Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Berkin İçin Adalet

Berkin İçin Adalet
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 21:16

Berkin İçin Adalet Yürüyüşümüz Adalete Erişinceye Dek Sürecek!

Berkin’i katledenlerin, AKP’nin kabusu olmaya devam edeceğiz. Hala Berkin’in “terörist” olduğunu sayıklayan cumhurbaşkanı, milyonların Berkin’i sahiplenmesine bir cevap bulamıyor. Bulamayacak da… Berkin’in katilleri cezalandırılıncaya kadar Halk Cephesi, gerçekleri anlatmaya ve eylemlerine devam edecek.

İzmir: 2 Kasım günü Doğançay Mahallesi’nde, Halk Cephesi tarafından “Berkin İçin Adalet İstiyoruz” yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşten önce mahalle meydanında, kahvehanelerde sloganlarla, ajitasyonla bildiri dağıtımı yapıldı. Yukarıçeşme Meydanı’ndan aşağı meydana yüründü. Açıklamadan sonra sloganlarla tekrar yürüyüşe geçildi. Meydanda yapılan açıklamada: “Berkin Elvan’ın vurulmasının üzerinden 1 yıldan fazla, şehitliğinin üzerinden aylar geçti. Bu yüzden ‘Kuşlar uçmayı, balıklar yüzmeyi unutsa bile biz Berkin Elvan’ı unutmayacağız’ denildi.

Adana: Adana İnönü Parkı’nda Halk Cepheliler tarafından 2 Kasım’da “Berkin Elvan İçin Adalet İstiyoruz” eylemi yapıldı. Yapılan açıklamada Berkin’in katillerinin bilindiği halde açıklanmadığı, katillerin korunduğu, bir kişiyle de olsa Berkin için adalet talebinin haykırılacağı söylendi. Açıklamaya 15 kişi katıldı.

Antalya: Antalya’nın Kışlahan Meydanı’nda yapılan eylemde pankart açılarak sloganlar atıldı. Eylemde yapılan açıklamada; “Berkin’in katilleri cezalandırılancıya kadar ülkenin her yerinde karşınıza çıkmaya devam edeceğiz” denildi. Daha sonra Antalya Halk Korosu tarafından Pablo Neruda’nın “Bir Ceza İstiyorum” şiiri okundu. Ardından Grup Yorum’un Berkin için yaptığı şarkı söylendi. Eyleme 16 kişi katıldı. Eylem sloganlarla bitirildi.

Dersim: 30 Ekim günü Dersim’de, “Berkin İçin Adalet İstiyoruz” eylemi yapıldı. Yeraltı Çarşısı üstünde bir araya gelen Dersim Halk Cepheliler, “Berkin İçin Adalet İstiyoruz” pankartı açarak ellerinde “Katillerden Hesap Soracağız, Berkin’in Katilleri Yargılansın, Yaşasın Halkın Adaleti, Berkin Elvan Ölümsüzdür” dövizleri taşınarak, hesap soran sloganlar atıldı. Yapılan açıklamanın ardından 8 kişinin katıldığı eylem sloganlarla bitirildi.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.