Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Avrupa’da Yürüyüş

Avrupa’da Yürüyüş
Son Güncellenme : 21 Haz 2015 12:07

Yine Kırdık Dizlerimizi Büyük Sofraya!
6 Mayıs günü birçok demokratik kurumla birlikte Köln Sanat Atölyesi de gayrimeşru bir şekilde polis tarafından basılmıştı.  Ancak diğerlerinden farklı olarak Köln Sanat Atölyesi’nin, başta elektronik eşyaları olmak üzere birçok eşyasına el konuldu.
Bu durumu protesto etmek, dayanışmak ve halkımızla birlikte güzel bir gün geçirmek için Köln Sanat Atölyesi 7 Haziran’da, bir dayanışma pikniği düzenledi. Piknik Özkan Güzel’in direnişini desteklemeyi ana konu olarak belirledi. Piknik alanına Özkan’la ilgili pankartlar, dövizler ve duyurular asıldı. Bildiriler dağıtılarak herkes bilgilendirildi. Konuşmaların ana teması da Özkan’dı.
75 kişinin katıldığı büyük halk sofrasının kurulduğu piknik, Ozan Erdal ARSLAN’ın söylediği türküler ve halaylarla sürdü ve akşam saatlerinde bitirildi.

42. Halk Toplantısı
Umutları büyütmek, birlikteliğimizi daha güçlü kılmak ve ideolojimize uygun yaşam perspektifiyle donanmak amaçlı yapılan halk toplantısı her hafta olduğu gibi kahvaltı ile başladı.
Halklarımız hala seçimleri, sonuçlarını ve beklentiler konuşulduğu için, seçimleri konu alan kısa bir konuşma yapıldı. Yine Yürüyüş dergisinden 473.  sayısından “Oligarşinin Krizi Daha Da Büyüyecek” başlıklı yazıyla, Öğretmenimiz köşesi okunarak üzerine konuşuldu, sohbetler edildi. 28 kişinin katılımıyla sonra erdi.

SESİMİZ SOKAKLARDA,  STANTLARDA, HER YERDE!
Gerçeklerin habercisi Yürüyüş dergisi’i desteklemek ve halklarımıza doğruları ulaştırmak amacıyla Londra’da ikinci bir stand daha kurulmuştu. Bu hafta üçüncüsü yapılan stantta, yine gündemde olan konulardan sohbet edildi.  İki saat süren stand boyunca Bir Devrimci Dursun Karataş cilt 1/2, bir Grup Yorum CD’si, Bir Onurlu Aydın Biyografileri ve 12 Yürüyüş dergisi halklarımıza ulaştı.
Yine 14 Haziran günü Londra’da toplu Yürüyüş dergisi dağıtımı yapıldı.  Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türkiyeli halklarımızın, yalnızlıktan kurtulmak, dostlarıyla sohbet etmek ve sosyalleşmek amaçlı kullandıkları kahvehaneler Halk Cephesi önlükleri giyilerek toplu halde ziyaret edildi. Kahvehane ziyaretleri boyunca 53 Yürüyüş dergisi ve 52 piknik bileti halklara ulaştırıldı.

Ayaklanma Şehitlerini Dünyanın Hiç Bir Yerinde Unutturmayacağız!
Haziran Şehitlerini Anmak, ayaklanmanın ruhunu geleceğe taşımak için 14 Haziran’da Bilelefeld Anadolu Federasyonu bir anma düzenledi. Saat 14.30’da başlayan anmaya yaklaşık 40 kişi katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Özkan Güzel’in süren açlık grevine destek çağrısı, bununla birlikte yasaklar ve baskılara değinilerek anma başlatıldı.  Konuşmanın ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. Ortak yenilen yemekten sonra anma saat 17.00’de bitirildi.

Geleneksel Halk Sofrası Pikniği
Belçika’nın Liege şehrinde her yıl yapılan “Geleneksel Halk Sofrası Pikniği” bu sene de yapıldı.
7 Haziran sabahı erken saatlerde Cephe’nin,  tertip ettiği pikniğe, halkımızın ilgisi mutluluk vericiydi. Çevreden katılanlar, tanıdıkların gelip gitmesi, komşu piknikçilerin halaylarımıza ve yarışmalarımıza katılması…  çocuklar, anneler, aileler, gençler ile cıvıl cıvıl bir halk şenliği oldu bu seneki  piknik. Davul zurna ile çekilen halaylar, futbol-voleybol müsabakaları, sazlı sözlü sohbetlerle devam eden piknik saat 19.00’a kadar devam etti. Dışarıdan katılımların dışında 150’yi aşkın davetlinin katılmış olduğu piknikte gerçeğin sesi Yürüyüş ve Tavır dergisi satışı yapıldı.

Stephen Kaczynski Serbest Bırakılsın!
2 Nisan’da İdil Kültür Merkezi’ne yapılan saldırıda gözaltına alınıp tutuklanan enternasyonal devrimci Stephen Kaczynski’ye özgürlük demek için 11 Haziran Çarşamba günü yine faşist Türkiye Elçiliği önüne gidildi.
Sloganların ve konuşmaların yapıldığı, 10 kişinin katıldığı protesto 1 saat sürdü.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.