Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Onlardan Öğrenmeliyiz!

Onlardan Öğrenmeliyiz!
Son Güncellenme : 28 Ara 2014 21:12

Ülkemizin de Doktor Kevserler’i, Ercan Gündoğdular’ı, Kalenderler Kayapınarlar’ı’i, Ayşenur Şimşekler’i, İlginç Özkeskinler’; Hemşire Fidan Kalşenler’i, Ayşe Baştimurlar’ı, Fatma Ersoylar’ı, Gülseren Beyazlar’ı’, Makbule Sürmeliler’i, Necla Çavumirzalar’ı, Zehralar’ı, Hüsniyeler’i , Satı Taşlar’ı, Tülay Korkmazlar’ı var. Onlardan öğrenelim. 

ONLARDAN  ÖĞRENMELİYİZ

 Dr. Kevser Mırzak, Ercan Gündoğdu, Kalender Kayapınar, Ayşenur Şimşek, İlginç Özkeskin, Hemşire Fidan Kalşen, Ayşe Baştimur, Fatma Ersoy, Gülseren Beyaz, Makbule Sürmeli, Necla Çavurmirza, Zehra Öncü, Hüsniye Aydın, Satı Taş, Tülay Korkmaz

 Eda Yüksel’i Mücadelemizde Yaşatıyoruz

Halkın Mühendis Mimarları, kendisi de elektrik mühendisi olan devrim şehidi Eda Yüksel’i 21 Aralık’ta mezarı başında andı. Sarıyer mezarlığında yapılan anmaya 23 kişi katıldı. Anma günü TAYAD’lılar ve Halkın Mühendis Mimarları Sarıyer mezarlığında toplandılar. Eda Yüksel nezdinde tüm devrim şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan anma Halkın Mühendis Mimarları adına yapılan konuşmayla devam etti. Yapılan konuşmada: “ Mühendislik mesleğini devam ettirmek yerine yoksul milyonların kurtuluşu için mücadele etmeye karar verdi Eda Yüksel. Kuşatıldığı üste teslim olmak bir yana faşizmin ölüm mangalarına meydan okudu ‘varsa cesaretiniz gelin’ diyerek. O günden beri bizlere birçok şey anlatıyor bu cümle. Düzenle uzlaşmamayı, teslim olmamayı anlatıyor… Zaferi kazanana kadar yeni direnişler yaratacak, Eda Yüksel’lerin teslim olmama geleneğini bedeli ne olursa olsun yaşatmaya devam edeceğiz” denildi. Halkın Mühendis Mimarlarının konuşmasının ardından TAYAD adına konuşan Mehmet Güvel, Eda Yüksellerin 16-17 Nisan 1992’de İstanbul Çiftehavuzlar’daki direnişini anlattı. Yapılan konuşmalardan sonra Kahraman Altun’un “Kavgamın Çırağı Olmak İsterim” ve “Neslime Armağanımdır” şiirleri okundu. Şiirden sonra anmaya katılanlarla birlikte “Varsa Cesaretiniz Gelin”, “İstanbul Şafakları” ve “Bize Ölüm Yok” şarkıları söylendi. Mühendis, mimarlar şehitler için anma ve aile ziyaretlerinin devam edeceği belirtildi.

Eda YÜKSEL: 1962 Artvin Borçka doğumluydu. Devrimci mücadele ile lise yıllarında tanıştı. Hayatı boyunca DEV-GENÇ’li oldu. Elektrik Mühendisleri Odası’nda devrimci faaliyete devam etti ve yönetim kurulunda görev aldı. Şehit düştüğünde Devrimci Sol üyesiydi ve bir üssün kurumlaşmasında görev yapıyordu.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.