Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Amerikan Emperyalizmi Ortadoğu’da Akan Kanın Baş Sorumlusudur! ABD IŞİD’e Karşı Mücadele Edemez!

Son Güncellenme : 06 Eki 2014 9:58

Amerikan Emperyalizmi ve Onun İşbirlikçileri Dünya Halklarına Hesap Verecek!
Ortadoğu’da akan her damla kanın baş sorumlusu Amerika’dır. Ortadoğu kan revan içinde. Suriye başta olmak üzere 4 yıldır akan kanın, yapılan katliamların artık çetelesi tutulamayacak noktaya gelmiştir.
Bu katliamları emperyalistler kendi elleriyle besledikleri işbirlikçilerin eliyle yaptırmıştır. Afganistan’da ‘TALİBAN VE EL KAİDE’ Libya’da Ulusal koalisyonun kurduğu ‘çetelerle’ Mısır’da ‘Müslüman Kardeşler ve Abdul Fettah El Sisi, Suriye ve Irak’ta ise IŞİD ve İslami gruplarla yapmıştır.

Kendi çıkarları için yapmayacakları ahlaksızlık, alçaklık yoktur. Verdikleri silahın kendilerine döneceğini bildikleri halde bunu yaparlar. Çünkü bilirler ki IŞİD ve El Kaide gibi İslamcı gerici örgütler her halükarda kendilerine hizmet edecektir. Bugün olduğu gibi… IŞİD’i Esat iktidarına karşı kullandılar ve yarattıkları bu terörist örgütün silahı onlara, onların çıkarlarına yönlendirilmiş durumda. Ve şimdi dünyanın jandarmalığını işbirlikçilerine yaptıran Amerika kendi yarattığı örgüte karşı birlik kurup savaş açacağını açıkladı. Bunu teröre karşı yaptığını savunuyor. Kurdukları birlikte emperyalist ülkeler ve onların işbirlikçi uşakları var. Bunların başında Suudi Arabistan ve AKP hükümeti var.

New York Times’a göre; …Suudi Arabistan’ı IŞİD’e karşı yürütülecek saldırılara ortak etmek istiyorlar. Türkiye ise 49 Türk vatandaşının IŞİD örgütünün elinde bulunmasından dolayı, onların hayatlarını tehlikeye atmamak için muhatabına ‘Direkt bir saldırının içinde olmayız’ cevabını vermişti. Ancak şimdi durum değişti. Devlet yetkililerinin rehinelerle ilgili tutarsız açıklamalarına rağmen, rehinelerin serbest bırakılması şova dönüştü. Hemen ardından da Erdoğan, Amerika’nın Suriye ve Irak’a yönelik operasyonunu açıktan savunur hale gelerek, “üzerimize düşeni yaparız” açıklamasında bulundu.

Yapacakları işbirlikçiliği Türkiye halkından gizlemek için yalan söylüyorlar. Rehineler umurlarında değil bu halk düşmanlarının. Bu yalanları Irak işgalinde duyduk; ama Irak işgalinde İncirlik Hava Üssü olmak üzere ABD birçok üssü kullanmıştır. Türkiye’den kalkan uçaklarla Irak halkını bombalamış, katletmiştir. Bugün de Suriye’de aynısını yapmaya çalışıyorlar. Başından beri yapamadıkları işgali, şimdi IŞİD’i bahane ederek Suriye’yi işgal etmeye çalışıyorlar. Suriye’de başından beri beslenen işbirlikçiler, Suriye halkının ve ordusunun direnişine çarpmıştır, bugün de öyle olacaktır.

ABD başkanı Obama bir açıklamasında; …Şu anda en büyük tehdidin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan geldiğini, bunlardan birinin de IŞİD olduğunu söylüyor… ve ekliyor …Suriye’de muhaliflere askeri yardımları artırdıklarını hatırlatan Obama, Kongre’ye Suriyeli muhaliflere daha fazla ekipman sağlanması ve eğitim verilmesi için kendisine ek yetki ve kaynak sağlamasını istiyor. Geçen aydan bu yana ABD’nin Irak’ta 150’den fazla hava saldırısı düzenlediğini ifade ederek, “Müttefiklerimizle ve Kongre’yle istişarelerimizin ardından ve Irak’ta yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte, operasyonlar hız kazanacak” diyor…

Sizden ala terörist olamaz. Bir yandan IŞİD’e karşı savaş açarken diğer yandan sözde daha ılımlı olan işbirlikçi ‘Özgür Suriye Ordusuna’ silah ve askeri yardım yapacaklar. Bu ikiyüzlü emperyalistleri ve işbirlikçileri artık Suriye halkı başta olmak üzere bütün dünya biliyor.

Artık, emperyalizme ve onun işbirlikçi uşaklarına, onların yarattığı, beslediği devşirme çetelerine karşı, halkların da bir birliği olmak zorunda. Birleşmeliyiz. Enternasyonalist ruhu yeniden yaratmalıyız ki bu işbirlikçi uşaklara ve efendileri emperyalistlere güç olduğumuzu gösterelim. Anti-emperyalist cephede birleşmek, halkımıza ve dünya halklarına düşen görev ve sorumluluktur. Düşünceler ideolojiler farklı olabilir; ama aynı hedefte birleşebiliriz. Emperyalistler kendi çıkarları için düşmanlarıyla bile birlik kurabiliyorlar, halklara savaş açabiliyorlar. Biz direniş örgütleri, halklar olarak birbirimize düşman değil aynı saftayız. Direnişi büyütmek için, anti-emperyalist, anti-faşist cephede birleşelim kazanalım.

SURİYE HALK CEPHESİ 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.