Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Asıl hedef tüm halkın sindirilmesidir

Asıl hedef tüm halkın sindirilmesidir
Son Güncellenme : 21 Ara 2014 16:03

AKP’NİN ‘PARALEL YAPI OPERASYONU’NDA ASIL HEDEF TÜM HALKIN SİNDİRİLMESİDİR!

AKP ile cemaat arasında 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarıyla birlikte, kılıçların karşılıklı olarak çekildiği, her iki tarafın birbirine karşı aynı ya da benzer silahlarla saldırdığı, bu arada pek çok pisliğin açığa çıktığı bir savaş yaşanıyor.

Bir süredir kendi rutininde devam eden, bu arada AKP’nin cemaate karşı mevziilerini sağlamlaştırmaya çalıştığı, bunun için yeni yasal değişikler ve yeni “algı operasyonları” yaptığı bu savaş geçtiğimiz hafta “paralelcilere” yapılan operasyonla tekrar alevlendi.

Basında bir süredir “paralelcilere yönelik operasyon olacağı” söylentileri vardı… Operasyonun tarihi ve kapsamına yönelik farklı iddialar olsa da operasyonun yakın zamanda olacağı konusunda herkes hemfikirdi. Kimileri operasyonun 17 Aralık’ta yani yolsuzluk operasyonunun yıldönümünde olacağını, böylece AKP’nin yolsuzluk operasyonun rövanşını alacağını yazdı, kimileri operasyonun genel seçim öncesi olacağını yazdı… Kimilerine göre bu operasyon kapsamında 300-500, kimilerine göre 1000-2000 kişi gözaltına alınacaktı… Kimilerine göre operasyon sadece cemaatin emniyet ve basın ayağına yönelik olacaktı, kimilerine göre yargı mensuplarını da kapsayacaktı… Hatta sendikacıları, siyasetçileri, devrimcileri de içine alan bir torba operasyon olacağını, böylece operasyonun Gezi’cileri de içine alacağını söyleyenler bile oldu.

AKP’nin bunu bilinçli bir şekilde yaptığı ortadadır. Bu haberlerin, “spekülasyon”ların kaynağı AKP’dir. Bu haberlerle 1000 kişinin, 2000 kişinin gözaltına alınacağı operasyonlar halka kanıksatılmaya çalışılmaktadır. AKP böylece hem cemaati operasyon beklentisi içine sokup psikolojik üstünlük kurmak istemekte hem de tüm halkı tehdit etmekte, halka gözdağı vermek istemektedir. Yani bu haberler asıl olarak AKP’nin psikolojik savaş yöntemlerinden biridir. AKP bu haberlerle bir taşla iki kuş vurmak istemekte, hem cemaate hem halka gözdağı vermektedir.

Nitekim Fethullahçılar’dan olduğu bilinen ve Fuat Avni adını kullanan bir kişinin twitter hesabından 12 Aralık’ta operasyon olacağı ve 400 kişinin gözaltına alınacağını yazmasıyla cemaat üyeleri adliye önünde ve cemaatin gazetesi olan Zaman Gazetesi önünde kitlesel eylemler yapmaya başladılar. İki gün sonra 14 Aralık’ta Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV basıldı.

Bu söylentiler devam ederken devrimcilere yönelik operasyonlar ise hiç durmadı.

Fethullahçılar’a yönelik operasyon haberlerinin yapıldığı dönemde Ankara’da, Kocaeli’nde devrimcilere yönelik operasyonlarda gözaltılar yaşandı. Üstelik neredeyse 3 yıl önce açılmış bir soruşturma gerekçe gösterilerek yapıldı bu operasyon.

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yeni yargı paketi, önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek olan “iç güvenlik paketi”, yeni TOMA alımları, polislerin sayısının artırılması vs. vs… Bunların hepsi asıl olarak halka ve devrimcilere yönelik yeni saldırıların hazırlığıdır.

Fethullahçılar’ın tarihlerinde iktidarlara karşı çıkmak yoktur. Bütün tarihleri boyunca Fehullhçılar iktidara kim gelmişse onu desteklemiş ve karşılığından ondan beslenmiştir. AKP’ye de iki dönem boyunca en büyük desteği vermiş hatta hükümet ortağı gibi çalışmıştır. Oligarşinin yönetememe krizi büyüdükçe aralarındaki çelişki de büyümüş ve bugün sürmekte olan çatışmayı ortaya çıkartmıştır.

Fethullahçılar AKP ile açıktan çatışmak yerine AKP’yi yolsuzluklar üzerinden sıkıştırmaya, AKP’yi hırsız olarak gösterip kendilerini masum, demokrasinin savunucuları gibi göstermeye, son saldırıları da basın özgürlüğü gibi söylemlerin arkasına sığınarak çatışmayı sürdürmeye çalışmaktadır. Çünkü Fethullahçılar da AKP kadar suçludur, halk düşmanıdır. On yıllardır iktidarların yalakalığını yapan Fethullahçılar birden basın özgürlüğünü savunmaya, demokrasi mücadelesi verdiklerini söylemeye başladılar. Bunlar İslamcıların klasik sahtekarlıları, riyakarlıklarıdır. Burada da AKP ile açıkça çatışmayı göze alamayıp “demokrasi” maskesinin arkasına saklanmaktadırlar.

AKP’nin Fethullahçılar’la olan çatışması uzlaşmaz çelişkiler değildir, AKP’nin uzlaşmaz çelişkisi halktır.

Sonuç Olarak;

1- Oligarşi içi çatışma AKP ile Fethullahçılar arasında kıyasıya sürmektedir. AKP’nin tek gücü iktidar olanaklarıdır.

2- AKP iktidarı hiçbir muhalefete yaşam hakkı tanımayacak kadar güçsüzdür. Faşist terörden başka politikası yoktur.

3- AKP, Fethullahçılar’ı tasfiye üzerinden tüm halkı sindirmek istiyor. Yapılan operasyonlar, binlerce kişinin gözaltına alınacağı haberleri ile faşist terör halka kanıksatılmak istenmektedir.

4- AKP’nin asıl korkusu halktır. Fethullahçılar’a operasyon yapmak için yapıldığı söylenen yasal düzenlemeler Fethullahçılar’ı değil bütün halkı teslim almak için yapılan yasal düzenlemelerdir.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.