Örnek Resim

Anasayfa > EMEKÇİLERDEN > AKP 11 yıldır ÖSYM’ce yapılan tüm sınavları inceletiyor

AKP 11 yıldır ÖSYM’ce yapılan tüm sınavları inceletiyor
Son Güncellenme : 11 Oca 2015 19:03

AKP, FETHULLAHÇILAR’IN DEVLET KURUMLARINDAN  TASFİYESİ İÇİN 11 YILDIR ÖSYM’CE YAPILAN  TÜM SINAVLARI İNCELETTİRİYOR!

Milyonlarca İnsanın Umutlarını  Birlikte Çaldınız, Suçlusunuz!

AKP öğrenciler için yap boz tahtasına çevirdiği sınav sistemini, bu kez de Fethullahçılar’ın “usulsüz yöntemlerle” sınavları kazandıkları gerekçesiyle gözden geçiriyormuş! Bu yöntemle AKP ile Fethullahçılar arasında yaşanan çıkar kavgasında, devlet kurumlarına yerleştirilen Fethullahçı kadroların tasfiyesi amaçlanıyor. Öte yandan da yıllardır işsiz bırakılan milyonlarca kişinin umutları tazelenip, öfkeleri düzeniçi kanallarda eritilmeye ve AKP’ye değil, Fethullahçılar’a yönlendirilmesi başarılmış olacak.

Geçen hafta basına yansıyan haberlere göre, “devlet kurumlarında örgütlenen F tipi yapılanmanın deşifre edilmesi için” ÖSYM’ye de operasyon hazırlığı yapılıyor. Buna göre 32 kişilik uzman ekip, ÖSYM’nin 2003’ten beri yaptığı tüm sınavları incelemeye aldı. Bu amaçla İstanbul ve İzmir gibi illerden özel olarak seçilen 32 polisin yaklaşık 4 aydır çalıştığı ifade ediliyor. Soruşturma sonunda usulsüz yöntemlerle sınavları kazanarak devlet kurumlarına yerleşenler mesleklerinden ihraç edilecek. Böylece de 2003 yılından bu yana ÖSYM’nin sınavları nedeniyle mağdur edilmiş kişilerin de dava açmalarının önü açılmış olacakmış!

Ya benden yana olacaksınız ya da yok olacaksınız diyor AKP. Herkese koşulsuz köleliği dayatıyor. Ne yapacak memurlar, emekçiler? Cemaatçiler’in çıkarlar vaat ederek kullandığı binlerce insan ne olacak? Bunların aileleri, çoluk çocukları ne olacak? Kimin umurunda? Kapitalist sömürücülerin mantığı her yerde hep aynı.. Sömür, sömür, kullan ve at!

Hırsızlıkları da yolsuzlukları da katliamları da birlikte örgütlediniz. Birlikte yediniz, birlikte halkın alınterini, umudunu, inancını özlemini sömürdünüz.

Şimdi de kalkmış Fethullahçılar’ın bazı öğrencilere soruları önceden verdiğinin belgelendiğini söylüyorsunuz. Yeni mi öğrendiniz? Bu gerçeklerin tamamı bilinen ve yasal olarak da soruşturulması için adli yargı yoluna başvurulmuş sahtekarlıklar… Ama bugüne kadar tek bir işlem yapılmadı bu soruşturmalarda. Ancak çelişkiler uzlaşmaz noktaya gelince tasfiye aracı olarak kullanıyorsunuz. Peki, aradan geçen yıllar içinde yaşanan mağduriyetleri nasıl gidereceksiniz? İntihardan başka yol bulamamış yüzlerce insanı nasıl geri getireceksiniz? Umutsuzluğa mahkum ettiğiniz, çaresiz bıraktığınız, hasta ettiğiniz insanlara sağlıklarını nasıl geri vereceksiniz?

Bu soruşturmaları vaktinde yapmadınız. Bunun için derin araştırmalar yapmanıza gerek yok. Araştırma yapılıyormuş! Ne araştırması, suç ortaklarınızı ihbar ediyorsunuz! İkiyüzlü, takiyyeci ve sahtekarsınız. Çıkarlarınız için satmayacağınız değer koruyacağınız hiçbir ilkeniz yok.

Sonuç olarak;

1- AKP’nin ÖSYM’ nin yaptığı sınavları inceletmesi ve yapılan “usülsuzlük araştırması” göz boyamadır. Bu sahtekârlıkları Fethullahçılar’la birlikte yaptılar. Şimdi de tasfiye amaçlı olarak kullanıyorlar.

2- Onlar için bizim umutlarımızın, acılarımızın, hayal ve beklentilerimizin hiçbir kıymeti yoktur. Bu duygular ve umutlar onlar için alınıp satılan bir mal, kar etme aracıdır. İnsanın değerli olduğu tek yer sosyalizmdir.

3- Gün gelecek sınav sistemi ve işsizlik cenderesinde boğduğunuz milyonlar hesaplaşmalarınızı sessizce izlemeyecek, sizden hesap soracak.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.