Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Anadolu Gençlik’ten

Anadolu Gençlik’ten
Son Güncellenme : 18 Oca 2015 7:34

EN BÜYÜK TERÖRİST EMPERYALİSTLERDİR!

IRKÇILIK

Dolu bir trende yolculuk yaparken tren görevlisi yanına gelip sadece senin biletini kontrol ediyor. Gördüğü kadarıyla tek siyah saçlı, kara gözlü ve onların deyimiyle yabancı sınıfına ait olan “kara kafalı” sensin, diğerleri sarı saçlı, mavi gözlü açık tenli.

Neden dolu bir trende sadece senin biletine bakılıyor? Neden seni diğerlerinden farklı görüyor?

Bu soruların cevabını aslında biliyoruz. Çoğumuz bu olayı Avrupa’da toplu taşıma araçlarında yaşamıştır, çünkü Avrupa’da günlük hayat içerisinde çok büyük bir ırkçılık vardır.

Irkçılık Nedir?

Irkçılık, bir ırkın diğer ırklardan üstün görülmesidir. Mesela biz Türklük dünyanın en iyi ırkı dersek ve diğer ırk ve milliyetlerden (mesela Kürt, Arap, Japon, Çinli, Afrikalı, Alman vb.) nefret edersek o zaman biz ırkçı oluruz.

Irkçılık, Emperyalizmin Politikasıdır!

Peki, ırkçılıkla emperyalizm arasında ne bağ vardır? Irkçılık emperyalizm yapabileceği en kötü şeylerden biridir. Emperyalizm kendi ülkesinde yabancıları istemiyor. Onları sadece çalıştırmak ve kendilerine hizmet ettirmek için getiriyor. Bizim bir çoğumuz ya küçük yaşta Avrupa’ya gelmişizdir ya da Avrupa’da doğup büyümüşüzdür. Bizim ailelerimiz bundan 50-60 yıl önce bizim geleceğimiz iyi olsun diye Avrupa’ya gelip gece gündüz demeden çalışmışlar. Patronları onları kullanarak, onları sömürerek çalıştırmışlar ve bu sadece bir kaç kuruşa. Onlar çalışmaya ve bütün eziyete katlanmaya devam ederler; sırf kendi çocukların geleceği iyi olsun diye. Yani aslında şu an gördüğümüz Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Avusturya, İngiltere, Belçika… bizim emeğimiz sayesinde bu kadar zengin olmuştur. Bu ülkelerin herşeyinde bizim emeğimiz vardır. Ve hala da en kötü işlerde bizim annemiz babamız çalışıyordur; çünkü sadece pis işlerine layık görüyorlar bizleri.

Sonra bizlerle işleri bitince de defolup gidin ülkemden diyorlar.

Bizleri ülkelerinden atmak için herşeyi yapıyorlar. Okulda senin okumaman için bir sürü engel koyuyorlar önüne, yolda yürürken sadece sen kimlik kontrolüne tabii tutuluyorsun, oturumunu iptal ediyorlar ya da hiç vermiyorlar ve baktı seni kovamadı ülkesinden, o zamanda öldürüyor.

Yabancıları Kovamadığı Yerde Öldürüyor!

Emperyalizmin ırkçılığı uygulamak için kullandığı başka bir yol ise öldürmektir.

Öldürdükten sonra da cenazeleri vermeyip para kazanmak için oyalıyorlar. Belçika’da polis tarafından vurularak öldürülen Ugur ve Süleyman Aygün adlı iki kardeşinin cenazeleri ailelerine verilmedi. Morgta kaldıkları her gün için 140 euro morg parası kesildi ve otopsisi bitmedi diye tam iki yılı aşkın süre morgta tutuldu. Aile cenazelerini alamadıkları gibi morgta kaldığı her gün için 140 euro borçlandırıldı. Halk Cepheliler’in kampanyası sonucunda cenazeler alınabildi.

Hollanda’da polisler İhsan Gürz’ü sırf Türkiyeli diye, bahane uydurup gözaltına alıyor ve işkence ile katlediyor; sonra da polislerin döverek öldürdüğü ortaya çıkmasın diye kalbini ve beynini alıp yerine peçeteler sokuyor.

Alman emperyalizmi çeteler kuruyor yabancıları öldürtmek için. Şimdi bu kurduğu NSU (nazilerin çetesi) ile 7 yılda 9 kişiyi öldürttü. Ve 7 yıl bu cinayetlerin kim yaptığı ortaya çıkmamıştı. Sırf bu cinayetleri devlet kendisi yapmadığını göstermek için 2013 yılında NSU çetesinin üyesi Beate Zschape’ı tutukladı. Tam iki yıldır katil kadının mahkemesi devam ediyor (en son 1 yıl daha uzatıldı) çünkü yeterince delil yokmuş ellerinde. Bunları sırf bizlere unutturmak içi yapıyorlar. Biz unutursak o zaman Alman devleti kendi kafasına göre katil kadına ceza vermeyip serbest bırakacaktır.

Sonuç Olarak

Emperyalizm ırkçılığı böyle yapıyor. Irkçılık emperyalizmin politikasıdır. Kendi halklarını ırkçılıkla zehirlesin ki, emperyalistlerin diğer dünya halklarını sömürülmesine, aşağılamasına, en pis işlerde en ucuz ücretle çalıştırmasına razı olsunlar. Emperyalist tekellerin emekçileri sömürüsüne karşı emekçiler birlik olamasınlar. Emperyalistlerin başka ülkeleri “demokrasi, medeniyet, uygarlık götürüyoruz” diye işgal etmelerine seslerini çıkartmasınlar. Başka halkların sömürülmesine, topraklarının işgal edilmesine sessiz kalabilsinler. Bunları kendilerine bir meşru bir hak olarak görebilsinler.

Emperyalistler ırkçı politikalarla kendi halklarını zehirlemeden başka halkların sömürülmesini, aşağılanmasını kabul ettirmezler… Kendi ırklarının diğer ırklardan üstün olduklarını söylerler ve buna halklarını inandırırlar ki, göçmen halkları en pis işlerde en ucuza çalıştırmaktadırlar… Onun için ırkçılık emperyalizmin devlet politikasıdır. Kanunlarında ırkçılığın yasak olduğuna inanmayın.

Biz onların köleleri olmayacağız. Biz ve tüm göçmenler emeğimizle varız ve hakkımızı istiyoruz.

Kendi emeğimize sahip çıkmalıyız. Irkçılığa karşı bizim de var olduğumuzu haykırmalıyız. Hepimiz Anadolu Gençlik saflarında ırkçılığa karşı birleşelim!

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.