Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Cepheli

Cepheli
Son Güncellenme : 26 Eki 2014 17:46

Cepheli Nesnelliğe Teslim Olmayandır! Gerçeği Kavrayıp Onu Değiştirendir!
CEPHELİ DER Kİ…
ZOR MU ZOR
MÜMKÜN MÜ MÜMKÜN
O ZAMAN BİZ YAPARIZ…

Hemen her alanda ve birimde bir programın ortaya konulmasında, pratiğimizin örgütlenmesinde karşımıza çıkar.. Koşullardan bahseder insanlarımız, söz konusu alanın-birimin, insanların gerçekliğinden bahseder. Gerekçeler arka arkaya sıralanır ve programın hayata geçirilemeyeceği, söylenen işin yapılamayacağı anlatılmaya çalışılır.

Gerekçelere sığınmak, nesnel koşullardan bahsetmek her şeyi öyle çok fazla sorunla karşılaşmadan halletme eğilimini ortaya çıkarır. Kolaycılık, zorluklar karşısında olmazcılık baş gösterir. Mevcut durumu aşan bir pratik ortaya konamaz, koşullara teslim olmaya başlanır. “Burayı biz biliriz, tamam öyle olsun ama bakın olmayacak” denerek kendini dayatmaya döner.

Olmazcılık sıradanlıktır. Cepheli sıradanlığa düşmeyendir.

Peki biz nasıl bakarız gerçekliğe? Nesnelliği nasıl ele alırız?

Cepheliler ML bilimiyle hareket ederler. ML bize, birinci adım olarak gerçekliği kavramayı öğretmiştir. Gerçek bizim duygu ve düşüncelerimiz dışındaki nesnel durumdur. Peki Cepheliler “durum bu” deyip kenara çekilir mi?.. Elbette hayır. İkinci adım, “peki ben ne yapacağım, bu gerçekliği nasıl değiştireceğim” diye düşünmektir. Cepheli gerçeği değiştirmek için, devrimi büyütmek için kavrayandır.

Düşman bizden daha deneyimli, fiziki olarak daha güçlü olacak. Hiçbir zaman yeterince insanımız, yeterince paramız, yeterince evimiz, ilişkimiz olmayacak. Tüm bu yokluklar içinde Cepheli olmazı olur kılandır. Olmazcılığa teslim olmayandır.

Bunun için önce yaptığımız işe inanacağız. Daha o işe elimizi attığımız andan itibaren yapacağımıza inanacağız. Bileceğiz ki inanan insanın önünde hiçbir engel olamaz.

İnanan insan önüne çıkan engelleri aşma iradesi gösterir. Sorunları çözmek için yol yöntem geliştirir, yaratıcılığını ortaya çıkarır.

İnanan insan sabırlıdır. Bir işten sonuç alamadığında, başarısızlık yaşadığında ya da zorlandığında moralini bozup kenara çekilmez. Yeniden yeniden dener. Ta ki sonuç alıncaya kadar.

Cepheli olmazcı değildir. Cepheli “dünyada savaşan sadece biz kaldık, tüm dünyanın umudu biziz, bu dünyayı ayağa kaldıracağız, yapacağız bunu” diyendir.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.