklarında Grup Yorum gönüllüleri çalışma yaptılar.
Bazı mahallelerde afiş çalışması bittiğinde sabah 04.00 idi.
DİYORLAR Kİ: Grup Yorum milyonluk konserleri nasıl yapıyor?
Hangi parayla, hangi destekle? Arkasında kim var Grup Yorum’un? Sponsorları, güçlü medya desteği  olmadan bu kadar büyük organizasyonlar nasıl yapılır?
GRUP YORUM HALKTIR.
Yukarıdaki satırlar bu soruyu soranlara cevabımızdır.
*
HER KOŞULDA YAPILACAK  BİR EYLEM VARDIR!
Halk Cephesi’nin Taksim, Galatasaray Lisesi önünde polis saldırısı olan”Adalet İstiyoruz” eylemine 6 Halk Cepheli geç kaldı.
Dolayısıyla gözaltına alınmayan Halk Cepheliler beklemediler.
Geri dönmediler. “Eylem saatini kaçırdık, yapacak bir şey yok” da demediler..
Taksim’de oturma eylemi yapmaya başladılar.
Düşman saldırısına yeni bir eylemle cevap verdiler.
Cepheli tarzı budur.
Talimat beklemeden, kendi geleneklerimizden ve çizgimizden öğrendiklerimizle harekete geçmektir.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.