Örnek Resim

Anasayfa > EMEKÇİLERDEN > “Siz, Ay Sonu Nasıl Gelir Bilir Misiniz?”

“Siz, Ay Sonu Nasıl Gelir Bilir Misiniz?”
Son Güncellenme : 28 Haz 2015 14:07

Sarıyer Belediye İşçileri CHP İl Binası Önüne Çadır Kurdular

“Siz, Ay Sonu Nasıl Gelir Bilir Misiniz?”

Üç günlük yürüyüş ve çadır eylemimizin ardından 4. Levent’te bulunan CHP il binası önüne vardık. Bugünden itibaren direnişimizi burada sürdüreceğiz. Yani direnişin kaderinin çizileceği yer burası. Burada avukatımız Süleyman ve Devrimci İşçi Hareketi’nden bir arkadaşımızla birlikte CHP İl Genel Bşk. Yrd.’sı Kenan Sönmez ile görüştük. Cuma günü Sarıyer Belediye Bşk. Şükrü Genç ile görüşüp bizi bilgilendireceğini söyledi.

***

Kenan Sönmez, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile görüşmüş. Bizim taleplerimizi Şükrü Genç sözlü olarak kabul etmiş. Zam konusunu ise diğer birimlere ne zam yaparsa bizlere de o zammı yapacağını söylemiş. Bizlerde Kenan Sönmez’e Şükrü Genç’in önünde işçilerin henüz imzalamadığı 27 aylık bir ihale olduğunu söyledik. Ve taleplerimizi bu sözleşmeye eklerse ancak bu şekilde eylemimizi sonlandıracağımızı ilettik.

Sosyal haklarını alabilmek için CHP İstanbul İl binası önünde oturma eylemi başlatan Sarıyer Belediyesi Park-Bahçe İşçileri, 22 Haziran’da yaptıkları basın açıklamasının ardından çadır kurarak direnişlerini bir üst aşamaya taşıdılar.

Saat 17.30’da, “CHP’li Sarıyer Belediyesi’nden Haklarımızı İstiyoruz” yazılı ve üzerinde işçilerin taleplerinin olduğu pankartın açılıp sloganların atılmasıyla başlayan eylem; tiyatro sanatçısı Mehmet Esatoğlu’nun seçimlerin çare olmadığını, kurtuluşun işçilerin-emekçilerin kendi ellerinde olduğunu konu alan kısa bir skeç oynaması ile başladı. Çevreden geçenlerin alkışları ile beğenisini toplayan oyunun ardından eylem işçi emeklisi Necati Demirci’nin Nazım Hikmet’in Hava Döndü İşçiden Esiyor Yel adlı şiirini okuması ile devam etti. Daha sonra Av. Behiç Aşçı kısa bir konuşma yaptı. İşçilerin bugün burada olmasının CHP’nin ayıbı olduğuna değinerek, işçileri Ankara’da genel merkezde linç ederek aşağı atıp, iki defa polise teslim etmenin suç olduğunu ve halkın bunu unutmayacağını söyledi. Aşçı konuşmasını, “CHP daha fazla suç işlemeden bu sorunu çözmeli, işçilerin sabrını sınamamalıdır” sözleriyle bitirdi.

Sarıyer belediye işçileri tüm halka destek çağrısında bulunarak telefon numaralarını ilettiler.

Direniş Çadırına Ulaşmak İçin

Tel: 0531 012 34 18

*

Azgınca Sömürülerek Katledilen Tüm İşçiler İçin Adalet İstiyoruz!

Devrimci İşçi Hareketi 13 Haziran’da Unkapanı SGK önünde yaptığı basın açıklaması ve 1 saatlik oturma eylemi ile katledilen tüm işçiler için adalet arayışına devam etti. Yapılan açıklamada AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde 15.094 işçinin katledildiği ve açılan davaların ya sonuçsuz kaldığı ya da zaman aşımına uğratıldığı halka anlatılırken, halkında bir adaleti var denilerek katledilen işçiler için adalet istendi. Eylemde sık sık “Katil Devlet Hesap Verecek, Kaza Değil Katliam Hesap Soracağız” ve buna benzer sloganlar atılırken yaklaşık 200 bildiri dağıtıldı. Oturma eyleminde “Varsa Cesaretiniz Gelin, Haklıyız Kazanacağız” marşları söylendi. Eylem daha sonra bitirildi. Eylem sırasında AKP’li olduğunu söyleyen bir kadına AKP’nin gerçek yüzü anlatıldı ve bununla ilgili bildiri verildi.

 

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.