Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Baskı Yasalarını Protesto Yürüyüşü

Baskı Yasalarını Protesto Yürüyüşü
Son Güncellenme : 02 Kas 2014 16:14

GAZİ MAHALLESİ’NDE AKP’NİN BASKI YASALARINA KARŞI 1500 KİŞİ YÜRÜDÜ

BASKI YASALARINIZA UYMAYACAĞIZ BİZİM DE YASALARIMIZ VAR!

Bizim Yasalarımız İşbirlikçi Meclislerde Değil Kuşatmalarda,
Tecritte, Direnişlerde Adalet İçin Mücadelede Yazıldı!
Çetelere Fuhuşa Uyuşturucuya İzin Vermeyeceğiz
Mahallerimizde İşkenceci Katil Polisleri İstemiyoruz

Adalet İçin Savaş Halkın Kendi Savaşıdır!
Halkın Adaleti İçin Savaşacağız!

AKP’nin “İÇ GÜVENLİK TEDBİRLERİ” adı altında meclise getirdiği yasal düzenlemeler faşist terörünü meşrulaştırma çabasıdır.
Halktan korkusu AKP’ye terörden başka olanak tanımıyor.
Halkı sindirmek için katliam dahil yapmadığı hiçbir şey yok… Ancak yetmiyor. Halkı teslim alamıyor. Yönetememe krizi AKP’ye faşist terörden başka olanak tanımıyor.
Hem içte, hem dışta AKP’nin tüm politikaları iflas etmiştir. Yalanlarla politika yürütemiyor artık. Onun için yeni yeni baskı yasalarına ihtiyaç duyuyor.
İstediği yasaları çıkartsın AKP, bize vız gelir. Ne faşist yasalarının ne de iktidarının bizim için meşruluğu yoktur.
AKP’nin yasalarını tanımıyoruz. Bu yasalar faşist terörü, katliamları, tutuklamaları meşrulaştırmak için çıkartılan yasalardır. Halka ve devricilere karşı açılmış savaş yasalarıdır. Halkın zulme karşı direnişini engellemek için çıkartılmış yasalardır.
Faşizm insanlık suçudur.
Faşizme karşı direnmek meşrudur, onurdur. Faşizmi meşrulaştıran yasalara karşı direnmek, faşizmin yasalarını tanımamak meşrudur.
ONUN İÇİN AKP’NİN BASKI YASALARINI TANIMIYORUZ.
AKP’NİN YASALARINI TANIMAYACAĞIZ…
Maske takmak SUÇ olacakmış.
Molotof atmak SUÇ olacakmış.
Biz ekmek almaya giderken canımızı veriyoruz.
Yasal bir dergiyi satarken felç ediliyoruz.
Adalet istediğimiz için katlediliyoruz.
Uyuşturucuya, yozlaşmaya karşı çıktığımız için katlediliyoruz. Tutuklanıp yıllarca hapis yatıyoruz.
KIZIL MASKELERİMİZ ADALETİN, ONURUN, DİRENİŞİN SİMGESİDİR…
Bizi cezalarla mı korkutacaksınız?
Molotof, zulme karşı halkın direniş silahıdır. İstediğiniz yasayı çıkartın. Bizi cezalarla mı korkutacaksınız?
Molotoflarımız beyninizde patlamaya devam edecek.
Kızıl maskelerimiz direnişin, onurun, adaletin simgesi olmaya devam edecek…
İşte 7’den 70’e binlerce Cepheli  kızıl fularlarıyla yürüyor… Faşist yasalarınızı tanımıyoruz…
Savaşınız kabulümüzdür. Milislerimizle, silahlarımızla savaşçılarımızla korkunuzu büyütmeye devam edeceğiz…
***
AKP’nin gizleyemedeği korkularını, halka ve devrimcilere karşı daha fazla işkence, daha fazla tutuklama, daha fazla infaz, daha fazla sömürüsünü “İç Güvenlik Tedbirleri” adı altında yasalaştırmasına karşı Gazi halkı kızıl maskeleriyle binler olup hesap sordu.
26 Ekim günü saat 15.00’de çağrı üzerine Gazi Halk Meclisi’nin önünde toplanan Halk Cepheliler üçlü kortej oluşturdular. Yürüyüş, en önde olan iki kızıl maskelinin taşıdığı “Halk Cephesi” pankartıyla başladı, bunu takip eden diğer pankart ise AKP’nin ilerledikçe artan faşist yasalarını teşhir eden “Artan Baskılar, Baskı Yasaları Halkı Sindiremeyecek Bizimde Yasalarımız Var Halk Cephesi ”oldu. Gazi Mahallesi’nin Sondurak Bölgesi’nden gelen kızıl maskeli Halk Cepheliler, “Kızıl Maskeyle Adaleti Biz Sağlayacağız Sondurak” pankartlarıyla kortejde yerlerini aldılar. Binlerce kızıl maskeli, AKP’nin katliamlarını meşrulaştırmak için çıkarılan yasalara ve helikopterle kitlenin üstünde taciz edip korkutmaya çalışan polise ellerinde ‘Halkın da Adaleti Var’ ‘Bizim de Yasalarımız Var’ ‘AKP’nin Polise Çıkardığı Yeni Yasadan Haberiniz Var mı’ dövizleri ve dillerinde hep bir ağızdan söyledikleri gür sloganları ve marşlarıyla meydan okudular. Yürüyüş içinde sık sık  yüzlerinde kızıl maske olan küçük çocuklar görüldü. Kortejin ortasında bulunan “Mahallemizde AKP’nin Çeteci Katil Polisini Barındırmayacağız Halk Cephesi” pankartı dikkat çekti. Yürüyüşün ilerleyen dakikalarında “Kızıl Maskeliler Değil Berkin’in Katilleri Cezalandırılsın” pankartıyla Liseli Dev-Genç’liler de destek verdiler. 1 saat süren yürüyüşün sonunda Gazi Halk Cephesi adına okunan açıklamada “İç Güvenlik tedbirleri, AKP’nin çaresizliği, halka ve devrimcilere açılmış savaşıdır! Savaşınız kabulümüzdür. Savaşı büyüterek faşist yasalarınızı boşa çıkartacağız! Zulüm ve terör yasalarını tanımıyoruz! Bizim de kendi yasalarımız var. Faşizme karşı birleşelim, savaşalım kazanalım” sözleri dikkat çekti. 1500 kişinin katıldığı yürüyüş 16.45’te sona erdi. Caddenin başında bekleyen AKP’nin katil po-lislerine karşı Cepheliler, ellerinde taş, sopa, molotoflarıyla saldırdılar. Yüzlerinde umudun kızılıyla polislerle çatışan Cepheliler İbrahim Çuhadar’ın eylemiyle sarsılan karakolu bir kez de tarayarak sarstılar. Çatışmalar yaklaşık 23.00’da sona erdi.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.