Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Polise 65 Yeni TOMA

Polise 65 Yeni TOMA
Son Güncellenme : 02 Kas 2014 16:57

BU TOMALAR HALKA KARŞI KULLANILACAKHALKIMIZ BİZ DE SİLAHLANALIM CEPHE SAFLARINDA BİRLEŞİP SAVAŞALIM

Gün geçmiyor ki AKP halka yönelik yeni bir saldırı politikası belirlemesin. Gün geçmiyor ki yeni güvenlik tedbirleri alınmasın. Yeni silahlar, saldırı araçları siparişleri verilmesin.
Geçtiğimiz günlerde buna bir yenisi eklendi: “Polise 65 yeni TOMA” diye verdi gazeteler haberi.
Molotofu silah olarak değerlendirip molotof kullanmayı yasaklayan, molotofa karşı polisin silahla karşılık vermesini yasal hale getiren AKP iktidarı yeni silah siparişleri veriyor.
Bu TOMA’lar, bu silahlar halka karşı savaşta kullanılmak içindir.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kobane protestoları sürecinde AKP grup toplantısında gururla “Talimat verdim, yakılan her TOMA’nın yerine 5, gerekirse 10 TOMA alınacak” diyordu. Ve talimatı da çok geçmeden yerine getirilmiş oldu.
TOMA’ların toplam maliyetinin ise 40,6 milyon TL’ye mal olduğu söyleniyor. Halkı açlığa, yoksulluğa mahkum eden faşist AKP halkın öfkesinden duyduğu korkuyu bastırmak için halkın parasıyla silaha sarılıyor.
Bundan yaklaşık bir yıl önce çıkan gazete haberlerinde “İstanbul’a alınacak yeni TOMA’lar elektrik sistemli olacak. TOMA’ya dokunanı elektrik çarpacak” diyordu. Hiçbir önlem AKP’ye yetmiyor. Yeni önlemler düşünüyor, yeni silahlar alıyorlar. Her adımda savaşa hazırlanır gibi.
Gerçek de budur. AKP’nin yönetememe krizi derinleştikçe, halk talepleri için sesini yükselttikçe hemen yeni önlemlere başvuruyorlar. Yeni TOMA’lar, gaz bombaları, biber gazları… Polise verilen yetkilerin ve ödeneklerin arttırılması… Yeni güvenlik paketleri…
Halkın karşısına bunlarla çıkıyorlar. Tüm bunları halkın güvenliği için yaptığını söylüyorlar. Bunların yalan olduğu yaşanan sayısız örnekte açıktır. Onlar halkın karşısına her böyle çıktıklarında biliyoruz ve yaşıyoruz ki adaletsizlik daha da boyutlanıyor, artıyor. Katliamlar daha da artıyor. Baskı ve işkence örnekleri artıyor. Yoksulluğumuz, açlığımız daha da artıyor.
Nerede bunun halkın güvenliği?
Öldürülen halkın çocukları, öldürense devlet. Tek bir yargılama yok. Göstermelik yargılamaya dahi çoğu kez ihtiyaç duymuyorlar.

Biz de Silahlanmalıyız!  Faşizme KarşıSilahlanmakMeşrudur, Zorunludur
Amaç, halkın güvenliği değil kendi güvenlikleridir. Tehdit ettikleri ise bizim, halkın güvenliğidir.
O halde ne yapmalıyız?
Örgütleneceğiz, mücadele edeceğiz, kendi olanaklarımızla silahlanacağız.  Başta can güvenliğimiz olmak üzere, adalet kavgasını, hak ve özgürlük kavgasını büyüteceğiz.
Başka türlü faşist saldırıları geriletemeyiz. Hakkımızı alamayız. Can güvenliğimizi sağlayamayız.
Halkın güvenliğini tehdit edenler, halkın kendini savunması karşısında terör ve provokasyon demagojilerine sarılıyorlar. Bakın her açıklamalarında tehdit var, demagoji var: “İçinden geçmekte olduğumuz böylesine hassas bir süreçte, insani, demokratik ve iyi niyetli tavrımızın istismar edilmesine elbette müsamaha gösterilemez. Sergilenen şiddet, Vandalizm ve yağmacılıkla, devletimiz en etkin şekilde, demokrasi ve hukuk içinde mücadele edecektir.” “Şiddet bir çözüm yöntemi değildir, şiddet misliyle karşılık bulur.”
“Şiddet çözüm değil” diyorlar. Peki o halde neden silahlanıyorsunuz? Neden yeni güvenlik önlemleri alıyorsunuz? Bilmezmisiniz şiddet şiddeti doğurur?
Bilirler, biliyorlar. Faşizmin şiddetine karşı direnmek, karşı koymak meşrudur. Dahası insan olmanın, insan kalmanın gereğidir.
ÖRGÜTLÜ HALKTAN DAHA GÜÇLÜ SİLAH YOKTUR. İşte bizim silahımız budur. Bakın önlemleri yetmiyor. 65 TOMA değil, 665 TOMA da alsalar halkı teslim alamazlar. Kendilerini güvende hissedemezler. Tüm bunlar henüz bütünüyle ayağa kalkmamış bir halk karşısında alınan önlemlerdir. Tüm bunlar henüz Cephe’nin şiddetini ortaya koymadığı koşullarda alınıyor. Halkımız büyük oranda örgütsüzdür.
Bunun böyle sürmeyeceğini gayet iyi biliyor AKP iktidarı. Baskı önlemlerini artırarak iktidarını güvenceye almak istiyor.
Halkımız CEPHE SAFLARINDA ÖRGÜTLENELİM, FAŞİZME KARŞI SAVAŞALIM…

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.