Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Cephe Milislerinden AKP’ye misilleme

Cephe Milislerinden AKP’ye misilleme
Son Güncellenme : 21 Haz 2015 20:14

Cephe Milisleri Katil AKP’nin Devrimci Kurumlara ve Halka Saldırılarının Hesabını Sordu!

İstanbul’da AKP’nin  seçim irtibat bürolarını tahrip eden Cephe Milisleri’nin hedeflerinden birisi Aydos AKP seçim irtibat bürosu idi.
5 Haziran günü AKP Aydos seçim irtibat bürosu Cephe milisleri tarafından motoloflanarak yakıldı.
Yürüyüş dergisi başta olmak üzere devrimci kurumlara ve devrimcilerin evlerine yönelik saldırıların AKP’nin yanına kalmayacağını belirten Cephe milisleri yaptıkları açıklamada;
“Türlü yalan ve demagojilerle mahallelerimize girmenize izin vermeyeceğiz. Devrimci kurumlara ve devrimcilere yaptığınız saldırıların hesabını bir bir soracağız” dediler.
Benzer eylemlerden bir diğeri de Örnektepe’de gerçekleştirildi.
5 Haziran Cuma sabahı saat 02.00’de, Örnektepe bölgesinde bulunan AKP’ye ait Mehmet Akif Ersoy Seçim İrtibat Bürosu da Cephe milisleri tarafından molotoflanarak tahrip edildi.
Cephe Milisleri yaptıkları açıklamada “AKP’nin demokrasicilik oyunu artık halklarımız tarafından bilinmektedir. Azgınca saldırıları, provokasyonları, halka yönelik katliam saldırıları ve en son devrimci basın Yürüyüş dergisi başta olmak üzere devrimcilere yönelik ‘Şafak Operasyonları’ bir kez daha dediğimizi kanıtlamıştır. Seçimler aldatmacadır. Faşizme karşı halkın örgütlü mücadelesinden, devrimci şiddetten ve silahlı mücadeleden başka yol yoktur.
Katil AKP tüm saldırı, katliam ve provokasyonlarının hesabını verecektir.
Katil AKP’den hesap sormaya devam edeceğiz!” dediler.
***
Cephe Milisleri İkitelli’de Korsan Gösteri Yaptı
“YAPTIĞINIZ BASKINLAR DEVRİMCİLERİ BİTEREMEZ”
3 Haziran günü İkitelli’de Cephe milisleri devrimcilere yönelik yapılan baskınların hesabını sormak için korsan eylem düzenlediler.
Cepheliler 1. Sokak’tan Beşkat bölgesine doğru sloganlarla ilerlediler. Beşkat bölgesinde cadde trafiğe kapatılarak, konteynerlari yere devrildi ve molotoflar ile cadde ateşe verildi. Cepheliler ajitasyon çekerek “yaptığınız baskınlar devrimcileri bitiremez, baskınların tutuklamaların hesabını soracağız” dediler. Halktan büyük alkış alan Cepheliler eylem boyunca sık sık “Umudun Adı DHKP-C”, “DHKC SPB Katillerin Peşinde”, “Titre Oligarşi Parti Cephe Geliyor” sloganlarını attılar.
Saat 20.30’da başlayan eylem saat 21.00’da iradi bir şekilde sonlandırıldıktan ve Cepheliler çekildikten yaklaşık 10 dakika sonra iki tane akrep mahalleyi gaza boğdu. Yaklaşık 60 kişilik kitle Cemevi bölgesinde barikat kurarak direnişe geçtiler. Katiller gaz bombalarıyla halka ve Cephelilere saldırdı. Bunun üzerine silahlı bir Cephe milisi güvenliği sağlamak için alana geldi. Katil polisler halkın direnişi ve tepkisiyle karşılaşınca geri çekilmek zorunda kaldı. Saat 23.00’a kadar barikat başında beklendikten sonra eylem iradi olarak sonlandırıldı…
***
CEPHE MİLİSLERİ AMED’DEKİ KONTRGERİLLA SALDIRISININ HESABINI SORDU
“Karargahlarınızı, AKP’nin ve Onun Köpekliğini Yapan Kontrgerillanıza Dar Edeceğiz!”
Armutlu Cephe Milisleri, 6 Haziran’da Diyarbakır’da HDP mitinginde yapılan katliamın hesabını sormak için, 11 Haziran’da eylem yaptı. “Diyarbakır’da Saldıran Kontrgerilladır Hesap Soracağız!-Cephe” imzalı bomba süsü verilmiş pankartı son durak bölgesine asıp, halka ajitasyon çekerek karakola yürüdüler. Karakolun önüne gelince “Umudun Adı DHKP-C”, “Faşist AKP’den Hesap Sorduk Soracağız”, “Biji Bratiya Gelan” sloganlarıyla karakola ateş ettiler. Korkak polisler karşılık bile veremediler. Armutlu Cephe Milisleri “Kürt halkının yanında olduklarını ve Kürt halkımızın kılına gelecek zarardan ülkeyi ve karargâhlarınızı AKP’ye ve onun köpekliğini yapan kontrgerillasına dar edeceklerini” söylediler. Yine geleceklerini belirterek, eylemlerini iradi ve güvenli bir şekilde çekilerek bitirdiler.
Armutlu Cephe Milisleri: “AKP ve onun kontrgerillasını, savcısını, hâkimini uyarıyoruz. Kürt halkımızın başına gelecek her türlü saldırı karşısında hesap sorarız! Armutlu karakolunu başınıza yıkarız. AKP’yi koruyan savcı ve hakimlere sesleniyoruz: AKP’nin lağım fareliğini yapmayın! Yoksa her döndüğünüz yerde Elif, Şafak, Bahtiyar’ı göreceksiniz” uyarısı yaptı.
***
Cephe Milislerinden Korsan Gösteri: “KÜRT HALKINA KALKAN ELLERİ KIRACAĞIZ”
İstanbul, 1 Mayıs Mahallesi’nde 5 Haziran 2015 Cuma akşamı, Cephe Milisleri AKP baskınlarına ve Kürt halkımıza yapılan saldırıya karşı, cadde üzerine pankart astılar ve korsan gösteri düzenlediler.
Saat 21.30’da  caddeye çıkan Cephe Milisleri  “Yaşasın Devrimci Dayanışma” şeklinde slogan attılar, Kürt halkının yanında olduklarını vurgulayan konuşmalar yaptılar, ajitasyon çektiler.
Eylemde “Halka Kalkan Elleri Bir Bir Kıracağız”, “Katil Devlet Hesap Verecek”, “Bedel Ödedik Bedel Ödeteceğiz” sloganlarını attılar.
***
Emperyalizmle Uzlaşmayacak, Dökülen Her Damla Kanın Hesabını Soracağız!
Güzeltepe meydanında 6 Haziran’da korsan eylem düzenleyen Cephe Milisleri, Diyarbakır’da kontrgerilla tarafından katledilen halkımızın hesabını soracaklarını bir kez daha gösterdi. Cephe Milisleri açıklamalarında: “Kürt halkı yalnız değildir. HDP projesiyle Kürt ve Türk halklarının faşizme karşı tepkilerini düzen içine çekmeyi amaçlayan emperyalizmin oyununu bozacak, Kürt halkıyla birlikte devrime yürüyeceğiz. Faşizmin yaptığı tüm bu katliamların hesabını soracağız. Emperyalizmle uzlaşmayacak, dökülen her damla kanımızın hesabını soracağız” denildi.
***
Kürt Halkına Yapılan Katliamın Hesabını  Soracağız !
HDP mitinginde 5 Haziran’da kontrgerillanın koyduğu bombaların patlamasıyla katledilen 4 kişinin hesabını sormak için, Dev-Genç Milisleri 6 Haziran günü E-5 otoyolu Okmeydanı Metrobüs yoluna “Diyarbakır’da Halkı Katleden Kontrgerilladır. Hesap Soracağız. DHKC – DEV GENÇ” yazılı bombalı pankart astı.
Açıklamada: “Bir gün yakarak, bir gün kurşuna dizerek, bir gün bomba patlatarak katliamlarını gerçekleştirmeye; Kürt halkını teslim almak için saldırılara girişmiştir. Bu saldırılarının hesabını soracağız. Kürt halkımıza saldıran AKP ve onun eli kanlı faşistlerinden hesap soracağız. Bu kontrgerilla yöntemleri halkları teslim alamayacak, sindiremeyecek” denildi.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.