Örnek Resim

Anasayfa > HABER > YÜRÜYÜŞ’ümüz ile Bu Yolu Yürüyeceğiz

YÜRÜYÜŞ’ümüz ile Bu Yolu Yürüyeceğiz
Son Güncellenme : 20 Ağu 2016 21:20

Daha Güzel ve Aydınlık Yarınlar İçin

Halkımızla, YÜRÜYÜŞ’ümüz ile Bu Yolu Yürüyeceğiz

 YÜRÜYÜŞ’ümüzle çözümsüzlüğe, keşkelere, umutsuzluğa karşı alternatif olup umudu büyütmeye devam ediyoruz. Bu hafta da, umudu büyüttüğümüz pek çok örnekle sizinleyiz; Aylardır İstanbul – Armutlu’da demokratik bir mevziinin molozlarını kaldırmaya çalışan Halk Cepheliler, baskılara teslim olmadı ve bu ahlaksız düzenin yıktığı kurumlarını yeniden inşa etmek için elini işe attı. Yaşlı ana babalarımızın, yani halk dilinde dede ve ninelerimizin daha rahat ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için Vefa Evi açıldı. Tüm engelleme çabalarına rağmen Grup Yorum, Munzur’da halkla buluştu, direniş türkülerini, marşlarını söyledi. Devrimci Tutsaklarımız hapishanelerde, faşizme karşı onurlu direnişine coşkuyla, zafere olan inançla devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan dergi dağıtımlarından derlediklerimiz şu şekildedir;

 

İSTANBUL

Dağevleri: Dev-Genç’liler 13 Ağustos’ta Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptı. Çalışma esnasında halka 27-28 Ağustos’ta yapılacak olan “Bilgi Güçtür Kitap Festivali” için çağrı yapıldı ve birçok yere afiş asıldı.

Hacıahmet: Dev-Genç’liler 7 Ağustos’ta mahalleden de bir gencin katılımı ile Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptı.

Liseli Dev-Genç’liler 15 Ağustos’ta umudun sesi Yürüyüş dergisi ve DEV-GENÇ dergisi dağıtımı yaptı. Dergi dağıtımının yansıra 4 Eylül’de Halk Cephesi’nin Ankara’ya yapacağı Adalet Yürüyüşü için bildiri dağıtımı yaptı.

Bakırköy: Liseli Dev-Genç’liler 17 Ağustos’ta Yürüyüş ve DEV-GENÇ Dergisi’ni halka ulaştırdı. Yapılan çalışmada 25 Yürüyüş Dergisi, 10 DEV-GENÇ Dergisi halka ulaştırıldı.

Taksim: Liseli Dev-Genç’liler 8 Ağustos’ta Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptı. Çalışmada 20 dergi halka ulaştırıldı.

Kadıköy: Dev-Genç’liler 12 Ağustos’ta umudun sesi Yürüyüş dergisinin dağıtımını yaptı

1 Mayıs: Halk Cepheliler 11 Ağustos’ta 1 Mayıs Caddesinde dergi dağıtımı yaptı. Çalışmada katil devletin tutsaklara uyguladığı baskı ve işkence halka anlatıldı

Örnektepe: Halk Cepheliler 10-12 Ağustos’ta halka umudun sesi Yürüyüş Dergisi’ni ulaştırdı. Çalışma esnasında yapılan konuşmalarda genel olarak OHAL kararı ve uyuşturucu sorunundan bahsedildi

Sarıgazi: Halk Cepheliler 10, 12 Ağustos’ta halka gerçeğin sesi Yürüyüş dergisini ulaştırdı

Gazi: Devrimci İşçi Hareketi (DİH) 5, 11 ve 12 Ağustos’ta mahallede Yürüyüş Dergisi dağıtımı ve 14 Ağustos’ta DİH’in yaptığı pikniğe çağrı çalışması yaptı. Çalışmada mahallede bulunan tekstil atölyeleri gezildi ve orada bulunan işçilere pikniğin bildirileri ve Yürüyüş Dergisi’nin içeriği anlatıldı.

 

Kuruçeşme: Halk Cepheliler 12 Ağustos’ta “1 Al 1 Ver” kampanyası başlatarak bir kişiye 2 dergi vererek başka birine ulaştırmayı hedefleyen çalışma ile Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptı.

 

 

ANADOLU

Eskişehir: Halk Cepheliler 7, 8, 9 Ağustos’ta Gültepe ve Yıldıztepe Mahallesi’nde gecekondu bölgesinde Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptı.

Mersin: Halk Cepheliler 12 Ağustos’ta Demirtaş (Alsancak) Mahallesi’nde esnaflara Yürüyüş Dergisi dağıtımı yaptıi .

Ankara: Dev-Genç’liler 15, 16 Ağustos’ta Yüzüncü Yıl, Tuzluçayır Ege Mahallesi’nde ve Abidin Aktaş Sokak’ta Yürüyüş dergisi dağıtımı ve “Adalet İçin Açlık Grevindeyiz!” afişleri astı. Genel olarak öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapılan çalışmada Ankara’da yapılan “Adalet İçin Açlık Grevindeyiz!” kampanyası anlatıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.