Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Halk ve Vatan Sevgisi

Halk ve Vatan Sevgisi
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 12:20

HAKİKAT SAVAŞÇISI OLMAK DEMEKTİR

Terör ve yalanlarla saldırıyor, terör ve yalanlarla yönetmek, sömürü düzenlerinin ömrünü uzatmak istiyorlar. Ve biz, Bedreddinlerden bu yana hakikat savaşçıyız.

Yalanlarla, baskı ve sansürle gizliyorlar işbirlikçiliklerini. Ve biz, Alişan’ca parçalayıp atıyoruz yalan perdesini. Ortaya çıkarıyoruz vatanın ve halkın baş düşmanı ABD’yi ve işbirlikçilerini. Hakikat savaşçısı olmak serden geçmektir, Bedreddinlerden bu yana. Öyle olduğu için biz vatanımız ve halkımız için can feda derken, emperyalizm başımıza ödül koyuyor.

Yalanlar yalnızca bir perde ya da maske değildir. Halkın kanı ve emeğiyle kurdukları saltanatları, safahat düzenleri yıkılmasın, bozulmasın diye yalanlarla halkın bilincini zehirliyorlar. Okulları, medyaları, sinemaları açıktan ya da gizli-sinsi halkın bilincini ele geçirmenin araçları olarak aralıksız çalışıyorlar. Gerçeği-hakikati aramak suç, günah, en hafifinden uzak durulması gereken tehlike haline getirilmek isteniyor.

Yine en büyük, en pervasız yalanları vatan üzerinedir. İşbirlikçiler vatanı karış karış, parsel parsel satanlar türlü yalan ve demagojilerle en has vatanseverler olarak gösterilir. Faşistlerin dillerinden vatan millet ellerinden bayrak düşmez olur. Katliam da yapılsa, işkence de yapılsa bu ülkede “her şey vatan için”dir.

Gerçeği hakikat savaşçıları gösterirler. ‘Gerçek’ devrimcidir, kılıçtan keskindir. Hiçbir güç onu yok edemez, susturamaz, yola getiremez, teslim alamaz. ÇUHADAR olup yıkar yalanlarını başlarına. Gerçeğin ve adaletin sesini duyurur dosta da baş düşmana da.

Ülkemizin her yanı emperyalist üs, her yanı emperyalist şirketlerle dolu. Ve savaşımız önce “gerçek ile yalanın” savaşı olarak şekilleniyor. Gerçeğin savaşı verilmeden hayatı ve halkı aydınlatmak mümkün olmuyor. Savaşını verdiğimiz ilk gerçek, vatan ve halk gerçekliğimizdir.

Yüzyıllar, binyıllar boyu halk özüne, vatanına yabancılaştırılmak, teslim alınmak, köleleştirilmek istendi. İşte gerçek budur. Özüne, vatanına, emeğine yabancılaşmanın gözleri emperyalist üsleri de görse emperyalist şirketleri de görse eli uzanmaz bir taşa, sopaya, kılıcına, silahına. Daha da kötüsü düşmana uyup saldırır kendi özüne, kendi evladına.

Hakikat savaşçısı; vatan ve halk sevgisinin, halkın özünün, değerlerinin taşıyıcısıdır. O’nun olduğu yerde vatan hainleri-halk düşmanları kaçacak delik arar, yine de kurtulamazlar hakikat savaşçısının elinden. O, Ferhat olup gerçeğin en güçlü, en değerli olanını, umudu kuşanıp çıkar karşılarına. Ve Muharrem olup en güvenlikli karargahlarında yapışır yakalarına. Roketi ve kanı ile uyandırır halkın özünü.

Terör ve yalandan başka çaresi kalmayanlar aciz ve korkaktırlar. Her şeyi ters yüz edince, büyük yalanları ortalığa salınca bu devran hep böyle sürecek sanırlar. Çıkarlarına dokunanlara “vatan haini” damgasını vurunca her şey bitecek sanırlar. Oysa hakikat savaşçılarının çeliği su ile değil kan ile sertleştirilmiş, eğilmez-kırılmaz olmuştur. Öyle bir tarihin dersleriyle ustalaşmıştır, hiçbir güç onu durduramaz. Ne katliamlar ne zulmün, işkencenin binbir türü, ne de tecrit vatan ve halk sevgisi ile kuşanmış hakikat savaşcısının yürüyüşünü engelleyebilir. Onun her adımı, onun her sözü hakikatin yani umudun karışmasıdır hayata. O, geçtiği her yerde yalanları temizleyip umut tohumları saçar vatana. Bilir ve inanır ki halk umut tohumlarını mutlaka yeşertecek, vatanı bir ucundan bir ucuna umutla donatacaktır.

Hakikat savaşçıları her zaman olacak, hakikat savaşçılarını çoğaltacağız. Çünkü vatanımızı ve halkımızı seviyoruz. Emperyalistler, vatan hainleri öyle rahat rahat at koşturamayacaklar bu meydanda. Her gün, her an yalanlarını yıkarak halkımıza ulaşacak ve cengimizi büyüteceğiz. İdeolojimizle, kültürümüzle, dergimizle, kitaplarımızla, Alişanlar’ımız ve Muharremler’imizle savaşacak ve bu ülkede hakikat düzenini kuracağız.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.