Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Halkın Hukuk Bürosu Açıklaması

Halkın Hukuk Bürosu Açıklaması
Son Güncellenme : 11 Oca 2015 17:08

Dolmabahçe Eyleminden Ötürü Tutuklanan Müvekkilimiz  Fırat Özçelik ile İlgili Açıklama

Müvekkilimiz Fırat Özçelik 01.01.2015 tarihinde işkenceyle gözaltına alınmıştır. 02.01.2015 tarihinde tutuklanarak Metris Hapishanesi’ne gönderilmiştir.

Basında müvekkilimizin kanser hastası olduğu vb. haberler yapılmıştır.

Ayrıca polis tarafından basına, müvekkilin aklı dengesinin yerinde olmadığı yönünde yalan bilgiler verilmiştir. Bu nedenden dolayı tahliye başvurusu yapılıp yapılmadığı basın mensupları tarafından büromuza sorulmaktadır.

Müvekkilimiz hakkında verilen bu bilgiler gerçek değildir.

Müvekkilimiz kanser hastası değildir.

Müvekkilimizin akli dengesi bozuk değildir. Büromuzca bu nedenden dolayı hukuki bir başvuru yapılmamıştır. Aksine savcılık ve sulh ceza hâkimliğinde “ben Cephe savaşçısıyım. 570 gündür Berkin Elvan’ın katillerinin bulunmaması sebebiyle adalet istiyorum. AKP iktidarı saraylar yapıyor ama katilleri bulmuyor. Katiller yüzleri belli olmasına rağmen bulunmuyor. Nasıl adalet, nasıl hukuktur bu? Katiller bulunmadığı sürece yeni savaşçılar çıkacaktır” şeklinde beyanda bulunmuştur.

Gerçek ise müvekkilimiz Fırat Özçelik’e gözaltına alınırken ve götürüldüğü polis kulübesinde işkence yapıldığıdır. Dipçikle kafasına vurulmuş, kulağına cisim sokulmuş, tekmelerle vücudunun her tarafına ve hayâlarına vurulmuştur. Bu işkence saatlerce sürmüştür. Müvekkilimiz yapılan işkence nedeniyle bayılmıştır.

Müvekkilimize yapılan işkencenin izlerini adli tabiplik belgelemiş ve durum tarafımızca da tespit edilmiştir.

Müvekkilimiz Metris Hapishanesi’nde, tek başına, çevresinde kimsenin olmadığı bir hücrede tutulmaktadır. Müvekkilimiz havalandırmaya çıkarılmamaktadır. Müvekkilimize tecrit işkencesi uygulanmaktadır.

Halkımızın ve ilgilenen basın mensuplarının bilgisine sunulur.

Halkın Hukuk Bürosu

4 Ocak 2015

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.