Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Sokak Sokak, Kapı Kapı Dolaşıp Halkımıza Anlatacağız!

Sokak Sokak, Kapı Kapı Dolaşıp Halkımıza Anlatacağız!
Son Güncellenme : 28 Haz 2015 13:30

Adalet İstiyoruz Alacağız! Sokak Sokak, Kapı Kapı Dolaşıp Halkımıza Anlatacağız!

 Adaletsizlik Sürdükçe,  Halk Düşmanlarına Rahat Uyku Yok!

İstanbul’un tüm caddelerinde, sokaklarında bizi göreceksiniz. Siz saldırdıkça biz daha iyisini yaparak çoğalacağız…

Çayan’da Adalet Çadırına Polis Yine Saldırdı! Halk Cephelilerin   Direnişi Sürüyor

Çayan: 18 Haziran’da, 00.25’de AKP’nin eli kanlı işkenceci katil polisleri; çok sayı da akrep ve TOMA ile Çayan Mahallesi’nde Adalet İstiyoruz Alacağız kampanyası kapsamında kurulan ve süresiz açlık grevinin devam ettiği çadıra saldırdı.

Mahalle içlerine kadar giren akrepler tüm mahalleyi biber gazına boğdu. Adalet çadırına yönelik saldırıda çadırda bulunan 6 kişi işkencelerle gözaltına alındı. Katiller 7. defa çadıra saldırdılar. Halk Cepheliler adalet talebinden asla vazgeçmeyeceklerini haykırdılar. Bin kere saldırsalar da “Adalet Çadırını açmaya ve Açlık Grevine” devam edeceklerini söylediler. Gözaltına alınanlar aynı gün serbest bırakıldı.

20 Haziran’da saat 24.00’te TOMA, akrep ve dozerlerle gelen katil polisler adalet çadırına saldırdılar! Gaz kapsülleri, plastik mermilerle açlık grevi çadırını hedef alıp saldıran katil polisler, ardından çadıra tazyikli su sıkarak dozerle çadırı ve yine alanda bulunan masa, sandalye, haber panosu ile diğer eşyaları alelacele çalıp götürdüler. Öfkesinden ne yapacaklarını bilemeyen aciz polisler, çadırın yanında bulunan ağaçları da kesip, kökünden devirmeye çalışarak zarar verdiler. Cephelilerin meydana çıkmasıyla katil sürüleri mahalleden geri püskürtülünce halk da sokaklara çıkıp sloganlarla, alkış ve ıslıklarla devrimcilere destek verdiler; devrimcilerle birlikte çatışmaya girenler de oldu.

22 Haziran gecesi saat 23.15 sıralarında AKP’nin katil sürüleri Çayan Mahallesi’nde açlık grevi çadırına 11 akrep, 2 TOMA, 2 sivil polis aracı 1 özel harekât aracı ve iş makineleri ile saldırdı. Çadırda bulunan ve açlık grevinde olan 2 Halk Cepheliye tazyikli su ve plastik mermilerle saldırdılar, katil sürüleri mahalleyi gaza boğdular. İş makineleri ile çadırı yıkıp pankartımızı söküp çaldılar.

Cepheliler yapılan saldırıya karşı anında molotoflarla ve havai fişekler ile cevap vererek katil sürüleri ile 2 saat çatıştı. Çatışmanın sonunda katil köpekler mahalleden defedildi ve hemen ardından saat 01.30 sıralarında Halk Cepheliler direniş çadırını yeniden kurdular.

23 Haziran’da Çayan Mahallesi Birsen Sokak’ta Adalet Çadırı direnişçileri kapı çalışması yaptılar. Halkın tek tek kapılarını çalan direnişçiler günlerdir süren polis saldırılarını ve “Adalet İstiyoruz, Alacağız” kampanyasını halka anlattılar. Yaşanılan tüm adaletsizliklere karşı başlatılan kampanyayı ve çadır direnişine saldırmalarının nedeninin oligarşinin yönetememe krizi olduğunu ve bu yüzden daha da pervasızca saldırdıklarını anlattılar. Direniş çadırına geceleri halk yokken saldırdıklarını bunun sebebinin de halktan korkuları olduklarını söylediler. 18.00-20.00 arası süren çalışmada 50 ev ile sohbet edildi. Akşam 21.00’da Adalet Çadırına karşı yapılan saldırılar için tencere-tava eylemi olacağı halka anlatıldı.

Kuruçeşme: Adalet İstiyoruz kampanyasını halka anlatmak için Halk Cepheliler tarafından Kuruçeşme Mahallesi’nde 21 Haziran’da kapı çalışması yapıldı. Halk Cephesi’nin bildirilerinin dağıtıldığı çalışmada halk yaşadığı adaletsizlikleri somut örneklerle anlattı. Adaleti ancak halkın sağlayabileceğini ifade eden Halk Cepheliler, halka kampanyayı destekleyerek adalet talebini yükseltme çağrısı yaptılar. 1 saatte 50 kişi ile konuşuldu. Mahallenin çeşitli yerlerine 3 adet yazılama yapıldı.

Sarıgazi, İkitelli, Gülsuyu, Esenler, Bahçelievler, Gazi mahallelerinde adalet için tencere-tava eylemleri ve eylemlere çağrılar yapıldı.


 

Meşru Olan Kazanır!   Halkız Haklıyız Kazanacağız!…

Çayan Adalet Çadırı Günlüğü:

Açlık Grevimizin 6. Günündeyiz – 19 Haziran 2015

Faşizmin baskı ve işkencelerine rağmen çalınıp götürülen çadırlarımızın yerine yenilerini kuruyor, umudu büyütmeye devam ediyoruz. Akşama kadar süren adalet kampanyasını tanıtan broşürlerin dağıtımına halkın desteği yoğundu ve bu kampanyayı destekleyenler oldu.

Akreplerle açlık grevindeki arkadaşları tahrik etmeye, halkı korkutup sindirmeye çalışan, korkak akrep araçlarına rağmen halkımız adalet çadırını ziyaret etmeye ve sahiplenmeye devam ediyor. Yaşlı-genç tüm dostlarımızı Çayan Mahallesi’ne “Adalet” çadırında açlık grevindeki arkadaşlarımızı sahiplenmeye bekliyoruz.

Adalet Çadırı 7. Gün

Açlık grevimizin 7. günündeyiz. Sabah 07.00-08.00 arası çevre temizliğimizi yaptıktan sonra gazetelerimizi okuyup haber panomuzu hazırladık ve adaletsizliğin ürünleri olan değişmeyen haber manşetleriyle yine karşı karşıyaydık. Bu haberleri gazeteden kesip panoya astık.

Saat 13.00’te slogan sesleriyle kalabalıklaşan adalet çadırımız sürekli ziyaret ediliyor ve halkımızla sohbetler ediyoruz. 15-16 arası yapmış olduğumuz dergi-kitap okuma çalışmasının ardından adalet konulu el ilanlarının dağıtımı ile açlık grevimizin nedenleri anlatıldı halkımıza. Tutsak olan devrimci yoldaşlarımıza mektuplar yazıldı. Polisin yoldan geçip kamera kayıt yaparak bizleri ve halkı taciz etmesi de hala devam ediyor bu arada. Tüm baskı, yasak ve gözaltı-tutuklamalara rağmen adalet talebimizden vazgeçmeyeceğiz.

Adalet Çadırı 8. Gün

21 Haziran’da açlık grevimizin 8. gününde halkın adalete olan özlemiyle umudu büyütmeye devam ediyoruz. Dün gece akrepler ve TOMA’nın yanında dozer ve kamyonuyla da mahallemizde terör estiren katil sürüleri, çadırımızı kepçelerle parçalayarak, kamyona atarak, alanı gaz kapsülleri ve tazyikli suyla doldurup çamur haline getirmişti. Ardından geçici olarak kurmuş olduğumuz çadırımızın ardından daha iyisini ve sağlam olanını halkla birlikte kurduk ve sürekli ziyaretimize gelen, yoldan geçen halkımız ‘onlar yıkıyor, siz daha iyisini yapıyorsunuz’ diyerek ısrarımızı destekliyor ve terör estiren katil sürülerine ise öfke kusuyorlar.

Aynı zamanda Armutlu, Kartal, Esenler ve TAYAD’lı ailelerin de ziyaret ettiği çadırımızda Yürüyüş dergisi okunuyor, sohbetler ediliyor. Faşizmin baskı ve yasaklarına karşı halkın sesi, soluğu olmamızı engelleyemeyecekler. Bu ülkede adalet yok, fakat adaleti sağlayacak olan devrimciler var. Korkak, aciz polisler halktan korkup kaçmaya devam edecekler.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.