Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Köleliğin Dayatıldığı Bir Halk Savaşçı Olur

Köleliğin Dayatıldığı Bir Halk Savaşçı Olur
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 23:07

– Devlet tarafından ezilen, sömürülen, horlanan, yaşamsal ihtiyaçlarından mahrum bırakılan bir halk, hayatta kalmak için, hakları için savaşmak zorundadır.

– Kölece bir yaşamı kabul etmeyen, ulusal onuruna, emeğine, geleceğine sahip çıkan herkes savaşmak zorundadır.

– Her yer savaş alanıdır. Düşman her yerdedir. Teslim olmama, uzlaşmama ve her yerde düşmana biraz daha fazla vurma anlayışımızı geliştirmeli ve her yeri savaş alanına dönüştürmeliyiz.

– Savaş, sadece cephedeki askerler ve ileri silahlarla sürdürülmez. Devrimci savaş, her şeyden önce karşılıklı mevzilerde sürdürülen bir kararlılık savaşıdır. Düşmanın her hamlesine devrimciler de karşılık vermek, gerek fizik ve gerekse de ruhen düşmanı bozguna uğratmak zorundadırlar.

– Doğanın kanunudur, canına kastedilen her canlı kendini korumaya alır. Köleliğin dayatıldığı bir halk savaşçı olur.

– Halkın kurtuluş savaşının savaşçıları da halktır. Milis, şehir veya kır gerillası olmak fark etmez. Hepsi aynı hedefe kilitlenmiştir.

– Halk ordusunun kadrosu gerçekten halktır. Askerleri ve komutanları aynı sınıftan olan başka bir savaş yoktur.

– Haksızlığa karşı olan herkes savaşabilir. Silahlar farklı farklıdır; taş, sopa, slogan, sapan, benzin, law, keleş ya da halkın kurtuluşuna adanmış beyin ve yürek… Hepsi hedefi aynı kararlılıkla vurur. Bakın tek başına dünyanın başbelasına meydan okuyan, hesap soran, Defol Amerika diyen Şanlı Alişan’a, o bu halkın militan ve mütevazi evladıdır.

– Yaşlısından gencine, kadınından erkeğine herkes görev alabilir, adaleti uygulayabilir. İşçisi, işsizi, liselisi, esnafı, mühendisi, sanatçısı, memuru, emeklisi… bu halk savaşacak, hesap soracak!

– Militanlık iki temel nokta üzerinden belirlenen bir özelliktir: Çatışmak ve sonuç almak…

– Çatışmanın amacı sonuç almaktır.

Düşmanı imha etmek, etkisizleştirmek, geriletmek ya da büyük-küçük mevzi elde etmek… Savaşçının hedefi bu sonuçlardan herhangi birisine ulaşmaktır.

– Uzlaşmayan çatışacaktır. Öğrenme isteği taşıyan herkes militan bir beyne sahip olabilir. Bilgiyle donanacak, vuracağız.

– Yalın ve köşeli bakarsak, hesap sormamız da devletin terörünü durdurmamız da, iktidarı ve hakkımız olanı asalak zenginlerden almamız da kolaylaşacaktır.

– Savaşçı; halkın adaleti, savaşçı; halkın umududur.

– Devrimci savaş, her şeyden önce karşılıklı mevzilerde sürdürülen bir kararlılık savaşıdır. Düşmanın her hamlesine devrimciler de karşılık vermek, gerek fizik ve gerekse de ruhen düşmanı bozguna uğratmak zorundadırlar.

– Bilimin ve tarihin yasaları bizden yana. Meşru olan biziz, onurlu ve haklı olan biziz. BİZ KAZANACAĞIZ!

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.