Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Gerçeğin Sesi Yürüyüş’ü Okuyalım Okutalım

Gerçeğin Sesi Yürüyüş’ü Okuyalım Okutalım
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 22:49

Yürüyüş okurları bu hafta İstanbul başta olmak üzere birçok ilde tanıtım çalışmalarına devam ettiler.

 

İstanbul

Bağcılar: 28 Ekim’de Fatih Mahallesi Yürüyüş Yolu’nda Yürüyüş Dergisi’nin tanıtımı ve dağıtımı yapıldı. 4 Yürüyüş okurunun iki koldan yaptığı dergi tanıtımı çalışmasında esnaflarla sohbet edildi. İşçi katliamları ve Karaman’da yaşanan katliam üzerine konuşuldu. Yeni dergi okurları ile tanışıldı. 2 saat süren çalışmada 30 dergi halka ulaştırıldı.

 

Ömürtepe: Dev-Genç’liler Yürüyüş Dergisi’nin 440. sayısının dağıtımını yaptılar. 26 Ekim’de yapılan dağıtımda Ömürtepe mahallesinde 105, Kocamustafapaşa mahallesinde 70, Bakırköy’de 20, İstanbul Üniversitesi’nde 8 dergi halka ulaştırıldı. 2 ve 3 Kasım’da 441. sayının dağıtımını yapan Dev-Genç’liler Ömürtepe mahallesinde 80 Yürüyüş dergisi ve Dev-Genç Şehidi Kahraman Altun’un şiir kitabı halka ulaştırıldı. Kocamustafapaşa’da 55 ve İstanbul Üniversitesi’nde 20 dergi dağıtıldı.

 

Beşiktaş: Dev-Genç’liler çarşıda 1 ve 2 Kasım günleri yaptıkları çalışmada 80 dergiyi esnafa ve esnafın müşterilerine ulaştırdı. Halktan yemek ikram edenler oldu. Yeni liseli ve üniversiteli arkadaşlar ile tanışıldı.

 

Şirinevler: 30 Ekim’de Şirinevler metrobüs çıkışında yapılan dergi dağıtımına halkın ilgisi yoğundu. 3 saat süren dağıtımda halka 82 dergi ulaştırıldı. Dergi dağıtımı sırasında devrimcilerin halka gerçekleri ulaştırmalarını hazmedemeyen bir azılı faşist silah çekerek Halk Cepheliler’i korkutmak istediyse de Halk Cepheliler ve halkın tepkisiyle alandan uzaklaştırıldı. Halk Cepheliler gerçeklerden aldıkları güçleriyle çalışmalarına devam edecek.

 

Kıraç-Kuruçeşme: Halk Cepheliler 30 Ekim’de Beylikdüzü sondurak metrobüs çıkışında Yürüyüş Dergisi tanıtımı yaptı. 4 kişinin katılımıyla 2 saat süren çalışmada 10 dergi halka ulaştırıldı.

 

Antep: Halk Cepheliler 29 Ekim’de Düztepe Mahalles’inde kapı kapı gezerek halkın ve umudun sesi Yürüyüş dergisini Düztepe halkına ulaştırdılar. Dört Halk Cepheli’nin katıldığı çalışmada halkla sohbet edildi ve 39 Yürüyüş dergisi halka ulaştırıldı.

31 Ekim ve 1 Kasım günleri ise Düztepe mahallesinde halkla sohbet edip çay içilen çalışmada 34 Yürüyüş Dergisi halka ulaştırıldı.

Antep Yeşilsu Meydanı’nda Yürüyüş Dergisi standı açan Halk Cepheliler’e 21 Ekim’de AKP’nin işkenceci polisleri saldırmış ve gözaltına almıştı. Bu saldırılarla ilgili Halk Cepheliler 31 Ekim’de devrimcilerin gözaltına alındığı Yeşilsu Meydanı’nda eylem yaptı. Halk Cepheliler Ermenek’te maden ocağında işçileri katledenin, her gün devrimcilere saldıranın bu faşist düzen olduğunu vurguladı.

 

Bursa: 29-30 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde yapılan çalışmada dergi dağıtımına 5 Halk Cepheli Yürüyüş önlükleriyle katılarak, toplamda 100 dergiyi halka ulaştırdı. Gemlik ilçesi ve Bursa’nın yoksul mahallerine gidilen tanıtımlarda, yüksek sesle ajitasyonlar da çekildi.

 

Denizli: Dev-Genç’liler 25 Ekim günü Pınarkent mahallesinde umudun sesi Yürüyüş Dergisi’nin tanıtımını yaptılar. İki saat süren çalışmada 11 Yürüyüş dergisi halka ulaştırıldı.

Dersim: Halk Cepheliler 28- 29 Ekim günleri Alibaba ve Moğultay mahallelerinde yaptıkları çalışmayla Yürüyüş dergisini halka ulaştırdı. 2 saat süren dergi dağıtımında toplamda 115 dergi Dersim halkına ulaştırıldı.

2 Kasım’da da Merkez-Yenimahalle’de Yürüyüş dergisi tanıtımı yapıldı. 45 derginin halka ulaştırıldığı çalışmada 6 Kasım’da Liseli Dev-Genç’in yapacağı Boykot’la ilgili bildiri dağıtıldı.

 

Erzincan: Merkez ve Ulalar Beldesi’nde 2 Kasım’da yapılan çalışmada Dev-Genç’liler 50 Yürüyüş Dergisi ve 10 Adet Tavır Dergisi halka ulaştırdı.

 

Elazığ: Halk Cepheliler Esentepe Mahallesi’nde 16 dergiyi halka ulaştırdı. Mahallenin yaşlı teyze ve amcaları genel olarak okuma yazma bilmediklerini, bu sorundan kaynaklı dergiyi okuyamadıklarını belirttiler. Bunun üzerine Halk Cepheliler mahallede okuma yazma bilmeyen teyze ve amcalarla toplu dergi okuma kararı aldı. Yıldızbağları Mahallesinde 20, Fevzi Çakmak mahalle esnaflarına 14 adet olmak üzere toplamda 50 dergi halka ulaştırıldı.

Hatay: Samandağ İlçesinde 2 Kasım günü Denizyolu üzerinde Yürüyüş dergisinin dağıtımını yapan bir Yürüyüş okurunu, dağıtım sırasında sivil polislerin tacizine karşı caddedeki gençler ve insanlar yanına gelerek “Sana bir şey yapamazlar bizler sizin yanınızdayız” diyerek sahiplendiler. Yapılan 3 saatlik çalışmada 55 Yürüyüş dergisi halkımıza ulaştırıldı.

İskenderun: Dev-Genç’liler 27-29 Ekim tarihlerinde Yürüyüş dergisinin 440. sayısının tanıtımını yaptı. Buluttepe, Esentepe, Mustafa Kemal, Gürsel mahallelerinde yapılan çalışmada 75 dergi halka ulaştırıldı.

Kocaeli: Dev-Genç’liler 2 Kasım’da Esentepe ve Erzurum mahallelerinde kapı kapı dolaşarak Yürüyüş dergisini halka ulaştırdı. 3 saat süren çalışmada 17 dergi halka ulaştırıldı.

Wan: Halk Cepheliler derginin 438 ve 439. sayılarını halka ulaştırdılar. Yapılan çalışmada 438. sayıdan 100 439. sayıdan da 90 dergi halka ulaştırıldı. Halkla sohbet konularının başında Kobane’de direnen Kürt halkı için yapılan Cephe eylemleri vardı.

Ayrıca 1 Kasım’da Wan Anadolu Konteynerkent’te yapılan halk toplantısında Yürüyüş Dergisi ile ilgili bir seminer verildi. Yürüyüş Dergisi çalışanı “neden dergi okumalıyız?” üzerine yaptığı anlatımla dergi okumanın önemini “bilgi en büyük güçtür” vurgusu yaparak anlattı. Halk toplantısına 20 kişi katıldı.

Edirne: Ayşekadın Yerleşkesi karşısında 31 Ekim’de Yürüyüş ve Tavır dergisi masası açılarak halka tanıtıldı. Dergi masası 1 saat süreyle açık kaldı.

Maraş: Dev-Genç’liler umudun sesi Yürüyüş Dergisinin dağıtımını yaptı. 28-29 Ekim’de Balıklı Meydanı’nda, Pazarcık ilçesinde ve Narlı ilçesinde halka umudun sesini ulaştırdı. Tanıtımda toplam 79 Yürüyüş dergisi, 9 Tavır dergisi ulaştırıldı.

Zonguldak: Zonguldak’ta Karadon Taşkömürü Kurumu’nda, 28 Ekim’de Yürüyüş Dergisi ve Kamu Emekçileri Meclisi dergilerinin tanıtımı yapıldı. Vardiya değişiminde madenden çıkan işçilere torba yasada madenlerle ilgili çıkarılan yasalar hakkında bilgiler verildi. Bölgemizde hızla artan taşeronlaşmaya karşı mücadele edilmesi gerektiği, Karaman Ermenek’teki iş cinayetinin özelleştirme sonucu olduğu ve bu cinayetlerin bu yasa ile daha da artacağı anlatıldı. İki dergi okurunun gerçekleştirdiği tanıtımda 30 adet Yürüyüş dergisi, 5 adet Kamu Emekçileri Meclisi dergisi halka ulaştırıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.