Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Biz Diyoruz ki;

Biz Diyoruz ki;
Son Güncellenme : 04 Eyl 2016 20:49

EMPERYALİZME KARŞI SADECE MARKSİST-LENİNİSTLER SAVAŞIR VE KAZANIR

  • Biz diyoruz ki; “Ya Özgür Vatan Ya Ölüm” diyerek bağımsızlık bayrağını açabilmek sadece Marksist-Leninistlere özgüdür. Bugüne kadar eski ya da yeni tüm sömürgecilikler sadece bu yolla ve bu net kararlılıkla sona erdirilebilmiştir.
  • Biz diyoruz ki; Sömürgecilik yöntemleri değişmiş ama emperyalizmin kendisi değişmemiştir. Emperyalizm kan, sermaye, gözyaşı ve kardır. Bu sisteme son verebilecek sürekli ve kesintisiz mücadele anlayışına sadece Marksist-Leninistler sahiptir.
  • Biz diyoruz ki; Amerika, Türkiye oligarşisinin 50 yıllık müttefikidir. Bu müttefiklik; halkı aç bırakmış, katletmiş, yeri geldiğinde oligarşinin kendisini bile aşağılamaktan, azarlanmaktan koruyamamıştır. “Bugünün dünyasında Amerika’yla arayı bozmadan yaşamak gerekir” türünden faydacı, oportünist görüşler bu aşağılanmalara, açlığa, yoksulluğa, zorbalığa boyun eğmektir. Onursuzluktur ve teslimiyetçiliktir. “Emperyalizmle bir arada yaşamak” gibi her türden ara yolcu ve teslimiyetçi düşünceye sadece Marksist-Leninistler karşı çıkar.
  • Biz diyoruz ki; Devrimciler için, vatanseverler için Amerikan imparatorluğunun hegemonyası, aşağılanmaları, talanı ve zorbalığı altında yaşamak istemeyen herkes için bağımsız, demokratik Türkiye hedefiyle mücadeleden başka yol yoktur. Çözüm içinden çıkılmayacak karışıklıkta değildir. Ancak ve ancak bu ideolojik netliğe Marksist-Leninistler sahiptirler.
  • Biz diyoruz ki; Sorun, bağımsızlık için savaşıp savaşmamaya karar vermekte düğümleniyor. Eğer Amerika’nın azarları, aşağılamaları, işgalleri, sömürü ve talanı altında yaşamak istemiyorsak, savaşmaya karar vermek zorundayız. Savaşmak örgütlü bir güç olmayı gerektirir.
  • Biz diyoruz ki; ABD’ye karşı Avrupa’yı tercih etmek tartışması “kime bağımlı olalım” tartışmasıdır. Böyle bir tartışma devrimciliğe ve vatanseverliğe sığmaz. Bu ya da buna benzer her türlü politika, taktik ne adına savunulursa savunulsun, ABD İmparatorluğu’nun basit bir aleti emperyalistlerin bölgesel planlarında oradan oraya koyacakları basit bir piyon olmaktan başka bir anlama gelmez.
  • Biz diyoruz ki; Castro ve Che Küba’da Ocak 1959’da Sierra Maestra’dan şehirlere inip devrimi yaptıklarında silahlı mücadelenin emperyalizmin işbirlikçisi rejimleri yıkmanın ve sosyalizme ulaşmanın zorunlu ve etkili bir yolu olduğunu tüm dünyaya kanıtladılar. 1961 Aralık ayında Fidel Castro şöyle söylüyordu: “Bir devrimden daha önemli bir şey yoktur, insanlığın büyük diyalektik gerçeği budur. Emperyalizme karşı sadece sosyalizm durmaktadır”

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.