Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Halkın Hukuk Bürosu’ndan

Halkın Hukuk Bürosu’ndan
Son Güncellenme : 21 Ara 2014 16:08

AKP YARGILAMA OYUNLARIYLA İKTİDAR İÇİ İT DALAŞINI SÜRDÜRÜYOR

BU OYUNA SON VERİN!

HRANT’IN KATİLİ DEVLETTİR, AKP’DİR!

AKP, yargı eliyle halkı sindirmeye, muhaliflerini bertaraf etmeye devam ediyor. Bir yandan göstermelik yargılamalarla halkın adalet talebini dindirmeyi, soğutmayı amaçlarken bir yandan da iktidar içi hesaplaşmalarını görüyor.

5 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Hrant Dink’in katili Ogün Samast’tan “tanık” olarak ifade alındı. Basına yansıyan bilgilere göre tetikçi katil Ogün Samast, 17 Kasım 2014 tarihinde soruşturma savcısına ifade verme istemini içeren 4 sayfalık mektup yazmış, bunun üzerine alınan ifade sırasında da cinayeti işleme sebebi ile kamu görevlilerinin konumlarını içeren ayrıntılı anlatımlarının olduğu bir başka dilekçeyi de savcıya teslim etmiş.

Ogün Samast ifadesinde “Sicil numaralarını verdiğim polis memurları, Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ve bu dosyada adı geçen diğer kişilerin ilişkileri araştırılınca gerçek ortaya çıkar” diyor. Bu cümle Ogün Samast’tan alınan ifadenin özü özetidir. Bugünlerde “paralel yapı”nın ortadan kaldırılması için operasyonlara girişen AKP’nin polisi, birlikte işledikleri Hrant DİNK cinayetini, tasfiye etmek istediği Fettullahçıların üzerine bırakmaya çalışıyor. İfadesinde şimdiye kadar korkusundan ifade veremediğini söyleyen Ogün Samast‘ın birden bire ifade vermek istemesi, hükümlü bir kişinin devletin polisinin sicil numaralarını vererek ayrıntılı dilekçeler sunmasının AKP’nin tetikçi katile yeni çıkış yolları ve vaatlerde bulunması ile ilgili olduğu açıktır.

Hrant’ın katillerinin kim olduğu cinayetin işlendiği 19 Ocak 2007 tarihinden bu yana bellidir. Katleden devlettir, AKP iktidarıdır.

Halkla, Hrant için adalet isteyenlerle dalga geçiyorsunuz. Hrant’ın katledilmesinin üzerinden 8 yıl geçti. Ve cinayetin nasıl işlendiği, işlenmesinin nasıl mümkün olduğu ortadayken siz bu devlet katliamını bir iki piyonun üzerine bıraktınız. Hrant’ın avukatlarının söylediği gerçeklere kulak tıkadınız. Gerçek sorumluları gizlediniz, aklamaya çalıştınız.

Dönemin İstanbul Valisi Muammer GÜLER’dir; siz onu önce milletvekili sonra İçişleri bakanı yaptınız.

Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin CERRAH’tır; siz onu vali yaptınız.

Dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan AKYÜREK’tir; siz onu İstihbarat Daire Başkanı yaptınız.

Ramazan AKYÜREK aynı zamanda 16 Mart Beyazıt Katliamı’nın sorumlularındandır.

Dink soruşturmasının kilit ismi denilen Ali Fuat YILMAZER, cinayetteki sorumlulukları ortada olmasına rağmen sürekli olarak terfi ettirildi, birinci sınıf emniyet müdürü yapıldı.

Bu adamların kim oldukları ve cinayetteki sorumlulukları gün gibi ortadayken siz onları gizlediniz, korudunuz, akladınız, terfi ettirdiniz. Hep saf, kandırılan, iyi niyetli, arkasından iş çevrilen siz misiniz? Böyle iseniz basiretsiz, beceriksiz bir iktidar olduğunuzu kabul ediyorsunuz. Ama biz sizin bütün cinayetleri birlikte işlediğinizi biliyoruz. Elinizde Hrant’ın kanı var… Halkın, halk çocuklarının kanı var. Suç ortaklarınızla aranız bozulunca hemen bir yolunu bulup bütün suçu dün ortak olduklarınızın üzerine atıyorsunuz. Düne kadar Hrant DİNK cinayetiyle Ergenekon bağlantısı kurulurken, Ergenekoncu denilen kanatla anlaşmaya varılınca bu kez cinayeti paralelciler’in işlettirdiği söyleniyor. O zaman Ergenekoncuları tasfiye etmek istiyorlardı Hrant ile Ergenekon bağlantısı uydurdular. Sahte tanık konuşturdular.

Şimdi Fethullahçıları tasfiye etmek istiyorlar, ellerinde hükümlü olarak bulunan tetikçi piyon Ogün Samast’tan ifade alıyorlar.

Sonuç Olarak;

1- Hrant’ın katili devlettir, AKP iktidarıdır.

2- Devlet, halkı baskı altına alıp, sömürü çarkını sorunsuzca döndürmeye yarar. Bunun içinde katletmek, işkence etmek, tutsak etmek, sakat bırakmak, aç bırakmak, yozlaştırmak… her yol vardır. Ergenekonu, paraleli, derini, sığı fark etmez, devlet devlettir.

3- Devletin yargı organı de cinayetlerin üstünü örter, çarpıtır, aklar. Bir gün bir gizli tanık, bir gün bir itirafçı, bir gün bir eski hükümlü… ama sonuç ve yöntem aynıdır.

4- Bugüne kadar birlikte katlettiğiniz, birlikte soyduğunuz, birlikte sefalete mahkûm ettiğiniz halk sizden yaptıklarınızın hesabını tek tek soracaktır.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.