Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Avrupa’daki BİZ

Avrupa’daki BİZ
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 22:55

İKİYÜZLÜ EMPERYALİZM KENDİ BÜYÜTÜP

BESLEDİĞİ IŞİD’İ BAHANE EDEREK IRKÇILIĞI BÜYÜTÜYOR!

Son süreçte Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da IŞİD ve radikal islam tartışılıyor. Kendi yarattıkları bu kasap işbirlikçi cellatlarını sanki onlar yaratmamış gibi kendilerini nasıl koruyacaklarını tartışıyorlar. O katiller en çok Müslüman halkı katlediyor. Avrupalılar değil Ortadoğu halkları katlediliyor. Suriye’de 4 yıldır yaşanılan katliamı onlar izliyorlar. Emperyalistler daha zengin olsun diye Ortadoğu’da milyonlarca müslüman halk katlediliyor. Ama sanki ölenler Araplar, Kürtler, Ezidiler ve Müslümanlar değil de onlarmış gibi kin kusuyorlar Müslümanlara.

IŞİD, Nusra Cephesi gibi örgütleri onlar besleyip büyüterek saldılar Ortadoğu halklarının üzerine. Ama yine o katledilen ezilen Ortadoğu ve müslüman halk suçlu ilan ediliyor katledilen olmasına rağmen.

 

IŞİD Bahane Edilerek Emperyalistler Irkçılığı Geliştiriyor!

Avrupa’da IŞİD’in son katliamları sonrasında ırkçılık artmaya ve bilinçli olarak da devlet eliyle yine desteklenmeye başladı. İşbirlikçilerin yaptığı katliamlar bütün Müslüman halkına maledilerek insanlar aşağılanıyor, saldırıya uğruyor. Sanki IŞİD’in katliamlarından çok rahatsız oluyorlarmış havası estiriyorlar. Tabii şu var; kendi ülkelerine gelmesinden de korkuyorlar ama ırkçıların asıl derdi bu değil. Irkçılar bahane arıyor, emperyalistler de ırkçı, faşist örgütleri desteklemek için bir bahane arıyor ve sonuç saldırıların artışı oluyor.

Avrupa medyasında oluşturulan korku havası ve Müslümanların şiddet yanlısı olduğu algısı, başta cami dernekleri ve Türkiyeli esnafları ve tüm Müslümanlar için 11 Eylül sonrası yaşanan baskıların yeniden görülmeye başlandı.

– İngiltere’de bir ay içerisinde 200’den fazla Müslüman hedef alındı. Benzer olayların sayısı bu yılın ocak ayında 112 olarak kaydedildi. Ki bunlar bilinenler. Bir çok yerde insanların başörtüleri indiriliyor, küfürler ediliyor.

Londra polisinin açıkladığı verilere göre, 2013 yılında sadece başkentte 500 Müslüman’a karşı nefret suçu işlendi. Bu sayı 2012 yılında 336, 2011 yılında ise 318 olarak kaydedilmişti.

– Avusturya’da dini semboller ve propagandanın yasaklanması, İslam din dersi öğretmenlerinin radikal eğilimli öğrencileri ihbar etmesinin istenmesi ve Müslüman çocuk yuvalarında denetimlerin artırılması gibi düşünce ve planlamalar, IŞİD katliamları bahane edilerek başladı. 500 bin Müslüman’ın yaşadığı Avusturya’da bu sözde tedbirler, aslında Müslüman düşmanlığını baskıları daha da artırmak için. Müslüman halkın sesini soluğunu kesmek istiyorlar. Medyanın sürekli “İslamcı militanlar ve cihatçılar” temasını işlenmesi, bir taraftan ülkede var olan İslam düşmanlığını körüklerken, diğer taraftan Müslümanlara yönelik saldırıları teşvik ediyor. IŞİD’e yönelik tedbir tartışmalarının alevlendiği son bir ayda 3 başörtülüye, 1 cami ve 1 imam hatip lisesi inşaatına ırkçı saldırı düzenlendi.

– Danimarka ve Norveç’te cami ve islami dernekler hedef gösteriliyor.

– Almanya ırkçılığın başına çeken ülkelerin başında geliyor. IŞİD olmadan önce de Müslümanlar her zaman hedef alınıyor ve diri diri yakılarak katlediliyordu. Şimdi yine 11 Eylül sonrası yeni bir süreç başlatıldı, sanki bütün sakallılar IŞİD üyesiymiş gibi saldırıya uğruyor. Camilere baskılar yapılıyor. Camiler kundaklanıyor, insanların iş yerlerine yönelik saldırılar gerçekleşiyor. 5 milyon Müslümanı potansiyel “terörist” olarak gösteriyorlar. Medya sürekli Müslümanlığa bilinçli olarak vurgu yapıyor.

Sonuç olarak; Emperyalistler bölüp parçalayıp yönetmek istiyorlar. Bunun için de kendileri ile kim işbirliği yaparsa onu destekliyorlar.

Avrupa emperyalizmi ve özellikle de Amerika’nın beslemesi IŞİD’in katliamlarının tek sorumlusu yine kendileridir. Katledilen yine halklardır.

Emperyalistler IŞİD’in katliamlarını bahane ederek ırkçılığı geliştirerek hem kendi halklarını düzene yedekliyorlar, hem de Müslüman ve yabancıları baskı altına alarak sesi çıkmadan köle gibi çalışmasını sağlamak istiyor.

Avrupa’da yaşayan Müslüman halk emekleri ve alın teri ile yaşıyorlar. İnançlarını yaparken, Hıristiyan halka bir zarar vermiyorlar. 50 yıldır yaşadığımız Avrupa’da en kötü en ağır işlerde çalışmamıza rağmen hep dışlanan ayrımcılığa maruz kalan, ırkçı saldırılarla katledilen yine biz olduk. Şimdi de IŞİD bahane edilerek yine baskılarını artırmaya çalışıyorlar.

Avrupa’da yaşayan halkımızı korkutmak ve sindirmek istiyorlar. Milyonlarca halkımız devrimciler gibi, IŞİD ve benzer katil işbirlikçi örgütlere karşı öfke ve kin besliyorlar. Bu örgütlerin katlettikleri yine zaten Müslümanlar. Halkımızın inançlarına saldırılmasına izin vermeyeceğiz. Irkçı saldıralara karşı Anadolu Federasyonu çatısı altında örgütlenmeliyiz. Suçlu emperyalizmdir! Irkçılığa karşı mücadelemizi sürdüreceğiz, baskı ile halkımızı korkutmalarına izin vermeyeceğiz!

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.