Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Komplolarınız Bir Kez Daha Boşa Çıktı

Komplolarınız Bir Kez Daha Boşa Çıktı
Son Güncellenme : 02 Kas 2014 18:12

Baskınların, Gözaltıların Hesabını Vereceksiniz! Komplolarınız Bir Kez Daha Boşa Çıktı!

24 Ekim’de sabah 05.00 saatlerinde Küçükarmutlu’daki birçok eve polis baskın düzenledi. Alakasız bir şekilde aranan kişilerin ikametinin orada bulunduğu şeklinde bahanelerle yaklaşık 25 ev basıldı. Basılan yerlerin arasında Halk için Mühendislik Mimarlık Dergi Bürosu da var.
24 Ekim gecesi Armutlu Mahallesi’ne yapılan baskınlarda gözaltına alınan 13 kişi 27 Ekim’de çıkarıldıkları mahkemeden serbest bırakıldı. Armutlu baskınında gözaltına alınan 13 kişiden 9’u savcılıktan, geri kalanlar ise denetimli serbestlikle mahkemeden serbest bırakıldılar. Gözaltından çıkanları aileleri, sloganlara karşıladı. Gözaltından çıkanlar şöyle konuştu:
“Armutlu Şenay-Gülsüman analarımızın, İpek Yücel-Sabahattin Yavuzların, 7’sinde Sevcanların yıkımlara karşı Hüsnü İşerilerin, barikatlarında çatışarak ölümsüzleşen Barış Kaş, Sultan Yıldızların mahallesidir. Armutlu yozlaşmaya karşı Hasan Feritlerin mahallesidir… Armutlu’nun her karışı devrimcilerin halkla birlikte bedeller ödeyerek kurduğu ve bugünlere getirdiği bir direniş kalesidir. Gözaltında, neden Şenay-Gülsüman Halk Bahçesi’nde çalışıyor, neden devrimcilere kapınızı açıyorsunuz dediler, neden Hasan Ferit Gedik’in eylemlerine katılıyorsunuz… dediler.
Kısaca neden mahallene ve tarihine sahip çıkıyor, uyuşturucu, fuhuş çetelerine karşı savaşıyorsun dediler. Bir gece yarısı uykularımızdan kapıların kırılma sesiyle uyandırılmanın, yaka paça gözaltına alınmamızın özü özeti halkımızın devrimcilerle olan kopmaz bağlarını kırmaktı. Başaramadılar.”
27 Ekim sabahı İstanbul Adliyesi önünde toplanan Armutlu halkı ve Halkın Mühendis Mimarları C kapısı önünde açıklama yapmak istediler. Açıklama okunmaya başlandığında ise emperyalizmin kiralık katilleri basın açıklaması yapan Armutlu halkına ve mühendislere saldırdı. C kapısı önünde kalkanlarla merdivenlerin yukarısına kadar sürüklediler. Basın açıklamasının kalan bölümü adliyenin yukarısında okundu ve saldırı teşhir edildi. Ayrıca Yürüyüş Dergisi muhabirinin yapılan saldırıyı görüntülemesini hazmedemeyen AKP’nin polisi, fotoğraf makinasının içindeki resimleri silerek makinayı geri verdiler.
Bu baskınlarla ilgili olarak Ankara Halkın Mühendis Mimarları, 24 Ekim’de baskınlara karşı Yüksel Caddesi İnsan Hakları Heykeli önünde eylem yaptı. Eyleme 20 kişi katıldı.
Halkın Mühendis Mimarları 27 Ekim’de yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “Küçükarmutlu’da AKP’nin katil polisinin saldırısı sonucu gözaltına alınan Halkın mühendisi Barış Önal ve Küçükarmutlu halkından dostlarımızın bir kısmı savcılıktan bir kısmı ise tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemeden olmak kaydıyla tamamı serbest bırakıldı. Bizleri yıldıramayacak, sindiremeyecek, yola getiremeyeceksiniz demiştik. Çünkü halkımız bizimle demiştik. Unutmayın halkıyla bütünleşmiş bir örgütlülüğü hiçbir güç yıkamaz demiştik. Tarih bizi bir kez daha haklı çıkardı. Bizler halk için mühendisliği-mimarlığı savunmaya; halkımızla bütünleşmeye devam edeceğiz” denildi.

Armutlu HalkınıKomplolarla Yıldıramayacaksınız!
Armutlu Halk Meclisi Girişimi 28 Ekim günü, yaşanan polis operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Armutlu’nun direnişle özdeş tarihinden ve tekellerin iştahını kabartan bir yer olduğundan bahsedilerek şöyle denildi:” 24 Ekim günü, polis sabah yaptığı baskınlardan sonra baskınlara ve gözaltılara karşı çıkan halka gaz bombalarıyla saldırdı. Cemevi bahçesine arama bahanesiyle girerek insanları taciz etmeye çalıştı. O gün attıkları gaz kapsüllerinden kaynaklı mahallemizde bir ev yandı ve kullanılamaz hale geldi. Mahalle halkından insanlar gaz kapsüllerinin kafalarını sıyırması sonucu ölümden tesadüfen kurtuldular. İşbirlikçi ve ahlaksız basın bunlardan hiçbirini taşımadıkları için Armutlu halkından özür dilemelidir. Mahallemizde uyuşturucu ve yozlaşmaya karşı mücadele yürütüyoruz. Halk olarak bu en doğal hakkımız. Kentsel Dönüşüm yalanıyla evlerimizin yıkılmasına karşı mücadele yürütüyoruz, bu en doğal hakkımız. Ülkemizde bağımsızlık ve demokrasi mücadelesi yürütüyoruz. Komplolarla bu mücadeleyi kimsenin bastırmaya, engellemeye gücü yetmeyecektir. İşbirlikçi basın ve televizyon kanallarına çağrımız yalan haberlerinizi tekzip edin!”

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.