Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > AVRUPA’daki BİZ

AVRUPA’daki BİZ
Son Güncellenme : 04 Oca 2015 7:42

ALMANYA’DA FAŞİZMİN AYAK SESLERİ!

ALMAN DEVLETİ VE MEDYASI PEGİDA’YI DESTEKLEDİ VE BÜYÜTÜYOR!

Almanya’da yaklaşık bir aydır ırkçı gösteriler düzenleniyor. Bu gösterilerin düzenleyicisi ise “Batı’nın İslamileşmesine Karşı Yurtsever Avrupalılar” adlı bir grup.

Almanya’da ilk kez ırkçı yürüyüşler düzenlenmiyor elbet, hepsine karşı birleşilmeli güçlü karşı koyulmalıydı. Ama artık bu çok daha büyük önem kazandı. Artık ırkçılar on binleri sokaklara çıkarıyor. Ve bugün birden olmadı ilmek ilmek işlendi bu günlere gelindi.

1- Irkçılar Hitler faşizmi sonrası sokaklara ilk kez bu kadar insan çıkarıyorlar ve bu tehlike çok daha büyüdü demektir.

2- Yine eylemlere katılanların hepsi ırkçı ve faşist insanlar değil. Çoğu, ön yargıları olan ve ırkçıların politikasından etkileniyorlar. Ve özellikle medyanın şu anki yaptığı ırkçı politiklardan etkileniyorlar.

3- 2. Paylaşım Savaşı öncesi sürece bakmamız gerekiyor. Hitler faşizmi Alman halkını nasıl aldatmıştı? Aynı silahı kullanıyorlar şimdi. Yahudilere karşı, Alman halkını kışkırtmaşlardı, şimdi ise müslümanlara karşı kışkırtıyorlar.

4- Hergün bir cami kundaklaması okuyoruz neredeyse ve hiç birinin faili bulunmuyor. Yani Alman devleti ırkçılara bilinçli olarak yol gösteriyor. Siz yapın biz göz yumarız diyor.

5- Nüfusun yüzde 1’nin Müslüman olduğu Dresden kentinde binlerce insan müslümanlara karşı sokağa çıkıyor. Alman milletvekilleri politikacıları da, sağduyu ile karşılamamız gerekiyor diyor. Yüzde 1 olan bir nüfusa tahammül edilemiyor bu çok tehlikeli bir durum. Onlar bize sağduyulu olmak gerekiyor çağrıları yapıyor.

6- Bu yürüyüşlere katılanların bir çoğu ne Türkiye halkını ne de diğer müslüman halkları gerçek anlamıyla tanımıyor. Dresden halkı ne kadar tanıyabilir? Medyanın propagandalarından etkileniyorlar. Yani öz olarak Alman devletinin ırkçı politiklarından.

IŞİD denilen ya da Ortadoğuda İslamcı halk düşmanı örgütlerin bu kadar büyümesinin gelişmesinin baş sorumlusu AMERİKA VE AVRUPA EMPERYALİZMİDİR, MÜSLÜMAN HALK DEĞİL!

Soruyoruz; IŞİD’e silahları kim verdi?

Kim Esad rejiminin diktatör olduğunu ve ona karşı yapılan saldırıların katliamların, devrim ayaklanması propagandasını yaptı?

IŞİD şimdiye kadar Avrupa’da tek bir katliam yapmadı, ama Suriye’de binlerce insanın kafasını kesti, katletti, işkence yaptı kadınlara tecavüz etti. Bunların çoğuda yine müslüman halk.

Sonuç olarak IŞİD emperyalizmin beslemesi katil bir örgüttür ve katliamları da yine müslüman halklara yöneliktir.

Soruyoruz; Neden 4 yıldır bu islamcı örgütler Suriye halkını katlederken bu yürüyüşler yapılmadı? Eğer gerçekten islamcı örgütlerin katliamlarına bu gerici görüşlerine karşıysanız o zaman neden sokağa çıkılmadı?

Sorun IŞİD’in katliamları değildir, dünya halklarının çektiği zulüm ve acılar da değildir. Emperyalistler IŞİD’i büyüttü besledi ama şu an kullanma süresi bitti politikaları ters tepti yine aynı örgütü dünya halklarına karşı kullanıyorlar. Bu sefer kendi halklarını ırkçılaştırmak için.

Emperyalizm hep daha çok kar ve pazar ister. Ortadoğu’yu da bu yüzden istiyor ama halkların direnişleri onların bütün politikalarını suya düşürüyor. Ama onlar için her yol mübah şimdi sırada kendi halkı var.

ALMAN EMPERYALİZMİ VE HALKI MOSKOVA KAPILARINDAN NASIL GERİ DÖNDÜĞÜNÜZÜ UNUTMAYINIZ!

ALMAN DEVLETİ IRKÇI FAŞİST POLİTİKALARINIZDAN VAZGEÇİN! FAŞİST TARİHİNİZ ASLA UNUTULMADI BUNLARA YENİLERİNİ EKLEMEYİN!

ALMAN MEDYASI, ALMAN HALKINI MÜSLÜMAN HALKA KARŞI KIŞKIRTMAKTAN VAZGEÇMELİDİR! TARİHİNİZ KAPKARADIR, 2. DÜNYA SAVAŞI SÜRECİNDE DE KULLANILDINIZ ŞİMDİ DE KULLANILIYORSUNUZ!

 

Türkiye Halkı ve   Türkiyeli Örgütler!

Anadolu Federasyonu yıllardır ırkçılığa karşı mücadele ediyor. Bu mücadelelerin bedelini devrimcileri hapishanelere atarak ödetiyor Alman devleti. Neden sadece demokratik eylemler yüzünden tutukladılar devrimcileri? Bu yüzden işte, Türkiye halkına eğer siz de sesinizi çıkarırsanız sonunuz bu olur demek istiyorlar. Toplumun en ileri olanlarını şimdiden susturmak istiyorlar.

Ama unutmayın artık ırkçılığı çok meşrulaştırıyorlar ve binde bir bizi bulur diye bir durum söz konusu değildir. Kapılarımızın dibindeler.

BU YÜRÜYÜŞLERE KAPI KOMŞULARINIZ KATILIYOR! Bu yüzden ırçılık tehlikeli boyut alıyor.

Amacımız korku salmak değil, gerçekliği görmenizdir. Eğer bunu görmez ve buna karşı şimdiden örgütlenmezsek, çocuklarımızı okullara eşlerimizi işe rahatca gönderemeyeceğiz.

Türkiyeli örgütler; Artık uzlaşmacı politikalarınızdan vazgeçin. Alman politikacıları çok açık bir şekilde bu gösterileri destekliyor ve halklarının ırkçılaşmasını bilinçli olarak istiyorlar. Sizi susturmalarına izin vermeyin.

Almanya’daki “Kayıp Aranıyor” kampanyalarına nasıl destek verdiğinizi ne biz unuttuk ne de unutturacağız bunu. İşte sizleri de kullanarak bunların alt yapısını yaptı emperyalistler. Sokaklarda o afişlerden Türkiye halkı değil Alman halkı etkilendi. Eğer buna karşı bir tepki oluşsaydı o afişler el ilanları sokaklara asılamayacaktı.

Bugün bütün göçmen halklarını birleştirip bu yürüyüşleri engelleme günüdür. Kendini Türkiye halkının temsilcisi olarak gören, ya da bir yörenin temsilcisi olarak gören bütün dernek ve kuruluşlar birleşmeliyiz. Bu yürüyüşlere karşı koymalıyız! Biz mücadele etmedikçe bu grup çok daha fazla Alman halkını etkileyecektir. Biz karşı koymadıkça Alman devleti ırkçı politiklarını daha fazla artıracaktır.

ARTIK IRKÇILIK ÇOK UZAKTA DEĞİL, KAPI KOMŞULARINIZ IRKÇILARIN POLİTİKASINDAN ETKİLENİYOR! BUNUN İÇİN BİRLEŞMELİ VE BİNLERLE SOKAKLARA ÇIKMALI MÜCADELE ETMELİYİZ!

 


 

AvrupadaYuruyus-logo  19 ARALIK KATLİAMINI UNUTMAK  KENDİMİZİ  UNUTMAKTIR!                         

  UNUTMAK İHANETTİR!

21 Aralık günü Dortmund Dayev’de 19 Aralık Anması yapıldı. Dayev’de düzenli yapılan Pazar kahvaltısının ardından bu haftaki gündem 19 Aralık’tı. Öncelikle 19 Aralık şehitleri nezdinde tüm devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından 19 Aralık katliamının nedenleri anlatıldı. Anmada, o süreçte Ümraniye Hapishanesi’nde bulunan bir kişi oradaki direnişi ve Ahmet İbili’nin feda eylemini anlattı. Anmaya 30 kişi katıldı.

Avusturya’nın İnnsbruck şehrinde 21Aralık günü 19-22 Aralık Hapishaneler Katliamının yıldönümünde anma yapıldı. Saygı duruşunun ardından “Yaşatmak için Öldüler” sinevizyonu gösterildi. Ardından Ölüm Orucu Şehidi Şenay Hanoğlu’nun kızı Pınar Hanoğlu günün önemi ile ilgili konuştu. Konuşmanın ardından 19-22 Aralık ile ilgili sinevizyon gösterildi.

Sinevizyondan sonra şiirler okundu. Ardından evden getirilen yemekler yenildi. Anmaya 50 kişi katıldı.

Dortmund’da IRKÇILARA Geçit Yok!

20 Aralık’ta, kendilerine Avrupa’nın İslamlaşmasına Karşı Avrupalı Yurtseverler (PEGİDA) adını veren Irkçılar/Naziler Dortmund’da bir yürüyüş gerçekleştirmek istediler, fakat aralarında Anadolu Federasyonu üyelerinin ve Dortmund Aile ve Gençlik Dayanışma Evi – DayEv’lilerin de bulunduğu antifaşist kitle “Dortmund’da Nazilere geçit yok” sloganıyla Irkçıların yürüyüşünü engellediler.

Alman Emperyalizminden  İsmail Zat’a Keyfi Tutuklama

Anadolu Federasyonu İsmail Zat’ın tutuklanmasına ilişkin yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi “NE YAPARSANIZ YAPIN; IRKÇILIĞA, YOZLAŞMAYA KARŞI MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ!

Almanya`da devrimcileri, demokrat, ilerici kurum ve kişileri bastırmaya, susturmaya yönelik baskılar sürüyor.

Bunun son örneği, Anadolu Federasyonu’nun çalışmalarına destek veren 63 (altmış üç) yasındaki İsmail ZAT’ın keyfi gerekçelerle mahkeme salonundan çıkartılarak gözaltına alınıp günlerdir tutuklu olarak hücrelerde tutulmasıdır.” Bu hukuksuzluk sona ermeli, İsmail Zat derhal serbest bırakılmalıdır.

Irkçılığa Karşı Biz Varız ve Irkçılığı Sadece Biz Durdurabiliriz!

Irkçılar, Almanya’nın birçok yerinde faşizmin ayak seslerini duyuruyorlar.

Irkçı yanlarını gizleyip “İslam karşıtlığını” öne çıkararak, geniş kitlelerde yeni bir kafa karışıklığı yaratıyorlar.

Anadolu Federasyonu, bu konuda çeşitli şehirlerde ırkçılık konulu paneller örgütlüyor.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.