Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Sivil faşist çeteler

Sivil faşist çeteler
Son Güncellenme : 02 Kas 2014 16:01

SİVİL FAŞİST ÇETELER, AKP’NİN, ÜZERİNİ KİRLETMEMEK İÇİNÖNÜNE BAĞLADIĞI ÖNLÜKTÜR!
AKP’NİN ELİ PALALILARINI DURDURACAK OLAN GÜÇ İSE
DEVRİMCİLERİN ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ HALKIN ÖRGÜTLÜ GÜCÜDÜR!

AKP, devletin tüm organlarını AKP’lileştirmeye devam ederken, gerici tüm sivil güçleri de halka karşı örgütlemeye çalışıyor.
AKP, “dindar bir gençlik” yaratmak istediğini bizzat Tayyip Erdoğan’ın ağzından açıklamıştı… Tayyip, Haziran Ayaklanması’nın ardından %50’yi zor tutuyoruz tehdidinde bulunmuştu. İşte halkın karşısına çıkartmak için hazırladıkları kitle İBDA-C’nin yayın organı Adımlar Dergisi’nde toplanmış, savaş hazırlıkları yapma çağrısında bulunuyor.
Malatya’dan giderek IŞİD’e katılan bir IŞİD komutanının anlatımlarına yer verilerek, komutanın şu sözleri aktarılıyor: “Ateş sıçrayacak. Saha eğitimi alanlar Türkiye’ye gelecek. 10 binlerle ifade edilen rakamlar. İşler farklı mecralara gidecek.”
3 bin tırın üzerinde silah IŞİD’e destek için bizzat AKP tarafından gönderildi. Tırlar, ülkemiz topraklarından geçirilerek taşındı silahlar. Şimdi bu silahlar bizim halkımıza karşı, devrimcilere karşı kullanılacak.
IŞİD’çiler Türkiye topraklarında eğitildi, tedavi edildi… Lojistik olarak ülkemizi kullandılar. Buna izin veren ise Suriye’deki halkın desteklediği meşru Esad iktidarını yıkmak isteyen AKP’ydi.
İşte şimdi eğitim gören, Irak ve Suriye’de katliamlar yapan IŞİD’çiler Türkiye’de ne yapacaklarını tartışıyorlar. Eğitim gören IŞİD’çiler Türkiye’de de halka karşı kullanılmak isteniyor. Bunun bir örneğini Kobane’ye destek eylemlerinde halka saldırılmasında ve HDP’lilerin katledilmesinde gördük.
Peki, Adımlar Dergisi’nin İstanbul bürosunda yapılan toplantıda kimler var? Yeni katliamların suç ortakları kimler olacak?
7 Ekim 2014 tarihinde Adımlar Dergisi’nde yapılan “Kurban Bayramı kutlaması” kılıflı toplantıda İBDA-C, Hüda-Par, BBP, MHP, SP ve Mustazaf-Der yer alıyor.
Toplantıya katılan bir MHP’li, Haziran Ayaklanması’nda pasif kaldıklarını söyleyerek, artık daha aktif olmak gerektiğini, sokağa çıkıp insanlara saldırmaları gerektiğini söyledi.
Haziran Ayaklanması sırasında Taksim’de ellerinde palalarla halka saldıranlar hatırlanacaktır. AKP, halka karşı polis dışında sivil faşistleri de örgütlüyor. Adım adım izlenen politika budur. Berkin’in 3 milyon kişinin katılımıyla yapılan cenazesinin ardından sivil faşistlerin, çetelerin Okmeydanı’na gönderilmesi de aynı politikanın sonucudur. Devrimcilere silah sıkan, Kasımpaşa 1453 isimli çeteyi AKP halkın, devrimcilerin üzerine salmıştır. Bu bilindik bir politikadır. Faşizmin, yönetememe krizi ile birlikte derinleşen bunalımını atlatmak için kullandığı bir yöntemdir. Sivil faşistler örgütlenerek, halk üzerinde baskı aracı olarak kullanılırlar. Polisi, ordusuyla resmi güçleri varken neden sivil faşistleri devreye sokma ihtiyacı hissediyor AKP? Her türlü kontra yöntemi, katliamı kendi iktidarını kirletmeden kullanmak, yapmak istiyor. Katliamlar karşısında öfkenin devlete değil, çetelere, sivil faşistlere yönelmesini izlemek istiyor. Yani sivil faşist çeteler AKP’nin önüne bağladığı, üzerini kirletmemek için kullandığı önlüktür.
İşte Adımlar Dergisi’nde yapılan toplantı da bu temelde ele alınmalıdır. Öyle basit bir IŞİD destekçiliği değildir. Başta devrimcilere olmak üzere halka karşı başlatılan bir savaştır bu.
Toplantıda konuşan, evsahibi Adımlar Dergisi Genel Yayın yönetmeni Ali Osman Zor savaş ilanını şöyle yapıyor: “Şartlar bizi savaşa zorluyor. Savaş şartları yaklaşıyor, daha sık bir araya gelmemiz gerek. Gıda stokundan, telaffuz etmediğimiz ama hepimizin bildiği hazırlıklara kadar hepsini yapmak zorundayız.”
İslamcı örgütler, emperyalizm tarafından Sovyetler Birliği’ne karşı “Yeşil Kuşak” politikasıyla kullanılmaya başlanmış ve o günden bugüne kadar da ellerinin altında tuttukları bir güç olmuştur. Yedek güç olarak bir kenarda kalmıştır. El-Kaide’den IŞİD’e yaratılan bu örgütler halka karşı, sosyalistlere, devrimcilere karşı kullanılmıştır. Bugün de özellikle Diyarbakır’da yaşanan saldırıların arkasında da AKP’nin, Kürt milliyetçilerini tam teslimiyete zorlaması, bölgenin denetimini eline almak istemesi yatmaktadır.
Adımlar toplantısında Kürt milliyetçilerine ve Kobane’ye karşı neler yapılabileceği planlanıyor. Yine Zor tarafından yapılan konuşmalarda: “Suriye ve Irak’ta müslümanlar hazırlıksız yakalandı. Biz hazırlık yapmalıyız. Bizler, MHP, Hüda-Par olarak bir cepheyiz. Bir arada olmamazın nedeni Kürtlerdir. Araplar ve Türkler olarak birlikte hareket ediyoruz. IŞİD hepimizi temsil ediyor. Kendimizi savaşa göre örgütlemeliyiz.  Kürtleri kastederek, Kürtçülere karşı savaşmalıyız. Kürtlere karşı savaşmak üzere Kobanê’ye gitmeliyiz. 6 Ekim’den beri burada ayaklanan Kürtlere, HDP ve BDP’lilere karşı hemen harekete geçip savaşmalıyız. İşte o zaman bu zamandır” deniliyor.
IŞİD’in yaptığı katliamlar sahipleniliyor ve ekleniyor: “Bizim 10 yılda yapamadığımızı IŞİD 15 günde yaptı.” IŞİD’e duyulan hayranlık, AKP eliyle bize karşı örgütleniyor. Bugün belki Kobane’ye destek eylemlerinde ortaya çıktılar. Yarın devrimcilere saldıracaklar. Ellerinde palalarla, silahlarla AKP’nin yedek güçleri olacaklar. Kontra faaliyet ’80 sonrasından bildiğimiz, devrimcilere karşı kullanılmış bir örgütlenmedir. Yani Adımlar’daki “Kurban Bayramı kutlaması” kandırmacasının altında neler yattığını çok iyi biliyoruz.
AKP’nin IŞİD’e karşı gibi görünse de aslında destek verdiği de anlatılıyor toplantıda. Yani AKP, takiyye yapıyor.
Sonuç olarak; AKP, MHP’li sivil faşist artıklarından 90’lı yıllarda kullandığı Hizbullah gibi gerici örgütlere, yaratmaya çalıştığı “dindar” gençlikten İBDA-C gibi tüm gericileri devrimci-demokrat ilerici güçler, halka ve Kürtlere karşı faşizmin “sivil” ayağı olarak örgütlemektedir.
Halkın mücadelesini faşist devlet mekanizmasının yetersiz kaldığı noktada bu güçleri devreye sokarak bastırmaya çalışmaktadır.
Kobane protestoları bunun provası olmuştur. Bugün Kobane protestolarına karşı kullanarak 39 kişiyi katlettiler, yarın her türlü halk mühalefetine karşı elinde palalarla, sopalarla, pompalı tüfeklerle bu gerici, faşist katil sürülerini çıkartacaklar.
AKP’nin politikalarını bozacak olan ise devrimci mücadeledir. Halkın örgütlü gücüdür.
AKP tüm çabalarına rağmen halklar arasında düşmanlık tohumları ekememektedir.
AKP’nin bu gerici faşist güçlerine karşı halkımızı silahlandırmalı ve Cephe saflarında örgütlemeliyiz.
Faşizmin krizini derinleştirecek, devrimci mücadeleyi yükselteceğiz.

Not: Adımlar Dergisi’ndeki toplantının görüntülerinin linkleri:
http://www.adimlardergisi.com/video_galeri/bayramlasma-ve-gundeme-dair-sohbet-1-bolum/
http://www.adimlardergisi.com/video_galeri/bayramlasma-ve-gundeme-dair-sohbet-2-bolum/
http://www.adimlardergisi.com/video_galeri/bayramlasma-ve-gundeme-dair-sohbet-3-bolum/

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.