Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Liseliyiz Biz

Liseliyiz Biz
Son Güncellenme : 11 Oca 2015 17:45

BERKİN ELVAN’IN  HESABINI SORACAĞIZ!

Berkin 14 yaşındaydı vurulduğunda. AKP’nin işkenceci katil polisleri tarafından, hedef gözetilerek kafasından gaz fişeğiyle vuruldu. O küçük bedeniyle 269 gün direndi, 15 yaşına komada girdi. 269. günde şehit düştü Berkin’imiz, milyonlarla uğurlandı. Berkin vurulalı 570 gün oluyor, onu vuranlar belli fakat AKP onları yargılamıyor. ‘Emri ben verdim’ diyen Tayyip Erdoğan Berkin’den ve halkın adaletinden korkusunu Ak Saraylarla bastırmaya çalışıyor. Korkunun ecele faydası yok! Berkin için adalet talebimizi baskılarla, gözaltılarla, tutuklamalarla nice adaletsizliklerle bastırmaya çalışıyorlar. Katilleri elini kolunu sallayarak gezdiği yetmez gibi, bir de terörist damgası vuruluyor Berkin’e. Adalet isteğimizi her gün her an dile getiriyoruz. Vermezseniz biz sağlayacağız diyoruz!

Bu ülkede Berkin için adalet yoksa halkın da kendi adaleti var. Bu halkın Berkin Elvan’ın hesabını soracak, milyonlarca Berkin’i var.

5 Ocak Berkin’imizin doğum günüydü. AKP’nin katil polisleri katletmeseydi 16 yaşına girecekti Berkin. Lise sıralarında, liseli mücadelesinde bizimle olacaktı. Ancak şimdi Berkin’in öfkesiyle oturuyoruz o sıralarda, Berkin’i anlatıyoruz herkese. Günümüz, gecemiz her anımızda Berkin’in adalet talebini haykırıyoruz. Şimdi eli kanlı katillerin Berkin’den ödü kopuyor, Berkin’in ismini duyduklarında dahi korkudan ne yapacaklarını bilmiyorlar, azgınca saldırıyorlar yine Berkin’in yoldaşlarına. Katlederek, işkencelerle, baskılarla bitirebileceklerini, sindirebileceklerini sanıyorlar Berkinler’i. Ama soruyoruz o korkaklara; Berkin’i katlettiler de bitirebildiler mi? Hayır! Berkin 3 milyon olup çıktı karşılarına. Koskoca bir halk oldu Berkin. O, halkın evladı oldu.

Ve 5 Ocak’ta yine Berkin’le uyandık. Berkin’in mezarı başında yinelemek için adalet talebimizi çıktık okullardan evlerden işyerlerinden ve gittik ”Berkin’imizi” vurdukları yere. Hesap sorma bilinciyle gittik oraya, öfkemiz taşıyordu bedenlerimizden. Katil polisler yine korkmuştu bizlerden. Öfkemizden korktular. Yeni Berkin’lerden korkularıyla sardılar mahalleyi. O kadar büyük ki korkuları saraylarına sığmıyor aldıkları önlemler, akrepler, TOMA’lar yetmiyor! Yetmeyecek de! En beklemedikleri yerlerden çıkacak Berkin, en beklemedikleri anda duyacaklar Berkin’in ismini!

Berkin Elvan adaletimizdir bizim, o çok korunaklı saraylarında enselerinde hissedecekler Berkin’in adalet isteyen soluğunu.

Bizler Berkin’iz. Liseli Dev-Genç’liyiz. Berkin için adalet vermiyorlarsa adaleti biz sağlayacağız!

Berkin’in sapanı ellerimizde, öfkesi yüreklerimizdedir. Sabrımız ne kadar büyükse o kadar büyüktür öfkemiz. Bu öfkeyle başına yıkacağız o en korunaklı saraylarınızı, karakollarınızı.

And olsun ki, Berkin’imizin kanını yerde bırakmayacak; hesap soracağız! And olsun!

LİSELİ DEV-GENÇ

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.