Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Avrupa’da Yürüyüş

Avrupa’da Yürüyüş
Son Güncellenme : 21 Ara 2014 6:14

Direndi ve Bütün Tutsaklar İçin Zafer Kazandı!

10 Kasım’dan beri, gasp edilen eğitim hakkının geri verilmesi için açlık grevi yapan Nikos Romanos ile dayanışma amaçlı, Yunanistan’ın dört bir yanında yürüyüş ve işgal eylemleri gerçekleştirildi. Ülkenin gündemine giren direniş, 10 Aralık’ta iki milletvekili dışında mecliste oybirliği ile kabul edilen yasanın ardından sona erdi. Yasaya göre tüm tutuklular, hapishaneden ilk 6 ay derslere ve laboratuvar çalışmalarına katılacak ve ardından üniversiteye elektronik bilezikle gidip, dersleri takip edebilecek.

 

EMPERYALİZM HALKLARIN KURTARICISI OLAMAZ!

Almanya’nın Stuttgart şehrinde “Ortadogu’da, Dünden Bugüne Adım Adım Emperyalist İşgalin Tarihçesi” konulu panel düzenlendi. Stuttgart Halk Kültür Evi’nde, 7 Aralık günü gerçekleşen panele 80 kişi katıldı.

 

DÜZENİN YOZ DİZİLERİNE KARŞI ALTERNATİF SİNEMA AKŞAMLARI!

Düzen ahlaki olarak çarpık, kolay yoldan yoldan para kazanma ve bütün yozlukları anlatan dizileriyle halkımızın aklına ve beynine girmeye çalışıyor. Buna karşı halkımıza alternatiflerimiz olmalıdır.

Bremen‘de, Halk Komitesi’nin “Sinema Akşamları” çağrısıyla bir araya gelen halkımız, “Her Çocuk Özeldir” filmini izledi.

14 kişinin yer aldığı film gösterisi sonrası çiğ köfte yapılarak izleyicilere dağıtıldı.

Bremen Halk Komitesi’nin düzenlemiş olduğu sinema akşamları, ayda iki kere düzenleniyor.

Londra: 13 Aralık günü yeni dönemin ilk filmi Kadir İnanır’ın oynadığı “Eskici ve Oğulları” izlendi. Filmden sonra haftaya tekrar görüşmek üzere, bedeni Londra sokaklarında gönlü ve beyni eskici ve oğullarındayken ayrıldı herkes.

 

IRKÇI ÖRGÜTLER İŞİD’İ BAHANE EDEREK IRKÇILIĞI MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR!

13 Aralık günü Köln Bresslauer Platz’da “Arsch Huh” diye tanınan Köln’deki ırkçılığa karşı 1992’den beri faaliyet gösteren derneğin çağrısı üzerine birçok sendika ve demokratik kitle örgütünün katıldığı yürüyüş ve mitinge yaklaşık 16 bin kişi katıldı. Geçtiğimiz günlerde HOGESA (ırkçı faşistlerden ve holiganlardan oluşan güruh) adıyla sokaklara çıkıp terör estiren, bugünlerde ise PEGİDA (Avrupa’nın İslamlaşmasına Karşı Avrupalı Yurtseverler) adıyla sokaklara çıkan ırkçı faşistlere karşı düzenlenen yürüyüşte Halk Cephesi de pankart ve dövizleri ile yer aldı.

 

ZEHRA KURTAY’A  ÖZGÜRLÜK!

Fransa’nın Nancy şehrinde, 13 Aralık günü saat 15.00’de Nancy Halk Cephesi, Özgür Tutsak Zehra Kurtay için bir eylem düzenledi. Eylem boyunca Fransız polisi sürekli eyleme müdahale etmeye çalıştı. Yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika süren eylem boyunca “Zehra Kurtay’a Özgürlük, Politik Tutsak Zehra Kurtay’a Özgürlük” (LİBERTE POUR ZEHRA KURTAY ) sloganları atıldı. Eylem boyunca 250 adet Fransızca bildiri dağıtıldı.

 

SOSYALİST YARIŞMA, MÜCADELEYİ BÜYÜTÜR! GİTMEDİK YER  ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ!

Fransa:

Nancy Yürüyüş okurları 12 Aralık’da, haftalık düzenli dağıtımlarına devam ettiler. Bu haftada Commercy, Bar le Duc ve Metz şehirlerinde Yürüyüş Dergisi halkımıza ulaştırıldı. Toplam olarak 14 adet Yürüyüş Dergisi dağıtıldı.

İngiltere:

Her hafta kesintisiz Londra Wood Green Kütüphanesi önünde devam edilen Yürüyüş Dergisi dağıtımına bu haftada devam edildi. 14.00-16.00 arası açılan stant boyunca yine farklı konulardan sohbet edildi 11 dergi halklarımıza ulaştı. Her hafta daha da fazla insana dergimizi ulaştıracağız.

 

Uyuşturucuya Karşı Biz Varız

14 Aralık günü Mattersburg gençliği tarafından “Uyuşturucuya Karşı Biz Varız” kampanyası çerçevesinde seminer verildi.

Panel’de, Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’nin tanıtımı yapıldı. Ardından tedavi merkezi çalışanı Muharrem Cengiz ile canlı bağlantı yapıldı. 2 saat süren seminere 43 kişi katıldı.

 

HALK TOPLANTILARIMIZLA HALKIMIZA DOĞRU PERSPEKTİF VERMEYE  DEVAM EDİYORUZ!

Londra’da her pazar düzenli olarak yapılan halk toplantıları bu pazar da yapıldı. 19-22 Aralık 2000 Hapishaneler Katliamı’nın yıldönümü yaklaşması nedeniyle bu haftaki konuda 19-22 Aralık “Hayata Dönüş” operasyonu ve direnişti. Dergiden yazıların okunduğu toplantı, sohbetlerle sona erdi.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.