Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Öğrenci Meclislerinde Tüm Halk Çocuklarına Yer Var

Öğrenci Meclislerinde Tüm Halk Çocuklarına Yer Var
Son Güncellenme : 18 Oca 2015 20:46

Öğrenci Meclislerinde Tüm Halk Çocuklarına Yer Var

ANTALYA

Antalya-Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda 7 Ocak’ta Dev-Genç’liler öğrenci meclislerini tanıtmak amacıyla masa çalışması yaptı. Yapılan çalışmada 500 bildiri ve 1 Yürüyüş Dergisi halka ulaştırıldı. Masaya gelen öğrencilerle meclisler hakkında konuşuldu. Meclislerin amacı ve kimlerin katılabileceği hakkında bilgi verildi. Masaya gelen öğrencilerden iletişim numaraları alındı ve öğrenci meclisleri girişiminin düzenleyeceği panele davet edildi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ’da 9 Ocak’ta Namık Kemal Üniversitesi önünde öğrenci meclislerini tanıtmak amacıyla bildiri dağıtımı yapıldı. Yarım saat süren bildiri dağıtımı sonucu 100 adet bildiri öğrenci gençliğe ulaştırıldı. Aynı içerikte afişlemeler yapıldı. 15 afiş Değirmenaltı Mahallesi’nde öğrencilerin yoğun olarak geçtiği yerlere yapıştırıldı. Yapılan çalışmaya öğrenci gençlik büyük ilgi gösterdi.

Çerkezköy: Çerkezköy’de 5 Ocak’ta Çok Programlı Lisesi’nde, Liseli Dev-Genç’liler tarafından öğrenci meclisleri bildirisi dağıldı. Yapılan çalışmada oğrenci meclislerinin önemi ve kurulma amacı anlatıldı. Öğrencilerin yoğun ilgisinin yanı sıra iletişim bilgileri alındı ve sohbet edildi. 40 dakika süren çalışmada 250’ye yakın bildiri dağıtıldı. 10 Ocak’ta Çerkezköy Tepe ve İstasyon mahallelerinde 100 adet öğrenci meclisleri pulu yapıştırıldı. Pullama yapılırken, halktan insanlar meclislerle ilgili sorular sorarak ilgilendi.

Grup Yorum Gönüllüleri Çoğalıyor; “Ne Gerekiyorsa Yaparız”

ANKARA – ODTÜ: 7 Ocak’ta ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) Fizik Bölümü P-7 amfisinde Ankara Dev-Genç’lilerin düzenlediği Grup Yorum’la 30. yıl söyleşisi yapıldı. 75 kişinin katıldığı söyleşide Grup Yorum’un 30. yılını nasıl bir organizasyonla karşılayacağı, konser için hep beraber nasıl çalışılacağı, Grup Yorum’un değişmeyen çizgisi ve tarihi konuşuldu. Birçok öğrenci gönüllü olmak istediğini söyledi, gelişmelerden haberdar olmak için telefon numarasını verdi. Ayrıca Anadolu Halk Korolarında çalışmak istediklerini söyleyenler oldu. Soru-cevaplarla 2 saat süren program hep birlikte türkülerle sona erdi.

SAMSUN: Elektrik Mühendisleri Odası’nda 7 Ocak’ta Grup Yorum söyleşi ve dinletisi yapıldı. 60 kişinin katıldığı söyleşide Grup Yorum’un 30 yıllık tarihi ve 30. yıl stadyum konserlerine dair yapmak istedikleri, dinleyicilerin önerileri üzerine konuşuldu. Söyleşiye katılanlar daha çok Karadeniz’de bir konser beklentilerinin olduğunu söylediler ve 30. yıl konserlerinin çalışmasında gönüllü olmak ve haberleşmek için iletişim numaralarını verdiler. Samsun’da da bir Grup Yorum Korosu kurmak isteyen öğrenciler oldu. Söyleşi Grup Yorum’dan istenilen türkülerin hep birlikte söylenmesiyle son buldu.

ZONGULDAK: Grup Yorum, 8 Ocak’ta Zonguldak Maden Mühendisleri Odası’nda Zonguldak halkı, işçileri, öğrencileri, mühendisleri ve öğretmenlerinden oluşan 150 kişiyle söyleşi ve dinleti yaptı. Söyleşide, Ankara konserine insanların nasıl destek olabileceğinden bahsedildi. “Ne gerekiyorsa yaparız” diyen halktan insanların ilgisi yoğundu.

Halk Savaşçılarını Değil Berkin’in Katillerini Yargılayın!

Liseli Dev-Genç’liler Okmeydanı İTO Lisesi duvarlarına 14 Ocak’ta “Saraylarınız Berkin’in 16 Kiloluk Bedenin Altında Kalacak” ,”Yaşasın Dolmabahçe Eylemimiz! Halk Savaşçısı Fırat Özçelik Onurumuzdur” ve “Berkin’in Katilleri Aranıyor / Liseli Dev-Genç” imzalı 3 adet yazılama yaptılar. Daha sonra Okmeydanı sokaklarına inen Liseli Dev-Genç’liler mahallenin 3 farklı yerine “Fırat Özçelik Onurumuzdur! / Liseli Dev-Genç” yazılamalarını yaptılar.

ESENYURT-KIRAÇ: Kıraç Jandarma merkez bölgesinde 6 Ocak’ta “Ya Berkin’in Katillerini Verirsiniz ya da Saraylarınızı Başınıza Yıkarız Dev-Genç / DHKC” yazılı bomba süsü verilmiş pankart asıldı.

 Baskılar, Tehditler Bizi Yıldıramaz!

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde 13 Ocak’ta öğrenci meclisleri anketi yapan Dilan Mollaahmetoğlu önce polisle işbirliği yapan müdür tarafından tehdit edildi ve kendisine okul etrafından uzaklaşması gerektiği, aksi takdirde polisi arayıp müdahale ettireceği, okuldaki arkadaşlarının da disiplin kuruluna yollanacağı söylendi. Gitmemekte kararlı olan Dilan Mollaahmetoğlu anketine devam etti. Çalışmaya devam etmesi üzerine işbirlikçi müdürün çağırdığı polisler tarafından gözaltına alındı. Akşam saatlerinde keyfi şekilde gözaltına alınan Dilan Mollaahmetoğlu serbest bırakıldı.


Dev-Genç Tanışma Kahvaltıları

ODTÜ 4. Yurt: Ankara ODTÜ’de yurtlarda kalan Dev-Genç’liler, 10 Ocak’ta 4.Yurdun kantininde sabah 9’da biraraya gelerek kahvaltı yaptılar. 10 kişinin katıldığı kahvaltının ardından gündeme dair sohbet edilerek kahvaltı programı tamamlandı.

Zonguldak: Dev-Genç’liler 11 Ocak’ta kahvaltıda bir araya gelerek sohbet ettiler. Bir araya gelmenin coşkusuyla geçen kahvaltıya 6 kişi katıldı. Kahvaltı sonrası güncel konular üzerine sohbet edildi. Yeni öğrencilerle tanışıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.