Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Öğretmenimiz

Öğretmenimiz
Son Güncellenme : 28 Haz 2015 14:05

Biz devrim iddiamız ve sosyalizm inancımızla  direnebildik bu büyük saldırıya. Devrim iddiamız ve     sosyalizm inancımızla yardık kuşatmaları. Bu iddia ve inanca sahip olamayanlar, tarihe destanlar bırakamazlar.

Direniş ne kadar sürer, nasıl biçimlenir bilinmezdi fakat, ‘teslim olmama’ konusunda çok nettik. Çünkü sosyalizm inançlarımızı terk edip burjuva ideolojisine teslim olmamız isteniyordu. Faşizme karşı bu ideolojik sağlamlığımızla direndik.

Beyinlerini bireyciliğe, burjuva hümanizmine teslim edenler, faşizme karşı direnemez. Çünkü burjuva hümanizmi, birey ideolojisi, ‘birey özgürlüğü, sağduyu, hoşgörü’ adı altında yalnız diz çökmeyi, örgütsüzleşmeyi öğretir. Bireyciliği, bedel ödememeyi teorileştirmiş olanlar, ne kadar devrimci, sosyalist, komünist  olduklarını söyleseler de, o kritik anda, bedel ödemenin gerektiği o anda, direnemeyecekleri kesindir.

Direniş, devrimciliğin çarpıtıldığı yerde, devrimin ve sosyalizmin nasıl savunulacağını öğretti herkese. Direnişin beslendiği kaynak, halkların yüzlerce yıllık direnişinin en özlü ifadesi olan Marksizm-Leninizm’dir.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.