Örnek Resim

Anasayfa > HABER > AKP’nin katil Polisi Adalet Eylemlerimize ve Çadırlarımıza Saldırmaya Devam Ediyor

AKP’nin katil Polisi Adalet Eylemlerimize ve Çadırlarımıza Saldırmaya Devam Ediyor
Son Güncellenme : 21 Haz 2015 20:40

AKP’nin Katil Polisi Adalet Eylemlerimize ve Çadırlarımız Saldırmaya Devam Ediyor! Biz Adalet İstemekten Asla Vazgeçmeyeceğiz!
“MADEM DÖVÜŞEREK BAŞLADIK…”

“Adalet İstiyoruz, Alacağız” kampanyasının çalışmalarına devam eden Halk Cephesi, 13 Haziran günü Galatasaray’da basın açıklaması yaptı.
Katil polis “Halk Cephesi imzası olmasın” dayatmasında bulunma “cüret”ini gösterdi. Amaçları saldırmaktı. Halk Cephesi’nin bu dayatmayı kabul etmeyeceğini biliyorlardı. O iradeyi çok iyi bildikleri için tüm güçleriyle korkakça saldırdılar. İşkence ile Halk Cepheliler’i  gözaltına aldılar. Halk Cepheliler sloganlarla basın açıklamasını direnerek de olsa yaptılar.
Daha sonra Çayan’da  kurulan adalet çadırına da polis iki defa saldırdı.
Okmeydanı Halk Cephesi yaptığı açıklamada “size açlık grevi yaptırmayacağız diyorlar. Biz ölüm orucu savaşçılarının, feda kuşağının yoldaşlarıyız. Açlığı da biliriz savaşmayı da. İki defa korkakça çadırımıza saldırdılar. Ama o çadırları kuracağız ve adaleti kendi ellerimizle alacağız. Madem dövüşerek başladık, hodri meydan! Biz yoldaşlarımız için, halkımız için adalet istiyoruz. Şafak, Bahtiyar ve Elif gibi adaleti arıyoruz” dedi.

Adalet Çadırına Üçüncü Saldırı!
Çayan Mahallesi’nde Halk Cepheliler’in açtığı adalet çadırına 14 Haziran’da polis, üçüncü kez saldırdı. Gece 12.00’da 4 Akrep ve 1 TOMA’yla Çayan Mahallesi’ne giren katil sürüleri, biber kapsülleri, tazyikli su ve plastik mermi ile açlık grevinde olan Halk Cepheliler’i hedef alarak mahalleyi gaza boğdu. Cepheliler saldırıya havai fişek ve molotoflarla gereken cevabı verdiler. Çayan Halk Cephesi: “Tüm halkımızı ADALET çadırını sahiplenmeye çağırıyoruz! AKP ve onun eli kanlı katil polislerini uyarıyoruz! Çadırımıza saldırmaktan vazgeçin!  Yoksa hesabını misliyle soracağız” açıklamasında bulundu.

Armutlu Halk Cephesi, 14 Haziran’da Çayan Mahallesi’nde kurulan adaletsizliğe karşı adalet çadırını ziyaret etti. Adaletsizliğe karşı bedenlerini açlığa yatıran arkadaşlarıyla sohbet eden Armutlu Halk Cepheliler, sonuna kadar yanlarında olacaklarını adaletsizliğe karşı tek beden, tek yürek olacaklarını belirtti. Birlikte içilen çayların ardından tekrar görüşmek üzere ziyaret bitirildi.
AKP’nin katil polisinin Çayan’daki adalet çadırına saldırılarını sürdürmesi üzerine, 16 Haziran’da Gazi Halk Cephesi: “Bin kez de saldırsanız, adalet istemekten vazgeçmeyeceğiz! Adalet istiyoruz, alacağız” açıklaması yaptı.

Adalet Çadırına Dördüncü Saldırı!
15 Haziran’da, Çayan Mahallesi’ndeki adalet çadırına AKP’nin katil polisleri dördüncü kez saldırdı. 4 akrep ve 1 TOMA’yla gelen katil polisler çadırı çalmak istediler. Ancak Halk Cepheliler’in cüreti ve kararlılığıyla  karşılaştılar. Çadırı vermeyen Halk Cepheliler’i halk da sahiplendi. Korkudan ne yapacağını şaşıran katiller kendi kendilerine gaz sıktılar. Cepheliler havai fişekleriyle polislerin akrep diye tabir edilen aracına saldırdı ve halkın da desteği ile polisler mahalleden kovuldular. Çayan Halk Cephesi: “AKP ve onun eli kanlı katil polislerini uyarmıştık “azgınca saldırmaya devam ederseniz karşılığını misliyle alırsınız” diyerek uyarısını hatırlattı.

Adalet Çadırına Beşinci Saldırı!
17 Haziran saat 02.30 sıralarında AKP’nin eli kanlı katil polisleri Çayan’daki açlık grevi çadırına akrepler ve TOMA’larla saldırdı. Açlık grevinde ve onları sahiplenmeye gelen Çayan halkına saldıran polis, mahalleyi gaza boğdu ve tazyikli su sıkarak, insanları gözaltına almaya çalıştı. Adalet çadırında bulunan açlık grevinde olan Halk Cepheliler ve halktan insanlar kendilerini korumaya çalıştı ve saldırıya AKP’nin eli kanlı katil polislerine havai fişek ve molotoflarla cevap verildi. Aynı zamanda ajitasyon ve sloganlarla halka çadırı sahiplenme çağrısı yapıldı. Saldırı sonrası polis çadırı çalıp kaçarken açlık grevi çadırı tekrar kuruldu.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.