Örnek Resim

Anasayfa > KÜLTÜR - SANAT > Sanatçıyız Biz

Sanatçıyız Biz
Son Güncellenme : 18 Oca 2015 22:08

ÇOCUKLARA

Her gün sizlerle koşup oynamak isterim; bayırlarda koşup uçurtma uçurmak, yakalamaca, körebe oynamak; top koşturmak isterim. Eminim ki bunu sizler de çok istersiniz.

Bütün bu düşünceleri kafamızda canlı tutarız; olması için olabilmesini gerçekleştirmek için.

Ancak zaman hep istediğimiz gibi gitmiyor. Neden diye hiç düşündünüz mü? Eminim düşünmüşsünüzdür. Filistinli çocuk generaller hep düşünmüşlerdir. O nedenle ellerindeki taşları vatanlarını işgal etmiş, koca koca İsrail tanklarına, askerlerine atıyorlar. Vahşi İsrail, çocukların oyunlarını çaldı; arkadaşlarını, kardeşlerini, anne-babasını, abi ve ablalarını çaldı. İntifadayı başlattılar.

Afrika ülkelerindeki çocukların çoğunun yaşı küçük kalıyor. Onlar hiç büyüyemiyorlar. Açlık sarmış bedenlerini. O zengin topraklarda ya aç büyüyorlar, ya da küçük yaşta kalıyorlar.

Neden mi aç kalıyorlar? Çünkü onların yiyeceklerini dünyanın en büyük canavarı çalıyor. O canavar Amerika. Amerika bütün dünya çocuklarının oyunlarını çalmak istiyor. İstiyor ki bütün yiyecekler, bütün her şey onların olsun. Amerika’da o yüzden obezite artmış… Büyük büyük şirketler kurarak zevk-i sefa içinde yaşarlar. En çok zengin onlarda var.

Şimdi de bizim ülkemizde bunu yapmaya çalışıyorlar. Ama buna devrimci ağabeyler, ablalar izin vermiyor. Amerika’da buna karşılık buradaki işbirlikçileriyle anlaşarak o devrimci abla ve ağabeyleri ya tutuklatıyor, ya da öldürüyor. O devrimci abi ve ablalar hep dağlara çıkmıştır, ellerinde mavzerleriyle. O devrimciler bütün çocuklar doysun istiyorlar, çocuklar oyuna doyabilsin istiyorlar. Anneleri babaları, kardeşleri, arkadaşları hep yanında olsun istiyorlar.

Amerika da istiyor ki çocuklar, Filistinli çocuk generaller gibi olmasın. O nedenle çocuklar hep bencil olsun. Uyuşturucuya, esrara alışsın istiyorlar. Kafalarını bunlarla meşgul etsinler ki gelip kendi düzenlerini yıkmasın istiyorlar. Fuhuşu yaymak istiyorlar, bu konuda çoğu yerde başarılı da olmuşlardır. Şimdi en büyük kaynağı fuhuştan geliyor. Biz de bunu engellemek için gördüğümüz her yerde onları taşlayalım ki bir daha gelmesinler ya da devrimci abi ve ablalara söyleyelim, mahallelerimizden kovsunlar.

Ama biz çocuklar Amerika’nın yaratmak istediği bir nesil olmayacağız. Bizler de ellerimize taşlarımızı, sapanlarımızı, silahlarımızı alacağız. Bizim olan yaşamlarımızı onların şirketleri için ezmeyeceğiz. Bütün çocuklar oyuna, yiyeceğe doysun; arkadaşlarıyla, ailesiyle, kardeşleriyle birlikte olabilsinler diye… Umudun çocukları olacağız…


FOSEM Resim Şenliğine Davet

FOSEM, 1 Şubat’ta tüm çocuklarımızı “Berkin İçin Çiziyoruz” resim şenliğine davet ediyor. Okmeydanı Sibel Yalçın Parkı’nda Berkin’i, Berkin’in hayal ettiği dünyayı resmetmek için umudun çocukları bir araya geliyor. Kolektif bir şekilde üretmek, hayallerini boyalarla kağıda aktarmak bizim çocuklarımızın da hakkı. İdil Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Fotoğraf ve Sinema Emekçileri (FOSEM) bu şenliği çocuklarımızla birlikte örgütlüyor. Ressamların, resim öğretmenlerinin de yer alacağı, çizgi filmlerin izleneceği resim şenliğine tüm çocuklarımızı davet ediyoruz.

FOSEM


Anadolu Halk Koroları Yayılıyor

Bursa’da Grup Yorum Anadolu Halk Korosu çalışmaları devam ediyor. 11 Ocak’ta Teleferik Mahallesi’nde Grup Yorum Bursa Halk Korosu için masa açıldı, bildiriler dağıtıldı. Halk ile korolar hakkında sohbet edildi. Grup Yorum severlerin ilgisi yoğundu. Koroya katılmak için kayıt yaptıranlar, çocuklarına ve çevrelerine haber vereceğini söyleyenler oldu.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.