Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Bizim Mahalleden

Bizim Mahalleden
Son Güncellenme : 14 Haz 2015 14:05

Açlığın Yoksulluğun Sorumlusu Düzendir
Halk Meclislerini En Yoksullara Giderek, Halkın Umudu  Haline Getirmeliyiz

Halk Meclisleri halkın öz örgütlenmeleridir. Faşizmin halkı aç, yoksul, ekmeğe ve adalete muhtaç bıraktığı yerde halkın kendi öz savunma gücüdür.
Düzen halkın hiçbir sorununa çözüm olmamakta, halkın yoksulluğunu dahi kendi çıkarları için kullanmaktadır. Örneğin AKP iktidarı “yardım” adı altında, 13 yıllık iktidarı boyunca  halkı kendilerine bağlamışlardır. Oysa halkı aç bırakan, dilenci konumuna düşüren kendileridir. Yardım diye verdikleri paralar zaten halktan kesilen vergilerdir. Yani halkın kendi parasıdır.
Bir yanda milyarlarca liralık saraylar yapıp, milyon dolarlık uçaklarla, en pahalı arabalarla gezen Tayyip Erdoğan ve şürekâsı dururken, açlıktan soğuktan bebeklerin öldüğü bir ülkedir Türkiye. İşsizliğin ve buna bağlı olarak açlığın ve yoksulluğun çığ gibi büyüdüğü bir ülkedir Türkiye. Asgari ücretin, emekli maaşlarının açlık sınırının çok çok altında olduğu bir ülkedir Türkiye. Ülkemizde açlık ve yoksulluk öylesine katmerlenmiştir ki, 7 Haziran seçimleri öncesi tüm düzen partilerinin seçim vaatlerinin başında ekonomik yardımlar gelmektedir. Asgari ücretin arttırılmasından, emeklilere bayramdan bayrama çifte maaşa, gençlere cep harçlığına…
Seçimler bitti. Haydi vaatlerinizi yerine getirin… Getiremezler… Düzen partileri seçimden seçime hatırladıkları halkı, aldatmak için halkın yoksulluğunu kullanmaktadırlar. Ki yoksulluğun sebebi tek başına AKP değildir. Emperyalizme bağımlı olmanın doğal sonucudur. Tam bağımsızlık elde edilmeden de düzen partilerinin ülkede bir refah ortamı yaratması mümkün değildir.
Daha seçimler bitmeden erken seçim tartışması başlamıştır… Seçim sonuçları olgarşinin krizini daha da büyütecek.
Çözüm faşizmin meclisinde değil, Halk Meclisleri’ndedir.
Halkımıza düzen partilerinin değil, devrimcilerin alternatif olduğunu göstermeliyiz… Meclisler bunun aracıdır. Bunun için Meclisler bulundukları mahallelerde mahalleye hakim olmalı. Her sokakta hangi ailenin hangi koşullarda yaşadığını bilmelidir. Bunun için komiteler kurmalı, yardıma muhtaç aileler tespit edilmeli, hiçbir insanımızın aç yatmasına müsaade edilmemelidir. Hasta olan insanlar tespit edilmeli, ilaç alamayan ailelere yardım edilmelidir. Her halk meclisi üyesi bu komitenin doğal bir üyesi olmakla beraber bu işle özel olarak ilgilenecek bir komite halk meclislerinde bulunmalıdır. Ülkemizde elli milyondan fazla insanın yoksul, on milyon fazla insanın açlık sınırının altında yaşadığı bizzat devletin resmi kurumlarınca itiraf edilmektedir.
Yardım edilebilmesi için de yardım toplayacak komiteler kurulmalıdır. Halkımız “komşum açken tok yatmam” diyen kültüre sahiptir. Komiteler halka gitmeli, her kapıyı çalmalı, her kapının ardında yeni bir insana ulaşmalı, yardım kampanyaları başlatmalı ve toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmalıdır.
Halk meclislerinin temel görevi; halka yardım etmekle beraber halkı aydınlatmaktır. Yoksulluğun nedenlerini, sorumlularını göstermektir. Aç olana balık vermek değil, balık tutmayı öğretmek, çözümün bu adaletsiz düzene karşı meclislerde örgütlemek olduğunu göstermektir. İnsanlar sorunlarının çözümünün meclislerde olduğunu, kendi sorunlarını ancak kendilerinin çözebileceğini yaşayarak görmelidir. Halk Meclisleri’nde halk kendi gücünü yaşamalıdır.


Halk Markette Yöresel Ürünler Reyonu

Tüm Anadolu’daki halkımız! Halk Market’le hayallerimizi gerçekleştiriyor, yarının halk iktidarını bugünden yaşatıyoruz.
Halk marketimiz giderek gelişiyor. Şimdi sıra yöresel ürünler reyonuna geldi. Yöresel ürünleri üreticiden doğrudan satın alıp tüketiciyle buluşturuyoruz. Kendi yörenizdeki sağlıklı, kaliteli ürünleri bize ulaştırın, halkımıza kaliteli, sağlıklı ve ucuz gıdalar sunalım.
Kadınlar! Evde yaptığınız tüm ürünleri halk markete getirip satabilirsiniz. Orası sizin de marketiniz.
Reçel, salça, erişte, biber kurusu, patlıcan kurusu, mantı, ekmek, yoğurt, örgü vb. tüm el yapımı ürünleriniz için halk markette yerimiz var!

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:
TEL: 0538 683 92 68
E-MAİL: armutluhalkmarket@gmail.com
ADRES: Baltalimanı Mahallesi Kırlangıç Sokak No 2-1 Sarıyer  /   İstanbul

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.