Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Avrupa’da Yürüyüş

Avrupa’da Yürüyüş
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 22:52

Katil Erdoğan, Adım Attığın Her Yerde Bizi Göreceksin!

31 Ekim’de Fransa’nın başkenti Paris’te Halk Cepheliler katil Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto ettiler. 30 Ekim’de iki Halk Cepheli katil Recep Tayyip Erdoğan’ın arabasının yaklaşık 5 metre uzağında pankart açıp sloganlar attılar. Pankart açıldığı sırada Erdoğan’ın korumaları aracı hızla uzaklaştırdı. “Soma Karaman’da Katliamların Sorumlusu Katil Erdoğan’dır. Hesap Soracağız, Halk Cephesi” pankartı açıp; “Katil Erdoğan Halka Hesap Verecek”, “Berkin Elvan Ölümsüzdür”, Fransızca “Erdoğan Assasın” sloganlarıyla Concorde Meydanı’nı inlettiler. 5 dakika sonra 50 Fransa polisi ve Türk korumaları koşarak eylemcilere saldırdı. Yaklaşık 10 dakika süren arbedenin ardından iki Halk Cepheli gözaltına alındı. Bu sırada fotoğraf çeken Türk polisine “Sizler Berkin’in katilisiniz. Soma’nın Karaman’ın sorumlususunuz, halka hesap vereceksiniz! Halkın adaletine hesap vereceksiniz” diyerek teşhir ettiler. Halk Cepheliler 45 dakika sonra serbest bırakıldı.

Avrupa Emperyalizminin  Konser Yasakları  Türkülerimizi Susturamaz!

28 Ekim’de Avusturya’nın başkenti Viyana’da Anadolu Federasyonu tarafından söyleşi düzenlendi.

Söyleşide 8 Kasım’da Avusturya’nın Linz şehrinde yapılacak olan konser hakkında bilgi verildi. Grup Yorum elemanı Sultan Kavdır, Sanat Cephesi ve Grup Yorum’un çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yaptı. Avrupa’daki konserlerin önemi ve gereği hakkında konuştu. Tüm baskı ve yasaklara rağmen dünyanın neresinde olursa olsun Anadolu insanının olduğu her yere mutlaka Grup Yorum’un sesini ulaştırmak için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Son olarak söyleşiye katılanlarla, konserin çalışmalarında aktif görev alma yönünde karar alındı ve söyleşi bitirildi.

Asimilasyona Anadolu ve Devrimci Kültür ile Karşı Duracağız!

Köln’de faaliyetlerine devam eden Köln Sanat Atölyesi, yeni dönem programı için kayıtlara başladı. Bastırılan bildiride yeni dönem için düşünceler belirtilirken, yeni dönemin etkinlikleri de açıklandı.

GERÇEKLERİ HALKIMIZA ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ!

Londra: Gerçeklerin sesi Yürüyüş Dergisi yine halkın ellerinde. Her cumartesi olduğu gibi bu hafta 1 Kasım’da, Yürüyüş Dergisi standı Wood Green Kütüphanesi önünde açıldı.

Stantta 1 Grup YORUM CD’si ve 5 dergi, halka ulaştırıldı.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.