Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Umudu Halka Taşımaya Devam Ediyoruz

Umudu Halka Taşımaya Devam Ediyoruz
Son Güncellenme : 02 Kas 2014 16:30

Her mahallede, her sokakta, esnafta, kahvede, evde, okullarda Yürüyüş Dergisi olacak. Yürüyüş Dergisi halkın dergisi, umududur… Halkın dergisini halka ulaştırmak onurlu bir görevdir. Görevimizi yerine getirmeye, Umudumuzu halka taşımaya devam edeceğiz…

İSTANBUL
Beykoz: Dev-Genç’liler 17-20 Ekim tarihlerinde Beykoz’un çeşitli mahallelerinde dergi dağıtımlaır sırasında daha önce uyuşturucu bağımlısı olan biriyle sohbet ettiler.

Esenyurt: Yeşilkent Mahallesi’nde dergi dağıtımı yapıldı. Dağıtımda toplam 44 dergi halka ulaştırıldı. Aynı zamanda Esenyurt Özgürlükler Derneği’nin kepenklerine de “Bağımsızlık Demokrasi ve Sosyalizm İçin Yürüyüş Okuyalım Okutalım” pankartı asıldı.

Gülensu: 26 Ekim’de dergi dağıtımı yapıldı. Battalgazi ve Dinler Sokağı kapı kapı dolaşılarak dergi  dağıtıldı. 12 kişinin katıldığı dergi dağıtımında 120 dergi halka ulaştırıldı.

Kağıthane: Liseli Dev-Genç’liler 24 Ekim’de İTO Ticaret Meslek Lisesi’nde dağıtım yaptılar. 8 kişinin katıldığı dergi dağıtımında 10 dergi dağıtıldı. Dergi dağıtımının sonunda okulun önüne bir akrep geldi dergi dağıtımı “Katil Polis Mahalleden Defol!” sloganlarıyla bitirildi.

ANTEP: 23 Ekim’de Antep Üniversitesi önünde masa açtı. Dağıtım sırasında masaya gelen AKP’nin katil polisleri kimlik sorgulaması yapmak istedi, tepkiyle karşılaştı ve başarılı olamadılar. Baskılara rağmen 2 saat süren çalışmada 20 adet Yürüyüş Dergisi halka ulaştırıldı.
Aynı gün Düztepe Mahallesi’nde yaklaşık 2 saat süren çalışmada 35 dergiyi mahalle halkına ulaştırdılar.
Yeşilsu Meydanı’nda 21 Ekim’de stand açan Halk Cephelilere polisler saldırıp 5 kişiyi gözaltına aldı. Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde işkencelere devam eden polisler, savunmaya gelen avukatlara da saldırmaya kalktı. Halk Cepheliler sağlık kontrolünden sonra serbest bırakıldı.
26-27 Ekim’de snaf ve kahveleri gezerek Yürüyüş Dergisini halka ulaştırdılar. Yapılan çalışmada 35 dergi okurlarına ulaştırıldı.

HATAY: Aşağıokçular Mahallesi’nde Dev-Genç’liler 23 Ekim’de 33 dergiyi halka ulaştırdı. Halka Dev-Genç’in 45. yılı ve Kobane halkının direnişi anlatıldı.

EDİRNE: Ayşekadın Yerleşkesi karşısında 23 Ekim’de masa açıldı. Masaya gelen öğrenciler Dev-Genç’lileri görmelerine sevindiklerini söylediler. 1 saat süren çalışma derginin bitmesi ile sonlandırıldı.

ANTALYA: Kapalı Yol’da Halk Cepheliler 23 Ekim’de masa açtılar.  Aynı yerde 28 Ekim’de yapılan masa çalışmasında 19 Yürüyüş Dergisi halka ulaştırıldı. Masanın bulunduğu yerde faşistler yürüyüş yaptı, halkımız saldırı olasılığına karşılık masamızın önünde kalkan oldu ve sahiplendi.
SAKARYA: Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsünde Yürüyüş Dergisi dağıtımı yapıldı. 22 Ekim’de yapılan dağıtımda 10 dergi öğrencilere ulaştırıldı.

KOCAELİ: Dev-Genç’liler 25 Ekim’de Erzurum Mahallesi’nde, 26 Ekim’de Esentepe Mahallesi’nde ve İzmit merkezde yaptıkları çalışmalarla 50 dergiyi halka ulaştırdı.

ANKARA: Dev-Genç’liler 26 Ekim günü Kızılay’da 27 Ekim günü de Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde yaptıkları çalışmada 48 dergiyi halka ulaştırdılar.

BURSA: Gemlik, Panayır, Kestel, Heykel ve Teleferik Mahallesi’nde Yürüyüş Dergisi’nin tanıtımı yapıldı. 22 Ekim’de başlayıp 25 Ekim’de biten çalışmada 145 dergi halka ulaştırıldı.

ESKİŞEHİR: Yürüyüş okurları 25 ve 26 Ekim günlerinde dergi tanıtımını yaptılar. Yıldıztepe ve Gültepe mahallelerinde Yürüyüş önlükleriyle yapılan dergi dağıtımında 80 dergi halka ulaştırıldı.

İZMİR: Naldöken ilçesinde Dev-Genç’liler 27 Ekim’de gerçeğin ve halkın sesi olan Yürüyüş Dergisi’ni halka ulaştırdı. İki saat süren Yürüyüş Dergisi tanıtımında 15 dergi halka ulaştırıldı.

MERSİN: Dev-Genç’liler Yürüyüş Dergisi’ni 28 Ekim’de Demirtaş ve Cumhuriyet mahallerinde halka ulaştırdı. 3 Dev-Genç’linin yaptığı çalışma sonucunda toplam 40 dergi halka ulaştırıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.