Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Halkın Adalet Talebi Duvarlara Nakşedildi!

Halkın Adalet Talebi Duvarlara Nakşedildi!
Son Güncellenme : 21 Haz 2015 14:13

Okmeydanı: Mahallede adalet kampanyası yazılamalarla devam ediyor. 11 Haziran’da mahallenin çeşitli yerlerine Berkin ve Hasan Ferit ile ilgili adalet talepli 10 adet yazılama yapıldı.
Armutlu: Halk Cepheliler 10 Haziran’da Berkin Elvan, Hasan Ferit Gedik ve Uğur Kaymaz için tüm ezilen halklar için 1 adet  “Adalet İstiyoruz! Alacağız!” yazılaması yapıldı. Ayrıca “DHKC -SPB, DHKP-C” yazılamaları yapıldı.
1 Mayıs:  Mahallede 11 Haziran’da Halk Savaşçıları Elif, Şafak, Bahtiyar’ın ve Berkin Elvan’ın resimleri duvarlara nakşedildi. Ayrıca  “Elif Şafak Bahtiyar Yıkılacak Saraylar” sloganı yazıldı.

Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılsın!
İstanbul-Bahçelievler: Liseli Dev-Genç’liler tutsak arkadaşlarının, liselilerin serbest bırakılması için 12 Haziran’da 6 adet yazılama yaptı.
MERSİN: Cumhuriyet Mahallesi’nde 10 Haziran’da “Tutsak Dev-Genç’lileri Zulmün Elinden Çekip Alacağız-DHKC/DEV-GENÇ”, Yeni Pazar Mahallesi’nde “Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılsın/Dev-Genç” yazılamaları yapıldı.
EDİRNE: Dev-Genç’liler hukuksuzca tutuklanan yoldaşlarının serbest bırakılması için yürüttükleri kampanya kapsamında Edirne’de yazılamalar yaptılar. 12 Haziran’da 3 adet “Dev-Genç” ve 2 adet “Tutsak Dev-Genç’lilere Özgürlük” yazılamaları yapıldı.

Faşizmi Döktüğü Kanda Boğacağız!
13 Haziran günü Alperen Ocakları’ndan gelen faşistler, Esenler Haklar Derneği önüne gelerek Halk Cephelileri tehdit eden yazılamalar yaptılar.
Esenler’in onurlu çocukları bu yazılamaları sildiler ve yaptıları açıklamada “Faşist köpekler yaptığınız tehditlerle bizleri korkutacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Halkın adaleti sizlerden de hesap soracak” dediler.


1mayis-474

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.