Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > İhbarcı, İftiracı ESP Neyin Peşinde?

İhbarcı, İftiracı ESP Neyin Peşinde?
Son Güncellenme : 06 Eki 2014 11:17

ESP, gün geçmiyor ki yeni bir yalan ortaya atmasın…

İşte, yeni yalanlarından bir tanesi; ETHA’nın internet sitesinde yapılan haberde 2 resim paylaşılmış ve bu 2 resimde de derneğimize gidip gelen, derneğimizin çevresinde olan insanlar teşhir edilmiş. Habere “Halk Cephesi ile çetecilerin fotoğrafları yayınlandı” diye başlık atılmış.

ESP ne yapmaya çalışıyor? Daha öncesinde de ESP yaptığı açıklamada insanlarımızın isimlerini açık açık vererek teşhir etmiştir.

Bunun adı İHBARCILIKTIR!

Bugün ESP’nin yaptığını yıllar önce, şimdinin İşçi Partisi, Aydınlık çevresi yapıyordu. Gazetelerinde devrimcilerin isimlerini, çalıştıkları yerleri, kaldıkları evleri ve görevlerini ihbar ederek polisin tutuklamasına, katletmesine ortak oluyordu. Biz o zaman Aydınlık’a yaptığının ihbarcılık olduğunu, ileride geleceği noktayı söylemiştik. Bugün İşçi Partisi karşı-devrimci bir partidir.

Yine 2 yıl önce burjuva medya iki arkadaşımızı Sultan Işıklı ve Hasan Selim Gönen’i resimleriyle teşhir etmiş, birinin katledilmesine, birinin sakat kalmasına, tutsak düşmesine sebep olmuştur.

ESP ise isminde “Sosyalist” sıfatını taşıyor olmasına rağmen bunun misyonuna, ağırlığına göre hareket etmiyor. Yaptığı yalan haber ve açıklamalarla halkın bilincini çarpıtıyor. Cephe’ye karşı halkı düşmanlaştırmaya çalışıyor.

Daha bir hafta önce, 12 Eylül günü AKP’nin binlerce katil polisiyle onlarca evi bastığı, gözaltına aldığı baskında da burjuva medya “DHKP-C’liler uyuşturucu çeteleriyle işbirliği yapıyor, mafyalarla çalışıyor, haraç kesiyor” diye polisten servis ettiği haberleri yapıyordu.

ESP’nin ETHA’da yayınlanan haberinin, polisin yaptırdığı bu haberden bir farkı var mı? HAYIR YOK!

Burjuva medya da yalan söylüyor, halkı Cephe’ye karşı kışkırtıyor, Cephe’yi karalıyor. ESP de yalan söylüyor, halka Cepheliler’i kötü göstermeye çalışıyor.

SONUÇ OLARAK:

1- ESP’nin yaptığı, sosyalistlik değil, ihbarcılıktır. ESP yalancı ve iftiracıdır.
2- İhbarcılık, devrimcilerin tutsak düşmesine, katledilmesine sebep olur.
3- Devrimcileri faşizmin kucağına atmak ahlaksızlıktır, cezası ağırdır.
4- ESP, resimdekilerin hangisi çetecidir, kanıtlamalıdır.
5- Halkımızın bir sözü vardır “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar”. ESP, Mustafa Ceylan yalanlarından sonra teşhir olmuş, sıkışmıştır. Bunun hezeyanıyla çırpınıyor ve saldırıyor.

Gazi halkı kimin çetecilerle olduğunu, kimin çetelerle, uyuşturucuyla mücadele ettiğini iyi biliyor. Bundandır 12 Eylül sabahı yapılan baskında Cephelilerle beraber sabahın 05.00’inden gecenin 02.00’sine kadar halkın çatışması.

GAZİ HALK CEPHESİ
20 Eylül 2014

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.