Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Berkin’in Katilerini Koruduğunuz Sürece …

Berkin’in Katilerini Koruduğunuz Sürece …
Son Güncellenme : 11 Oca 2015 17:21

Berkin’in Katilerini Koruduğunuz Sürece Karşınızda Bizi Bulacaksınız!

Sizlerden Hesap Soracağız!

Ülkenin her yanında Berkin için adalet istemiyle eylemler yapıldı. Berkin küçük çocukların ellerinde bayrak, halkın umudu, hesap sorma tutkusuna dönüştü. Halk Cepheliler “Yatacağız, kalkacağız Berkin diyeceğiz. Ama mutlaka adaleti biz sağlayacağız, halk sağlayacak” diyerek kararlılıkla sürdürüyor eylemlerini.

ADANA

İnönü Parkı’nda bir araya gelen Halk Cepheliler 4 Ocak’ta eylem düzenledi. Yapılan açıklamada, “Berkin, nasıl abileri, ablaları gibi direndiyse, bugün de abileri, ablaları, yaşıtları Berkin için direnecek” denildi. 9 kişinin katıldığı eylem atılan sloganların ardından bitirildi.

DERSİM

“Uğur Kaymaz ve Berkin Elvan için Adalet İstiyoruz, Katilleri Cezalandırılsın” kampanyası çerçevesinde 3 Ocak’ta imza standı açıldı. Stant boyunca 5 Ocak’ta Berkin’in doğum günü için Seyit Rıza Parkı’nda yapılacak eylemin bildirisi dağıtıldı ve eyleme çağrı yapıldı. Halkın yoğun ilgisinin olduğu stantta 281 imza toplandı. Bir sonraki günde merkezde açılan stantta Berkin ve Uğur anlatıldı. Çalışma sonunda 75 imza toplandı.

5 Ocak günü Berkin’in doğum günü için Seyit Rıza Parkı’nda yapılacak eylem, yoğun kar yağışı nedeniyle Çarşı Meydanı’na alındı. Ziraat Bankası önünde toplanan Halk Cepheliler ve Dev-Genç’liler burada “Umudun Çocuğu Berkin Hep 15 Yaşında! Hesap Soracağız! Dev-Genç” pankartı açarak açıklama yaptılar. Çevrede toplanan ve yolun karşısında biriken halk, alkışlarla eyleme eşlik ederken Berkin’in katillerinden hesap sorma çağrısı yapıldı ve and içildi. Eylem sonrası pankart meydandaki demirlere asıldı. Eylem sonrası Dersim Haklar Derneği’ne geçildi. Burada kar yağışından dolayı Berkin’in Doğum Günü için dağıtılamayan pasta, derneğe gelenlere ve iş hanındaki halka dağıtıldı.

ANTALYA

Halk Cephesi 5 Ocak’ta Berkin Elvan’ın doğum gününde eylem yaptı.

Eylem Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanılıp yürüyüşe geçilerek başladı. “Berkin Elvan’ın Katilleri Cezalandırılsın Adalet İstiyoruz” pankartı, Berkin Elvan’ın tişörtü ile birlikte tek tiplerle Attalos Meydanı’na gelindi. Meydanda açıklama okundu. Eylem sırasında polisin yönlendirdiği bir provokatör “Berkin öleli 6 yıl oldu ortalığı karıştırıyorsunuz” diyerek provokasyon ortamı yaratmaya çalıştı. Halk Cepheliler “Berkin Elvan vatanını, halkını sevdiği için yaşamını yitirdi, gerçek vatanseverlik Amerikan emperyalizmine karşı bağımsızlık mücadelesinden geçer, provokatörlük yapmayın bizi susturamazsınız halk düşmanları” diyerek gerekli cevabı verdi. Daha sonra Berkin Elvan için dilek fenerleri uçuruldu ve halaylar çekildi. Sonrasında “Bir Ceza İstiyorum” şiiri okundu.

ZONGULDAK

Dev-Genç ve Halk Cepheliler Zonguldak merkezde bulunan Madenci Anıtı’nda, 5 Ocak’ta eylem yaptılar. Eylemde yapılan açıklamada “574 gün oldu Berkin vurulalı. Aradan geçen 574 güne rağmen katilleri hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Devlet çocuk katillerini açıktan korumaya devam ediyor” denildi. Ayrıca 6 Ocak’ta yapılacak olan Hasan Ferit Gedik duruşmasına da dikkat çekildi. 15 kişinin katıldığı ve çevredeki halkın da destek verdiği açıklama sloganlarla sona erdi.

ESKİŞEHİR

Liseli Dev-Genç’liler astıkları pankartla Berkin’i selamladılar. Adalar bölgesinde Porsuk Çayı üzerindeki köprünün demirlerine asılan pankartta “5 Ocak Berkin’in Doğum Günü Değil Hesap Günümüzdür /Liseli Dev-Genç” yazıyordu. 5 Ocak’ta asılan pankart gün boyu asılı kaldı.

ANTEP

Berkin’in doğum günü olan 5 Ocak’ta Yeşilsu Meydanı’nda eylem yapıldı. Halk Cepheliler tarafından “Berkin Elvan ve Uğur Kaymaz’ın Katilleri Cezalandırılsın. Adalet İstiyoruz/ Halk Cephesi” pankartı açılan eylemde okunan açıklamada Uğur Kaymaz’ı katledenlerle Berkin Elvan’ı katledenlerin aynı olduğu anlatılarak, Berkin ve Uğur’un katillerinin ceza almadığı ve vur emri veren Tayyip Erdoğan’ın halkın kanını içerek iktidarını devam ettirdiği dile getirildi. “Berkin Elvan Ve Uğur Kaymaz’ın Katilleri Cezalandırılsın!” imza kampanyası çerçevesinde 1 Ocak’ta Düztepe’de yapılan kapı çalışmasında ise 80 imza toplandı.

AMED

Halk Cephesi “Uğur Kaymaz Ve Berkin Elvan’ın Katilleri Cezalandırılsın! Uğur İçin, Berkin İçin, Adalet İçin Bir İmza Da Sen Ver!” kampanyası için masa açarak kampanya çalışmasına devam etti. 3 Ocak’ta Kaynartepe mahalle esnafı gezilerek imza toplandı. Mahallede aynı gün içerisinde açılan masada 150 imza toplandı. 4-5 Ocak’ta Ofis Sanat Sokağı’nda masa açıldı. Çalışmada 300’ün üzerinde imza toplanırken, 300 bildiri dağıtıldı. 2 Tavır ve 3 Yürüyüş dergisi satıldı.

ELAZIĞ

Halk Cepheliler “Uğur İçin, Berkin İçin, Adalet İçin Bir İmza Da Sen Ver!” diyerek 2 Ocak’ta Esentepe Mahallesi’nde kapı çalışmasıyla imza topladılar. 8 Halk Cepheli’nin yaptığı çalışmada 63 Yürüyüş Dergisi dağıtıldı ve toplam 126 imza toplandı. Bir sonraki gün Yıldızbağları Mahallesi’nde ve Hozat Garajı civarında imza toplandı. 5 Halk Cepheli’nin katıldığı çalışma boyunca 350 imza toplandı.

ERZİNCAN

Dev-Genç’liler 3 Ocak’ta Erzincan-Ulalar’da köyün merkezini gezerek Berkin ve Uğur’un katillerinin cezalandırılması için imza topladı. “Berkin bizim de evladımız” diyen kahvedeki amcalarla Dev-Genç’liler sohbet etti ve adaleti Dev-Genç’lilerin sağlayacağı söylendi. 2 adet imza föyü dolduruldu. Ayrıca Erzincan merkezdeki kahveler dolaşılıp Berkin’i ve Uğur’u anlatarak imza toplandı.


WAN

Sanat Sokağı’nda 3 Ocak günü Uğur ve Berkin’i vuran katil polislerin yargılanması ve adalet talebiyle imza masası açıldı. Masada 165 imza toplandı. Masada ajitasyonlarla 6 Ocak’ta Diyarbakır’da, ardından da Mardin’de Uğur’un mezarı başında olunacağı halka duyuruldu. AKP’nin katil polislerinin masaya gelerek, fotoğraf çekerek devrimcileri rahatsız etme çabası sonuçsuz kaldı, devrimcilerin polisleri uyarması üzerine katil polisler çareyi kaçmakta buldular.

BERKİN ELVAN İÇİN PANKART

Berkin Elvan’ın katilleri bilinmesine rağmen aylardır yargılanmıyor. AKP katilleri koruyor.

5 Ocak gecesi Bursa’nın Teleferik Mahallesi’nde ‘’BERKİN ELVAN’IN HESABINI SORACAĞIZ / DHKP-C’’ imzalı pankart asıldı.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.