Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Cephelilerden Eylemler

Cephelilerden Eylemler
Son Güncellenme : 11 Oca 2015 17:11

Okmeydanı’nda Cepheliler Berkin İçin Adalet Arayan, Hesap Soran Bomba Süslü Pankart Astı!

İstanbul Okmeydanı’nda 5 Ocak günü sabah saat 06.00 sularında Cepheliler Anadolu ışıklarını trafiğe kapatarak bomba süsü verilen “HALK SAVAŞÇILARI DEĞİL BERKİN’İN KATİLLERİ YARGILANSIN-CEPHE” yazılı pankartı astılar.

Daha sonra İTO Lisesi önünde bekleyen işkenceci, katil polisleri farkeden Cepheliler namlularını halk düşmanı polislere doğrultarak ateşlediler. Aciz ve korkak polisler karşılık bile veremediler. Bunun üzerine Cepheliler geri çekilip halka ajitasyon ve sloganlarla eylemin amacını anlattılar. Ajitasyonda şunlar dile getirildi:

“Berkin’in katilleri hala yargılanmadı. 570 günü geçti hala adalet yerini bulmadı. Saklanmak için yaptırdığınız, bin küsür odalı, güvenliği CIA, MOSSAD tarafından sağlanan saraylarınız bu adaletin yerini bulacağı zaman içindir. Halkın adaleti elbet birgün tüm halk düşmanlarının kapısını çalacak, beyinlerinde patlayacaktır! Emri Berkin’den aldık, Muharrem Karataşlar olup yine geleceğiz! O güvendiğiniz saraylarınızı, karargahlarınızı başınıza yıkacağız! Berkin’in 16 kiloluk bedeninin altında kalacaksınız! Halkın adaletinden kaçamayacaksınız! Yeni baskı yasalarınız, katliamlarınız bizleri sindiremeyecek! Sizin baskılarınız, katliamlarınız varsa bu halkın da onuru, namusu için savaşan evlatları var! Korkun bizden halk düşmanları, nice Muharremler, nice İbrahimler, nice Alişanlar beyninizde patlamak için sabırsızlanıyor! Bekleyin halk düşmanları silahımızı, bombamızı kuşandık, yine geleceğiz!

Yaşasın Halkın Adaleti! Cephe Savaşçıları Onurumuzdur! Titre Oligarşi Parti-Cephe Geliyor!” Daha sonra eylemi iradi olarak sonlandırdılar.

 

Umudun Adı Anadolu’nun Her Yerinde!

19 Aralık’ın Hesabını Soracağız!

İZMİR – Buca:

İzmir Buca’da, 1 Ocak Perşembe günü Kuruçeşme Mahallesi’nde Dev-Genç’liler yazılama yaptı. Mahallenin dört bir tarafına “Dev-Genç”, “CEPHE”, “DHKP-C”, “DHKC/SPB “ yazılamaları yapıldı.

Güzeltepe:  19 Aralık şehitleri anısına İzmir Güzeltepe’de Cepheliler yazılama yaptı. Güzeltepe merkez bölgesine 14 adet “19 Aralık’ın Hesabını Soracağız – DHKC”, “DHKC – SPB Katillerin Peşinde“ ve “CEPHE” yazılamaları yapıldı.


MUĞLA:

“Yeni Savaş Yılımızı Kutluyoruz!”

Muğla’da Umudun Adı, Dev-Genç’liler tarafından duvarlara nakşedildi ve tüm umudu büyütenlerin yeni savaş yılı kutlandı. Cepheliler’in devrim için savaşı büyütmesi ve bir adım öne çıkması gerektiği halkın matbaasıyla tüm halka duyuruldu.


 

Fırat Özçelik Onurumuzdur!

Dolmabahçe Sarayı’nda Berkin’in hesabını soran Halk Kurtuluş Savaşçısı Fırat Özçelik’i götürüldüğü Vatan Emniyeti önünde Halk Cepheliler sahipleniyor!

Fırat Özçelik’in işkenceyle gözaltına alınıp İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü andan itibaren Vatan Caddesi’ndeki emniyet binasının önünde Halk Cepheliler polisin Fırat Özçelik’i kaçırma girişimine karşı oturma eylemi başlattılar. “Berkin Elvan’ın Katillerini Yargılayın!” yazılı ve Berkin Elvan’ın siluetinin bulunduğu pankartı açan Halk Cepheliler, polis ablukasında olan emniyet müdürlüğünün önünde sürekli “Fırat Özçelik Onurumuzdur!”, “Berkin’in Katilleri Yargılansın” sloganlarını attılar.

Vatan Emniyet Müdürlüğü önünde Fırat Özçelik’i sahiplenmek için bulunan Halk Cephelilere AKP’nin işkenceci polisleri saldırarak 8 kişiyi gözaltına aldı.

Gazi’de Cephe Milisleri Berkin’in Doğum Gününü Selamladılar!

4 Ocak günü Cephe milisleri Gazi Mahallesi’nde Eski Karakol’a çıkarak silahlı korsan eylem düzenlediler. Uzun namlulu silahlarla çıkan Cephe milisleri, Berkin Elvan’ın doğum gününün 5 Ocak olduğunu ve katillerinden ancak Cepheliler’in hesap soracağını söylediler. Aynı zamanda Dolmabahçe Sarayı’nda Berkin’in hesabını sormak için eylem yapan Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi Savaşçısı Fırat Özçelik’i de selamladılar. “Çetelerden Hesabı DHKC Soracak” sloganının atıldığı eylemde “çetelerin bulunduğu her yeri el bombalarıyla bombalayacağız” denildi. Dörtyol’a gelindiğinde MOBESE’lere ateş edildi ve MOBESE kamerası tahrip edildi. Halka ajitasyonlarıyla seslenmeye devam eden Cepheliler Eski Karakol’a geri dönerek oradaki MOBESE’lere de ateş ettiler ve eylemi bitirdiler. Eylem biterken gelen akrepleri tarayan Cephe milisleri kayıp vermeden çekildiler.


 

Dev-Genç’liler Berkin’in Hesabını Sormaya Devam Ediyorlar!

Dev-Genç’liler Berkin’in hesabını her yerde sormaya devam ediyor. Hesap sormanın sınırının meşruluk olduğu bilinciyle katillere gün yüzü göstermiyorlar.

4 Ocak akşamı Dev-Genç’liler Okmeydanı’nda korsan eylem yaptılar. Saat 22.30’da yaklaşık 50 kişilik kitle Anadolu Kahvesi’ne doğru koşar adımlarla hesap sormaya gidiyorlardı. Ellerindeki molotoflarla caddeyi aydınlattıktan sonra pankartlarını açtılar. “Berkin’in Katilleri Aranıyor – DHKC/Dev-Genç” yazılı pankartı ve kızıl maskeleriyle Dev-Genç’lileri gören halk arabalarından zafer işaretleri ve kornalarıyla destekledi. Bir süre sonra polisler akreplerin farlarını kapatarak bölgeye yaklaştılar ve alçakça akrebi insanların üzerine sürdüler. Dev-Genç’liler polisin saldırısına karşı havai fişekler, molotoflarla cevap verdiler. Polisin teknik donanımı ne kadar güçlü olursa olsun, moral üstünlüğü Dev-Genç’lilerdeydi. Ara sokakları tutan Dev-Genç’liler sokak başlarında hesap soran sözleriyle poliste moral-motivasyon bırakmadılar. Polisin yapabildiği gaz bombalarıyla ortalığı gaza boğmak oldu. Dev-Genç’liler ellerini soğutmadılar, polisi havai fişek, molotof ve taşlarla bunalttılar. Polis gaz bombalarıyla ilerlemeye çalıştı. Cephe milisleri açtıkları ateşlerle karşılık verdi. Daha sonra Dev-Genç’liler eylemlerini iradi olarak sonlandırdılar.


 

Cepheliler Fırat Özçelik’in Eylemini Selamladılar!

İSTANBUL

Bağcılar:  Dolmabahçe Sarayı’na yönelik 1 Ocak’ta eylem düzenleyen Fırat Özçelik ve eylemi, Bağcılar’da yazılamalarla selamlandı. Tavukçu Köprü Caddesi ve Ahmet Kabaklı Caddesi üzerinde 4 adet yazılama yapıldı. “Berkin’in Hesabı Sorulacak/DHKP-C”, “19 Aralık Sorulacak Hesabımız!”, “DHKC SPB Katillerin Peşinde/DHKP-C”, “Fırat Özçelik Onurumuzdur” yazılamaları ile Halk Kurtuluş Savaşçısı sahiplenildi.

Çayan:  Çayan Mahallesi’nde 1 Ocak’ta Cephe milisleri ellerinde uzun namlulu silahları ve kızıl maskeleriyle Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’ne yapılan eylemi selamladı. Halka ajitasyon çeken Cephe milisleri eylemin önemini anlatarak, sloganlar atarak Çayan Mahallesi’ni, Sokullu Caddesi’ni gezerek halka propaganda yaptılar.

HATAY

Armutlu:  Hatay’ın Armutlu Mahallesi’nde 1 Ocak’ta İstanbul Dolmabahçe Sarayı’na yönelik Berkin için bombalı eylem yapan Halk Kurtuluş Savaşçısı için “Fırat Özçelik Onurumuzdur” yazılaması yapıldı.

Samandağ:  Hatay’da Samandağ’ın Tekebaşı Mahallesi’nde Cepheliler Halk Kurtuluş Savaşçısı Fırat Özçelik’in, Berkin Elvan’nın katillerini cezalandırma eylemini selamladı. Cepheliler Tekebaşı Mahallesi’nin birçok yerinde halkın matbaası olan duvarları süsledi. “Fırat Özçelik Onurumuzdur – DHKP-C”, “DHKP-C”, “CEPHE” ve halkın rahatsız olduğu bir kumarhanenin yakınında “Kumar Oynatmak Suçtur – CEPHE” yazılamaları yapıldı. Toplamda 11 adet yazılama yapılarak savaşçı, doğduğu topraklardan selamlandı.


 

Armutlu’da Cepheliler Sivil Polis Arabasını Taşladılar!

Cepheliler 30 Aralık’ta yaptıkları açıklamada, İstanbul’daki Armutlu Mahallesi ana cadde üzerinde bir sivil polis aracının Cepheliler tarafından taşlandığını bildirdi. Açıklamada “Katiller, ufacık bir taştan dahi korkuyorsunuz. Amacımız arabanızı parçalamak değildi. Kafanızı patlatmak hiç değildi. Ama bunu da yapabiliriz, bilirsiniz. Hiçbir halk düşmanı mahallelerimizde elini kolunu sallayarak giremeyecek, rahat rahat yolumuzu kullanamayacak, buna izin vermeyeceğiz” denildi.


Gülsuyunda Cepheliler Çeteleri Arıyor!

Gülsuyu’nda 1 Ocak gecesi Hasan Ferit’in katili çeteciler, Mahir Hüseyin Ulaş Parkı’nı yaktılar. Haberi duyan Cepheliler ve Gülsuyu halkı parkta toplanarak parklarını sahiplendiler.

2 Ocak 22:00 da Cepheliler silahlarıyla sokaklara çıkarak parkı yakan, Hasan Ferit’i katleden çeteleri aradılar. Arama sırasında ajitasyonlarla halka, “çetelerden hesap sormak için bize silah, mermi, istihbarat getirin” çağrısı yapıldı. Halk alkışlarla destek verdi. Gülsuyu Hasan Ferit Meydanı’na gelindiğinde havaya ateş açılarak Hasan Ferit’in hesabının sorulacağı haykırıldı. 1.5 saat boyunca Gülsuyu sokaklarında slogan ve ajitasyonlarla dolaşan Cepheliler 23:30 da eylemlerini bitirdiler. Eyleme 20’si silahlı 40 kişi katıldı.

3 ocak günü sabah saatlerinden itibaren Cepheliler yine sokaklardaydı. Bir yandan çeteleri ararken bir yandan da halktan silah, mermi ve istihbarat istendi. Halktan biri 5 adet 7.65 mermisi vererek destek verirken, bir diğeri silah getireceği sözünü verdi. Bir kişi de istihbarat verdi. Akşam 20:00 de mahallede nöbet tutan Cepheliler bir taksinin 4 defa geçmesi üzerine taksiyi durdurmak istedi. Taksi çetelerin Merkez Taksi Durağı’na ait olduğu için durmayınca silahla tarandı. Ardından 50 Cepheli silahlarıyla devriyeye çıktılar. Slogan ve ajitasyonlarla Heykel Meydanı’na gelindiğinde 20 el havaya ateş açıldı. Heykel’den Son Durağa çıkan Cepheliler burada çetelerin de gittiği bir kahveye girerek konuşma yaptılar. Şüpheli bir masada arama yapıldı. Mobese kameraları ateş açılarak tahrip edildi. 1.5 saat süren devriye 22.00’de bitirildi. Cepheliler’in devriye attığı sırada Gülsuyu girişine yığınak yapan polis mahalleye girememesinin aczini mahalleye giren araçları durdurarak, arama yaparak gizlemeye çalıştı. Korkak katiller sürüsü, ancak Cepheliler eylemi bitirip dağıldıktan sonra onlarca akreple mahalleye girerek terör estirdi.


Gazi’de Cephe Pankartı

3 Ocak 2015 günü Cepheliler tarafından Gazi mahallesi Eski karakol ve köşe durağına “Halk Savaşçılarını Değil Berkin’in Katillerini Tutuklayın!- DHKC” yazan pankartlar asılarak Cephe savaşçıları selamlandı.


Armutlu’da Cepheliler Sivil Polis Arabasını Taşladılar

Cepheliler 30 Aralık’ta yaptıkları açıklamada İstanbul Armutlu Mahallesi’nde ana cadde üzerinde trafikte Cephelilere yakalanan bir sivil polis aracının taşlandığını bildirdi. Açıklamada “Katiller ufacık bir taştan dahi korkuyorsunuz. Amacımız arabanızı parçalamak değildi. Kafanızı patlatmak hiç değildi. Ama bunu da yapabiliriz, bilirsiniz. Hiçbir halk düşmanı mahallelerimizde elini kolunu sallayarak giremeyecek, rahat rahat yolumuzu kullanamaycak, izin vermeyeceğiz” denildi.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.