Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Liseli Dev-Gençli Bugünki Görevin -1

Liseli Dev-Gençli Bugünki Görevin -1
Son Güncellenme : 09 Kas 2014 20:48

Bu ülkede yaşıyoruz… Bu halkın çocuklarıyız… Ezilen, sömürülen, katledilen bir halkın çocuklarıyız… Bu halkın kavgasında biz de varız!

LİSELİ DEV-GENÇ’Lİ BUGÜNKİ GÖREVİN;

LİSELİ ARKADAŞLARIMIZI DA KAVGAYA KATARAK, ÖĞRENCİ MECLİSLERİNDE GÜCÜMÜZÜ ÖRGÜTLÜ HALE GETİRMEKTİR! ÖĞRENCİ MECLİSLERİNDE BİRLEŞELİM,

DEMOKRATİK LİSE, BAĞIMSIZ TÜRKİYE’Yİ KAZANALIM!

1- Liseli gençlik öğrenmeye can atar. Çünkü yaşam tecrübesi yoktur. Bu yüzden öğrenmeye herkesten daha çok açıktır.

2- Yüreği, beyni, hangi bilgiyle donatılırsa, gençlik de o bilginin sahibi olur. Yüreğinde ve beyninde devrimcilik olmasını istiyorsak o zaman dünyasını bununla dolduracağız.

3- Burjuvazinin yozlaştırmalarına ve vatan-millet edebiyatıyla şovenist kışkırtmalarına karşı gençliğe asıl vatan-halk sevgisinin bağımsızlık mücadelesinden geçtiğini göstermeli, onları kendi kültürümüzle donatmalıyız.

4- Burjuvazinin yönlendirmesiyle vatanseverlik adına milliyetçiliğe sarılan gençlerimize sahip çıkmalı, gerçek vatanseverlerin devrimciler olduğunu onlara göstermeliyiz.

5- Her genç, Dev-Genç’li olmalıdır!

6- Gençliği kazanmanın yolu; kızmaktan-azarlamaktan değil, doğru düşünmeyi bilimsel temelleriyle gençliğe öğretmekten geçer.

7- Öğretmemiz gereken her şeyi önce biz öğreneceğiz, önce biz inanacağız!

8- Ulaşamadığımız, örgütleyemediğimiz, dünyasına giremediğimiz her gençte, sorunun gençlerde değil bizde olduğu bilinciyle hareket edeceğiz.

9- Doğru ve haklıysak, gençliği örgütleyemiyorsak yöntemimizi gözden geçireceğiz. Başka başka yöntemlerle tekrar tekrar deneyeceğiz! Sonuç olana kadar!

10- “Ağaç yaşken eğilir” demiş atalarımız! Burjuvazi nasıl bunun bilincinde hareket ediyorsa, biz de bu bilinçle hareket edeceğiz!

11- Halkın söz sahibi olmadığı bir toprağa vatan denilebilir mi? Bunu gençliğe göstermek, bunu sorgulatmak her Dev-Genç’linin temel görevidir!

12- Türkiye emperyalizmin yeni sömürgesi bir ülke olduğu sürece Anadolu topraklarında halkın söz sahibi olmayacağını görmeli, göstermeli, bunun için mücadeleye her genci katabilmeliyiz!

13- Gerçeği; izlediği televizyonlar, kitaplar, annesi, babası doğru yerden göstermez ona. Ona gerçeği gösterecek olan biz, biz Dev-Genç’liler olmalıyız!

14- Gençlik; topraklarımızın, suyumuzun satılmasına, emperyalistlerin istedikleri gibi at koşturmasını onuruna yedirememelidir! Gençliğe bu bilinci verecek olan Dev-Genç’lilerdir!

15- Gençliğe tarihini; direnenlerin ve halk ayaklanmalarının tarihini öğretmeliyiz.

16- Halkını tanımayan, halkını nasıl sevebilir! Halkı öğreteceğiz!

17- Emperyalist asalaklar karşısında kendi halkından, vatanından utanan gençler değil, başı dik- gururlu gençler olacağız.

18- Emperyalizmin büyüttüğü bencilce bir yaşam değil, kendi halk kültürümüzün üzerinde yükseldiği dayanışmayı gençlikte büyüteceğiz.

19- Tarihimizin padişahların, sarayların değil halkın ve halk ayaklanmalarının tarihi olduğunu göstermeliyiz.

20- Sömürenlerin; Osmanlı’nın tarihi bizim tarihimiz değildir! Sahiplenecek; gurur duyacak tarih halkın tarihidir. Bu da Şeyh Bedreddinler’den Mahirler’e, Hasan Selimler’e ulaşan tarihdir.

Sürecek

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.