Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Cephe AKP ilçe binalarını taradı

Cephe AKP ilçe binalarını taradı
Son Güncellenme : 02 Kas 2014 15:47

BUGÜN BİZİM OLMAYACAKSA YARIN DA SİZİN OLMAYACAK!

Cepheliler Kobanê’nin Hesabını Sormak İçin Ümraniye Birlik Mahallesi ve Sultançiftliği AKP İlçe Binalarını Taradı!
23 Ekim Cuma günü saat 21.00 sularında Ümraniye Birlik Mahallesi’ndeki AKP İlçe Binası’nı yakarak kurşunladık. AKP’yi ve katil polislerini uyarıyoruz. Siz bizim mahallelerimizi basar, insanlarımızı gecenin bir yarısı gözaltına alırsanız, biz de sizin kurumlarınızı yakar başınıza yıkarız. Sizi o derin rahat uykularınızdan uyandırır başınıza sıkarız. Mahallelerimizden uzak durun! İnsanlarımızı gözaltına almaktan vazgeçin! Sizin o ayak bastığınız sokaklarda bizim onlarca şehidimizin kanı var. Kapılarını kırdığınız evlerde onlarca emeğimiz var. Biz o mahallelerde bedeller ödedik. Gerekirse yine öderiz ama değerlerimizin olduğu mahallelerimize elinizi kolunuzu sallayarak girmenize izin vermeyiz. Unutmayın orası Hasan Ferit’in mahallesi… O mahalle daha nice Hasan Feritler yarattı, yaratıyor, yaratacak.
Ve yine unutmayın bu Hasan Feritler sizin sonunuz olacak!
Suç dosyanız her geçen gün artıyor.
Biliyoruz, yeni çıkaracağınız yasalarla bu dosyanızı ikiye katlayacaksınız… Polisin keyfiliğini daha da sınırsızlaştıracaksınız…
Biliyoruz, yeni çıkaracağınız yasalarla kurumlarımız daha çok basılacak, gözaltına alınacağız…
Biliyoruz, polise verdiğiniz sınırsız yetkiyle sokak ortasında daha çok katledileceğiz…
Biliyoruz; ama bunlara seyirci kalmayacağız… Halka karşı silah olarak kullandığınız yasalarınıza boyun eğmeyeceğiz… Biz de silahlanıp karşınızda yerimizi alacağız. Bu daha başlangıç…
Katliamlarla bizi sindireceğinizi sanıyorsunuz. Aksine öfkemizi intikam duygumuzu daha da büyütüyorsunuz… Silopi’de yaşanan insanlık dramını, Kobanê eylemlerinde katlettiğiniz onlarca insanı nasıl unutabiliriz?..
Siz ne kadar hafızalarımızdan silmek isteseniz de yüreğimiz hala Kobanê’yle beraber yanıyor… Katlettiğiniz 39 insanı biz hafızalarımıza kazıdık, katilleri asla unutmadık…
O yüzden Kobanê eylemlerinden sonra “misliyle cevap vereceğiz” diyen AKP’nin başbakanı, bakanları, ilçe başkanları ve güvenlik güçlerine sesleniyoruz:
Biz de Kobanê’de katlettiğiniz 39 kişinin sakat bıraktığınız binlerce insanın, yaşamlarını zehire çevirdiğiniz on binlerce Kürt halkının hesabını misliyle soracağız…
Biz de evleri bir gece yarısı basılan Küçükarmutlu halkının hesabını misliyle soracağız…
Katliam planları yaptığınız karargâhlarınızı başınıza yıkacağız…
YETER ARTIK!
Bundan sonra sadece biz ölmeyeceğiz! Evet, bu bir savaş çağrısıdır! Kuşanın zırhlarınızı. İyi kilitleyin kapılarınızı. Bakarsınız bir gece beklenmeyen misafirler girer kapınızdan…
Polisiniz, silahınız, aldığınız güvenlik önlemleriniz… Hiçbiri engelleyemeyecek bizi. Yeni şehitler pahasına da olsa geleceğiz. Geleceğiz vuracağız sizi karargâhlarınızda.
Acılarımız Taze, Yaralarımız Kanıyor Hala, İlacımızsa Adalet…
CEPHE

Mahallemizi Polislere  Dar Edeceğiz
23 Ekim günü, Hatay’ın Hacı Ali Nurlu Anadolu Meslek Lisesi önünde boykot çalışması yapan 2 Dev-Genç’liyi polis gözaltına almaya çalıştı. Katil polislerin ekip otosunun önüne geçen halk, arabayı çembere aldı ve polislerle tartışarak onları mahalleden kovdu. Dev-Genç’liler, polisler mahalleden kovulduktan sonra 6 Kasım boykot çalışmasına devam etti.

Mahallemizde Yozlaşmaya İzin Vermeyeceğiz!
22 Ekim günü 1 Mayıs Mahallesi’nde Cepheliler, mahallede devriye attı. Ellerinde silahları dillerinde umudun adıyla sokaklarda devriye atan Cepheliler, halka ajitasyonlar çekerek Cephe saflarında mücadeleye çağırdı. Mahallede geceleri uyuşturucu satışı yapılan Sahil Park’a giden Cepheliler uyuşturucu madde olan Korex içerken kullanılmış alüminyum folyo ve Korex maddesi buldular. Bunları imha eden Cepheliler, Mustafa Kemal Köprüsü’nün altına park edilmiş 5 arabada alkol içenleri uyarıp gönderdikten sonra, sokaklarda sloganlar atarak eylemi iradi olarak bitirdiler.

Küçükarmutlu Sabahını İşkenceyle Karartanlara Karşı Cepheliler Günü Molotoflarıyla Aydınlattı!
İşkenceci polisler bir İstanbul sabahını daha işkence ve gözaltılarla karartmaya çalıştılar. Yıllardır oligarşinin göz diktiği Küçükarmutlu’da 24 Ekim’de yapılan baskınlarda tüm tahammülsüzlüğüyle duvar yazılarına kadar saldıran polislere Cepheliler taşlar ve molotoflarla cevap verdi. Cepheliler polis karakoluna taşlar ve molotoflarla saldırdılar. Eski arabaları ateşe verip barikat kuran Cepheliler, polisin gaz bombalı saldırısına karşı “Umudun Adı DHKP-C”, “Armutlu Cephe’dir Mücadeledir” sloganlarıyla taş ve molotoflarla çatışarak mahalleyi savundu.

Katillerden Hesap Sorduk Soracağız!
Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde Comsam Bulvarı’nda bekleyen 2 zırhlı akrep aracı 25 Ekim’de Cepheliler tarafından tarandı. Yapılan açıklamada: “Son süreçte AKP’nin eli kanlı polisleri, Küçükarmutlu Mahallesi’ne girerek onlarca insanın evlerine zorla girip işkenceyle gözaltına alıyor ve halkı baskı ve zulme uğratıyor… Biz, Cepheliler olarak bu baskılara ve zulme izin vermeyeceğiz. AKP’nin eli kanlı polislerinden hesap sorduk ve sormaya devam edeceğiz” dediler.

Eli Kanlı Katil AKP,Elini Kürt Halkının Üzerinden Çek!
İstanbul Sultançiftliği’nde Cepheliler 23 Ekim’de, AKP ilçe binasına yönelik, Kobanê halkının hesabını sormak için uyarı eylemi yaptı. Eylemde ilçe binasının ve binanın önünde duran polis otosuna savaşçılar tarafından 19 el ateş edildi. Karşılıklı çatışma yaşandı. Eylem yerine “Eli Kanlı Katil AKP Elini Kürt Halkının Üzerinden Çek / CEPHE” imzalı pankart bırakıldı.

Halkla Bütünleşmiş Örgütlü Devrimci Şiddeti Yenemezsiniz!
Bağcılar Yeni Mahallede Yürüyüş yoluna çıkan Cepheliler, 25 Ekim’de umudun sloganlarıyla Bağcılar Asfaltı Caddesi’ni trafiğe kestiler. Molotoflarıyla caddeyi ateşe verip sloganlar atıp halka “Polis Armutlu’da Milisleri Arıyormuş Korkun Geliyoruz,  AKP’den Hesap Soracağız/ CEPHE” yazılı pankartı caddeye bakacak şekilde astılar. “Milisler her yerde, Cepheliler her yerde, aramasın boşuna! Korkun milislerden, geliyoruz, geleceğiz AKP’den hesap soracağız” şeklinde ajitasyonlar çektiler. Sloganlarla sokak başlarını ateşe vererek marşlarla eylemi bitirdiler. Eylemden sonra mahalleye giren AKP’nin katil polisleri hınçla Bağcılar Halk Meclisi’nin 2 pankartını tam da kendilerine yakışan şekilde, küfürlerle kesti.

Korkularını Büyüteceğiz
Yenibosna Pazar pazarında Cepheliler 26 Ekim’de Armutlu’da yapılan polis baskınlarına karşı korsan eylem yaptı. Eylemde; “Polis Armutlu‘da Milis Arıyormuş. Korkun! Geliyoruz AKP’den Hesap Soracağız!” yazılı bomba süslü pankart bırakıldı.

Umudun Adını Duvarlardan Silebilirsiniz Halkın Hafızasından Silemezsiniz!
Cephe, İzmir Doğançay Mahallesi’nde karalanan yazılamalarla ilgili 24 Ekimde açıklama yaptı. Açıklamada: “Yazıları karalayanların kim olduğunu biliyoruz. Yazı bozarak, operasyon yaparak, halka korku salarak bizi bitiremezsiniz. Sabrımızı sınamayın. Köpeklerinizi üstümüzden çekin. Yoksa biz de farklı konuşacağız! Bize Silah Çekenlere Çiçek Uzatmayacağız!  Doğançay’dan uzak durun. Torbacılarınızı da uzak tutun. Tekrar uyarıyoruz, yoldaşlarımızın başına gelecek herhangi bir şeyde dünyayı başınıza yıkacağız. Doğançay’ı polise de çeteye de dar edeceğiz” denildi.

Mahallemizde Yozlaşmayı Yayanları Affetmedik Affetmeyeceğiz!
İstanbul, Alibeyköy’de, 23 Ekim günü Cengiz Topel otobüs durağında devriye atan Cepheliler, daha önce de uyarılan Gürkan Er isimli torbacıyı mahalledeki gençlere uyuşturucu satarken yakaladılar. Torbacı sokakta halka teşhir edilip dövülerek cezalandırıldı. Çekilen ajitasyonda ‘mahallelerimizde yozlaşmaya izin vermeyek, mücadele edeceğiz’ denildi. Torbacının üzerinden çıkan uyuşturucu madde ve para mahallede yakıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.