Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > ADALET YOKSA ADALET SAVAŞÇILARI VARDIR

ADALET YOKSA ADALET SAVAŞÇILARI VARDIR
Son Güncellenme : 14 Haz 2015 15:09

HALKIN ADALETİ, ADALETSİZ DÜZENİN SONUNU GETİRECEK!

Adaletli bir dünyada yaşamayı kim istemez?
Haklarımıza sahip olduğumuz, hak alma mücadelesi vermenin şiddetle cezalandırılmadığı bir dünyayı hayal ediyoruz. Ve hayal etmenin de ötesinde bunu yaratmak için mücadele ediyoruz.
Adalete uzaktan bakılmaz, adalet verilmez, kazanılır!
Devletin mahkeme kapılarını devrimciler çok iyi bilirler, tanırlar. Düzen içinde adaletin olmadığını gösterebilmek, halk düşmanlarının adaletsizliğini teşhir etmek için adalet saraylarının kapılarında az beklemedik. Şehir şehir sürülen, bir senede 5-6 savcının değiştiği davaların peşini bırakmadık. İstikrarlı, kararlı, disiplinli bir şekilde mahkeme kapılarına gittik. Bunu, düzenden adalet beklediğimiz, düzenin adaletine inandığımız için yapmadık.
Hakkımız olanı istedik! Düzenin adaletsizliğini teşhir ettik. Bunları yapmaya devam da edeceğiz.
Ama teşhir etmek yetmez, sonuç vermez. Düzenin mahkemelerinin verdiği, katilleri koruyan-aklayan-cezalandırmayan kararlar ortadadır. O zaman ne yapacağız?

Ya Teslim Olacağız Ya Da Teslim Alacağız!
Adaletsizliğe teslim olmayacağız. Halkın adaletini uygulayacak, hesabımızı ortada bırakmayacağız.
Adalet mücadelesi, aynı zamanda demokrasi mücadelesidir. Demokrasi olmadığı, faşizmle yönetildiğimiz için, adalet mücadelesi aynı zamanda devrim mücadelesidir. Çünkü adalet sorunu, iktidar sorunudur. İktidarı almadan, adaleti sağlayamayız. İktidarı alma mücadelesinde ise halkın adaleti kavramını halkımıza uygulamalı şekilde göstermeliyiz.
Düzenin adaletinde bize sunulan nedir? Katliam, tutuklamalar, işkenceler, işsizlik, açlık, yoksulluk…
Halkın adaleti, bunları kabul etmediği gibi, bir vuruşla dağıtır.
Aynı Mehmet Selim Kiraz’ı cezalandırma eyleminde yapıldığı gibi.

Halkın Örgütlü Gücü İle Birleşmiş Devrimci Şiddet Yenilmez!
Halkın adalet savaşçıları, bir avuç azınlığın değil, tüm emekçilerin, alınteri dökenlerin haklarıyla yaşadığı, hiç kimsenin sömürülmediği, vatanımızın emperyalizme bağımlı olmadığı bir dünya için savaşıyorlar..
Öldürülen Berkinler’imizin kanı yerde kalmasın diye canlarını ortaya koyuyorlar.
Faşizm dünyanın her yerinde ezilen sınıfların mücadelesini engellemek için, şiddete başvurmuştur. Halk kitlelerinin sindirilmesi ve hakkını arayamaz hale getirilmesi için, halka karşı şiddet kullanılmaktadır.
İktidar, tüm kurumlarıyla halka saldırıyor. Bu adaletsizliği önlemenin tek yolu, devrimci şiddet temelinde mücadele etmektir.
Faşizme karşı savaşın öncüsü olan halkın adalet savaşçıları, faşizme karşı silahlanma ve örgütlenme çağrısında bulunuyor.

Halkın Adaleti                   Neyi Göstermiştir?
Mehmet Selim Kiraz’ın cezalandırılması eyleminin ardından “O savcı sonuca çok yaklaşmıştı” çarpıtmaları yapıldı. Burjuvazi halkın adaletine sempati duyulmasını engellemek için propaganda merkezlerini çalıştırdı. Yalan üstüne yalan, çarpıtma üstüne çarpıtma yaptılar.
Oysa gerçek çok açıktı.

Katillerin Koruyucusu Devletin Savcısının            Cezalandırılması;          Halkımıza                         Neyi Kazandırmış,            Burjuvaziye                      Neyi Göstermiştir?
1- Öncelikle amaç tek tek insanların yok edilmesiyle devrime ulaşılması değildir. Hayalperest değiliz, demokratik halk iktidarını aşağıdan yukarıya halk hareketiyle iktidarı alıp bu iktidar gücüyle yukarıdan aşağıya inşa edeceğiz.
Amaç, adaletin olmadığını göstermektir. Adalet sarayında yapılan eylem, düzenin adalet veremeyeceğini, adaleti sağlamak için silahlı mücadele etmek gerektiğini göstermiştir.
2- Adalet yoksa, halkın adalet savaşçılarının olduğunu gösterdi. Halkımızın adaletsiz kalmayacağını, her hesabın bir gün mutlaka sorulacağını göstermiştir.
3- Halk düşmanlarının son anlarına kadar düşmanlıklarına devam ettiklerini göstermiştir.
4- Mehmet Selim Kiraz’ın cezalandırılmasıyla beraber tüm halk düşmanları korkuya kapıldılar. Gündüz gözüyle DHKP-C kabusu görmeye başladılar.
5- İktidarın güçlü devlet imajı bozulmuş ve moral güçlülüğün, üstünlüğün devrimcilerde olduğu bir kez daha gösterilmiştir.
6- Eylem, Berkin için ağlayıp, Berkin’in katillerini savunan sahtekarları açığa çıkartmıştır. Berkin’i sevmek, onun katillerinden hesap sormaktır.
7- Eylem, Berkin’in soruşturma sürecini, hala bir dava bile açılmamış olmasını teşhir etmiştir. Savcının açıklamadığı katillerin fotoğrafları adalet savaşçıları tarafından halka açıklanmıştır. Açıklanması 5 dakikalık bir iş olan katillerin listesinin neden dosyalarda gizli tutulduğu sorusunu sordurmuştur.
8- Berkin için, adalet için yüreği yanan tüm halkımız derin bir ‘oh’ çekmiştir.
9- Silah olmadan, devrimci şiddet olmadan adalet olmayacağı halka anlatılmıştır. Savaşçıların soğukkanlılıkla yaptığı eylem propagandası, anlattıkları gerçekler halkımıza ulaşmış; gönüllerde umut yaratmıştır.
10- DHKP-C savaşçılarının, çıkamayacakları, gidemeyecekleri, giremeyecekleri hiçbir yer olmadığını bir kez daha göstermiştir. Ellerini kollarını sallaya sallaya, her türlü yaratıcılığı göstererek halk düşmanlarından hesap sorma kararlılıklarını göstermiştir.
11- Devletin göründüğü gibi güçlü olmadığını, gücünün yaygara ve gözdağına dayalı olduğunu halka göstermiştir. Halka, silahlı temelinde örgütlenir ve mücadele ederse devletin yenilebileceğini göstermiştir.
12- Halkı somut bir eylem etrafında tartıştırarak devrimcilerin haklılığına inandırmıştır.
13- Halkın düzene karşı olan memnuniyetsizliği, adalet mekanizmasının bozukluğu açığa çıkartılmıştır.
14- Adaletin, halkın ekmeği olduğu, ekmek olmadan yaşanmayacağı ilan edilmiştir. Söke söke alacağız adaleti.
15- Düşmanla uzlaşmayacağımızı, halkımıza karşı işledikleri hiçbir suçu unutmadığımızı göstermiştir.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.