Örnek Resim

Anasayfa > HABER > İstanbul’da Grup Yorum Gönüllüleri…

İstanbul’da Grup Yorum Gönüllüleri…
Son Güncellenme : 05 Tem 2015 12:45

İSTANBUL’DA GRUP YORUM GÖNÜLLÜLERİ GECELERİNİ GÜNDÜZLERİNE KATARAK ÇALIŞTILAR!

28 Haziran’da Grup Yorum Bakırköy Konseri’ne İstanbul Valiliği tarafından konulan yasaklama kararı İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldı. Çalışmalar her şeye rağmen kesintisiz devam etti.

Avcılar: Merkez ve Parseller Mahallesi’nde Grup Yorum gönüllüleri 24 Haziran’da 170 afiş, 1 pankart ve 700 konser bildirisi; 25 Haziran’da E5 anayola, Şükrübey ve üniversite çevresine 80 afiş asıldı ve 200 bildiri dağıtıldı.

Esenyurt: 26 Haziran’da Esenyurt’ta Yeşilkent ve Meydan bölgelerine yaklaşık 70 afiş, 50 sticker yapıldı, 7 pankart asıldı. Cumhuriyet Meydanı’na 1 pankart asıldı.

Esenler: Çiftehavuzlar, Karabayır, Forum İstanbul, Otogar, Sağmalcılar Metro, Tepe, Kazım Karabekir, Birlik, Gazi Caddesi Köprüsü, Terazidere bölgelerinde 270 afiş, 24 stiker, 1 pankart asıldı. 2550 el ilanı dağıtıldı.

Bahçelievler: Pazar Pazarı, Zafer Mahallesi, Şirinevler Metrobüs Durağı, Yenibosna Metrobüs Köprüsü bölgelerinde; 570 afiş, 50 stiker, 1 pankart asıldı. 1500 bildiri dağıtıldı.

Kuruçeşme:Kuruçeşme, Beylikdüzü, E5 bölgelerinde çalışmalar yapıldı.

Afiş, bildiri, pullama, el ilanı çalışmaları son güne kadar devam etti.

İkitelli: İkitelli çevresindeki tüm yollara, anayollara, caddelere, üst geçit ve alt geçitlere afişler yapıldı. Salı pazarı, Arenapark AVM önü, Mall of AVM, 212 AV önünde, Başakşehir, Fatih ilçesinde pankartlar asıldı, pullamalar yapıldı. Bahçelievler’den Bakırköy’e kadar metrobüs güzergâhı boyunca afişleme yapıldı. Cuma Pazarı bölgesinde davulla sesli çağrılar yapıldı.

İkitelli’nin farklı bölgelerinde masa çalışmaları yapıldı. Pullamalar, afişler yapıldı. Pankartlar asıldı. El ilanları, stikerler, afişlerle konserin çağrılarına devam edildi. Çalışmalar İnönü Mahallesi, Sefaköy ve Halkalı da devam etti.

1 Mayıs Mahallesi: Masalar açıldı. Tüm cadde ve sokaklarda sesli çağrılar, afişler yapıldı; bildiriler dağıtıldı.

Altınşehir: Şahintepe’de, Salı Pazarında el ilanları dağıtıldı.

Halkın Mühendis Mimarları: 26 Haziran’da Avcılar’da Halkın Mühendis Mimarları, Zincirlikuyu Metrobüs, Beşiktaş Meydanı, Etiler, 4. Levent, Balmumcu, Beşiktaş, Gayrettepe, Mecidiyeköy,Küçükarmutlu, Büyükarmutlu bölgelerinde sesli çağrılar yapıldı, ajitasyonlarla bildiriler dağıtıldı. Pankartlar asıldı, el ilanları dağıtıldı.

Devrimci İşçi Hareketi: Şişli Bomonti, Gebze Çayırova, Erişler, Özgürlük Mahalleleri, Emek Mahallesi, Kuruçeşme Park Bölgesi, fabrika, E5 yol üzerinde afişler, duvar yazılamaları yapıldı. El ilanları dağıtıldı, pankartlar asıldı.

TAYAD’lı Aileler: 25 Haziran’da, Bostancı Köprüsü’nden Kartal Devlet Hastanesi’ne kadar Ankara asfaltı üzerinde köprü ve kavşaklarına pankart ve afişleme yaptı. Maltepe’nin içinde bulunan semtlerde pankart asıldı. Toplamda 200’ün üzerinde afiş yapıldı 15 pankart asıldı.

Umudun Çocukları Orkestrası: UÇO, 24 Haziran’da Eminönü’nde ve Eminönü-Kadıköy Vapuru’nda enstrümanlı bildiri dağıtımı yaptı.

Dev-Genç: Kadıköy’de 90 afiş asıldı.

Bağcılar: Yeni Kirazlı Metro çıkışı, Çiftlik Meydanı, Bağcılar Demirkapı, Fatih Mahallesi’nde çalışmalar yapıldı. El ilanı ve afişler yapıldı.

BURSA: Heykel, Ortabağlar, Fomara Meydanı, Gemlik Dereboyu, Teleferik, Panayır Mahallesi’nde afiş, bildiri çalışmaları yapıldı. Teleferik Mahallesi ve çevresinde afişleme çalışması yapan Enver Karagöz ve Koray Telli polisler tarafından gözaltına alındı ve serbest bırakıldı.


 

Ailelerimizi Taciz Etmekten Vazgeçin

Faşizm, İzmir’de yapılan Grup Yorum 30. yıl konserinin hazımsızlığını yaşıyor. Yüz binlerin meydanları doldurması iktidarın korkularını büyütüyor. Daha da büyütecek. İzmir polisi Aliağa’da bulunan Grup Yorum gönüllülerinin ailelerini arayarak “sizinle tanışmak istiyoruz. Emniyete gelmeniz gerekiyor. Gelmezseniz evinizden, işyerinizden zorla alırız” diyerek acizliğini göstermiştir.

Karakola giden ailelere “çocuklarınıza dikkat edin. Bir şey olursa bize gelebilirsiniz” diyerek tehditler savurmuşlardır. İzmir Halk Cephesi’nin bu konuyla ilgili 29 Haziran’da yaptığı açıklamada: “Ama bu çabaları boşunadır. Mücadelemizi bir adım bile geriletememişlerdir. Grup Yorum Halktır dedik. Bunu da Gündoğdu Meydanı’nı yüz binlerle doldurarak gösterdik.” dedi.


 

HALKIN HUKUK BÜROSU: VALİYE MEYDANLARI YASAKLAMA YETKİSİNİ KİM VERDİ?

Halkın Hukuk Bürosu Grup Yorum konserinin yasaklanmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Halkın Hukuk Bürosu Grup Yorum’a alanları yasaklayan İstanbul Valisine “suç işliyorsun” dedi.

İstanbul Valisine seslenen Halkın Hukuk Bürosu yaptığı açıklamada asıl Grup Yorum’a meydanlar açılmadığında halkta infial uyanacağını” söyledi.

Konser yasağına karşı Halkın Hukuk Bürosu 4. İdare Mahkesi’nde dava açtı. Bu davada YÜRÜTMEYİ DURDURMA kararı verildi.

Halkın Hukuk Bürosu 26 Haziran tarihinde bir açıklama daha yaparak bu kararı halka duyurdu.

Yapılan açıklamada “Valinin görevi kamu düzenini sağlamaktır, kamu düzenini bozmak değil. Yasaklama halkın sanatçılarını susturamaz” denildi.


Valilik Grup Yorum’a Karşı Suç İşledi

Grup Yorum Üyeleri İstanbul Valiliği’ne Başvuruda Bulundu

Grup Yorum üyeleri, 28 Haziran’da gerçekleşmesi valilik tarafından yasaklanan, 30. yıl konserlerinin İstanbul ayağı için 26 Haziran’da İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde valilik için suç duyurusunda bulundu. Grup Yorum üyeleri suç duyurusu sonrası adliye önünde yaptıkları basın açıklamasında, valiliğin keyfi olarak konseri yasaklaması ile suç işlediğini belirtti.

Avukat Ebru Timtik de açıklamada Valiliğin keyfi tutumu ile suç işlediğini belirtti. Açıklama sonrası suç duyurusunda bulunmak için adliyeye girildi.

Halkımızla Birlikte Yasakları Kaldırdık

Ankara’da Grup Yorum konseri hazırlıkları devam ediyor.

Batıkent: Batıkent, Metro Sondurak, İlk Yerleşim, Ergazi, Pazaryeri, GİMSA bölgelerinde afiş, el ilanı, stiker çalışmaları yapıldı.

Masalar açıldı. Grup Yorum türküleri eşliğinde konser hakkında bilgi verildi.

Halkın Mühendis Mimarları: 30 Haziran’da Dikmen ve Kızılay’da konser çalışması yapan mühendisler 120 adet pullama yaptı.

ZONGULDAK:

24 Haziran’da Zonguldak Merkez ve Kilimli ilçesinde Grup Yorum gönüllüleri tarafından konser afişleri sokaklara ve çeşitli işyerlerinin camlarına asıldı.

DERSİM

30 Haziran’da Grup Yorum Dersim Konseri için Ali Baba, Moğultay, Yeni Mahallede afişlemeler yapıldı. Çarşı meydanı ve mahalleler Grup Yorum afişleriyle donatıldı. Ali Baba Mahallesinde yapılan çalışmaya mahallenin çocukları da katıldı. Konser afişlerini gören Dersim halkı konsere geleceklerini belirttiler. Çalışmalara toplamda 5 kişi katıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.