Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Berkin Elvan’ın Hedef Gözeterek Öldürüldüğüne

Berkin Elvan’ın Hedef Gözeterek Öldürüldüğüne
Son Güncellenme : 28 Ara 2014 23:39

Berkin Elvan’ın Hedef Gözeterek Öldürüldüğüne İlişkin Bir Kanıt Daha Ortaya Çıktı!

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının 24 Aralık’ta yaptığı açıklamaya göre; “…Daha önce ortaya çıkan görüntüler ile birlikte ele alındığında açıktır ki, polis doğrudan hedef gözeterek Berkin’i öldürmüştür. Bu durumda polis hakkındaki dava, tasarlayarak adam öldürme suçundan açılmaktadır.

Adli tıp raporu neden önemlidir?

Adli Tıp raporu savcının hangi sanıklar hakkında hangi sevk maddesinden dava açılacağını gösterecek önemli delillerden bir tanesidir. Bilindiği gibi emniyet müdürlüğü görüntüleri olmasına rağmen olay tarihinde orada bulunan polislerin kimliklerini açıklamamaktadır. Muhtemel ki onların elinde daha canlı görüntüler var, Adli Tıp raporunun bu şekilde hazırlanacağı dolayısıyla polisler hakkında tasarlayarak adam öldürmekten dava açılacağını bildikleri için kişilerin kimliklerini gizlemektedirler. Emniyet müdürlüğü delillerin güçlülüğü karşısında katilleri koruma çabasına girmektedir.

556 gündür Berkin’i vuran polislerin kimliklerinin ortaya çıkartılmamasının bir nedeni Tayyip Erdoğan’ın onları koruması, öteki nedeni haklarında açılan davanın sevk maddesidir.

Biz zorlukları ne olursa olsun, ne kadar uzun sürerse sürsün, adalet için mücadele etmekten, Berkin’in katillerinin bulunması, yargılanması ve cezalandırılmaları için mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz.

Berkin Elvan’ın katillerini açıklayın. Açıklamamak katliama ortak olmaktır” denildi. Ve açıklamaya ek olarak Berkin’in vurulduğu an görüntülerini ve olay yerinde olan diğer polislerin nişan alarak yaptığı atışları gösteren görüntüler yer alıyor. Bu görüntüleri Halkin Sesi Tv’den izleyebilirsiniz.

(Görüntülerin linkidir:http://www.halkinsesi.tv/index.php/acklamalar/21474-berkin-elvann-hedef-goezeterek-oelduerueldueuene-likin-bir-kant-daha-ortaya-ckt.html)

HHB Adresi ve Telefon Numarası:

Gürsel Mah. Çevik Sok. No:13/10

Kâğıthane/İSTANBUL

Tel/Faks 0212 296 31 59

halkinhukuk@gmail.com

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.